Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden babánál sírással jár a...

Minden babánál sírással jár a normál bélműködés?

Figyelt kérdés

van amikor etetés után, előtt v közben vagy 3 óra hosszan (átcsúszva ezzel a köv. etetésbe)azon kínlódik, hogy pukizzon, meg kakáljon, ami persze nem egy adagban jön ki, hanem rá fél óra múlva még egy, meg így tovább.

és muszáj pelust cserélnem, mert akkor is sír, így egy etetéssel van, hogy 4 pelenka elmegy, ez napi szinten rengeteg.


próbáltam már hogy hagytam egyedül küzdjön, volt már, hogy a hasát simorászom, volt, hogy emelgetem a lábait, felültetem, lefektetem.


ez természetes, hogy ekkora katasztrófa ez nálunk, vagy? ha nem, akkor mit lehet tenni?


2014. máj. 24. 18:28
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
18 napos
2014. máj. 24. 18:29
 2/14 A kérdező kommentje:
szóval naponta vagy 3 óra hosszan ezzel kínlódunk egyszerűen sír, ordít, minden baja.
2014. máj. 24. 18:32
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindnél. Vannak érzékenyebb és kevésbé hasfájós babák. Az sem mindegy, szopik-e vagy tápszeres, ha szopik, azt időre vagy igény szerint teszi, hogy sokat hordozzák-e vagy sem. De általában 3 hónapos korukra elmúlik.

Ami nagyon jót szokott nekik tenni, hogy hassal lefelé az alkarodra fekteted. Úgy a karod masszírozza a pocakját, meleg is, könnyebben jön ki a puki. Illetve a függőleges pozícióban, kendőben való hordozás is nagyon sokat szokott segíteni az ilyen hasfájós babáknak.

2014. máj. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáljátok ki a szélcsövet, nekünk nagyon sokat segített. És emellett adjatok neki pl. Espumisant vagy Infacolt, vagy valami ilyesmit, ami direkt erre való, hogy a babáknál könnyebben kijöjjön a puki.
2014. máj. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az én lányom most lesz 4 hetes és teljesen magunkra ismertem a leírásodban. Elkezdtem adni neki Espumisan cseppeket evés előtt és talán mintha javulna a helyzet…
2014. máj. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
én is vettem espumisant, még nem próbáltam, mert jött a gyerekorvos és közölte inkább infacolt adjak. szerintem nagy különbség nincs is köztük...
2014. máj. 24. 18:47
 7/14 anonim ***** válasza:
Az én védőnőm meg a BioGaia-t ajánlgatja, de mondjuk az kategóriákkal drágább és ugyanúgy van, akinek hat, van akinek nem.
2014. máj. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az Espumisannak meg az Infacolnak ugyanaz a hatóanyaga, add nyugodtan az Espumisant, elég ha akkor váltasz ha nem jön be netán.

A BioGaia a bélflóra erősítésével hat, az is segíthet.

Van még a Colief, ami akkor használ ha laktózfeldolgozási nehézsége van a babának, ha az előzők nem segítenek akkor ki lehet próbálni.

A simogatás, masszírozás, torna nagyon jó, szerintem minden evés előtt csináljátok, akár van panasza éppen akár nincs. Még jó szokott lenni a meggymagpárnával vagy babzsákkal való pocakmelegítés is.


A szélcsövezésre ne kapjatok rá, azt csak végszükség esetén ajánlják - ha pl. már több napja nem kakilt.

2014. máj. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

elkészítettem az espumisanos tejet, erre most meg evés után bealudt, így nem tömtem belé pluszba, gondolom meg fogja hajtani kicsit, így most hagyom aludni inkább.

legtöbbször felkeléskor kezdi a szenvedést. akkorra lenne jó, ha hatna.

szóval nem tudom mikor itassam az espumisant

és nem sok az a 25 csepp?


csak a D vitaminból napi 1 cseppjéhez képest...

2014. máj. 24. 20:25
 10/14 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem sok a 25 csepp. Add neki nyugodtan. És szerintem nem kell tejbe sem belerakni. Énis adtam neki sokáig mert nagyon hasfájós volt. 1 hónapban 3 üveggel ment el. És kiskanállal ette meg. Édes így becuppogtatta szépen. Én csak reggel délben és este adtam neki,nem minden etetés előtt. Nekünk nagyon bevált.
2014. máj. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!