Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet normál ásványvi...

Mikortól lehet normál ásványvizet adni a babának babavíz helyett?

Figyelt kérdés

2013. nov. 21. 14:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi 10 hónapos korától csapvizet adtunk neki, akkortól adtunk ásványvízből is olyat, amilyen volt otthon. (Szénsavmenteset persze.)
2013. nov. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

én adtam neki 4 hónaposan is mentes ásványvizet, szükséghelyzet volt. amúgy ha azt forralod fel, az a legjobb! (forralt csapvíz is jó, MO.-on kiváló a víz, csak a vízkő miatt nem olyan "buli" hát meg lehet van benne némi hormon a fogamzásgátló elterjedése miatt)

mikor én gyerek voltam (78-as vagyok) mi simán kaptuk a csapvizet, szóval szerintem lehet adni mentesvizet simán - csak ne legyen túlvitaminozott, nátriumozott, stb.

2013. nov. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Soha nem adtam ki pénzt babavízre, mindig csapvizet adtam.
2013. nov. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És a csapvizet vagy normál ásványvizet meddig forraltátok? Vagyis mikortól lehet rendesen adni, egy éves kor után?
2013. nov. 21. 15:38
 5/9 anonim ***** válasza:
16 hónapos a fiam és még mindig Jana babavizet vagy Szentkirályit kap, mi Pí vizet iszunk.
2013. nov. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

újszülött korban amikor nagyon kellett, már kaptak ásványvizet, persze alapvetőenb forralom, de szerintem ha "vészhelyzet" van, nem lesz bajuk :)

mondjuk a kérdés nem ez volt :D

2013. nov. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy a babavíz, és az ásványvíz között csak a csomagolási eljárásban (sterilitás szempontból) van különbség.
2013. nov. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
1 éves korig kell forralni a csapvizet.
2013. nov. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Születésétől kezdve mentes vizet kap, és a tápszerét is azzal csinálom. Soha nem forraltam, babavizet sem kapott soha. 15 hónapos, és makk egészséges, és nem is volt még beteg soha. Egyébként nálunk a csapvíz még forralva is undorító, azt még én sem iszom meg, nemhogy a gyerekemnek adjam.
2013. nov. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!