Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Méretek miatt ugye nem kell...

Méretek miatt ugye nem kell aggódnom? Mekkora a ti picitek?

Figyelt kérdés
49cm,ès 3290g volt a kisfiam születèskor.Most 17hós ès 91cm,10,5kg.23-as làbikója van.Aki megkèrdezi mennyi idös,mindenki csodàlkozik,hogy milyen magas.Ma egy 2,5èves babànak az anyukàjàval vàlogattunk a boltba egyforma mèretü ruhàkat.De èn a 17hósomra.92-es mèretet hordunk.Bàr nèha jó a 86-os is.Hallottam hogy betegsèg is àllhat a hàttèrben a növekedès miatt.Az agyban valami,daganat ,ami valami hormont fokoz ès a test nöl.Nem akarom bebeszèlni,nem is foglalkozom vele különösebben,azèrt nèha motoszkàl bennem,h remèlem nincs gond.Megkèrdezzem a dokit?Vagy hülyènek nèz?Remèlem màs baba is van aki magas növèsü.Vàrom a mèreteket a picijeitekröl! :)
2014. máj. 26. 14:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

[link]


17hósnak tényleg jó magas a 91cm.

Nekem is magasnak számított a nagyfiam, de ő két évesen volt 92cm. Nem extrém, de a magasak között volt.

Kisebb fiam viszont alacsonyabb, ő most 2évesen volt 11,5kg és 86cm. :) Másfél évesen 82cm és 10kg volt.

2014. máj. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha vannak magas emberek a családban akkor nincs miért aggüdj. Meg amúgy sem. De ha mégis aggaszt akkor beszélj a dokiddal, már csak a saját nyugalmad érdekében.
2014. máj. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam méreteiből kiindulva teljesen jól fejlődik a Te fiad is. Az én fiam 13 hónapos, és már most 86 cm, 21-22-es cipőt hord. Igaz, hogy a férjem nagyon magas, én swm vagyok alacsony növésű. Én büszke vagyok arra, hogy a 13 hónaposom akkora, mint más 18-20 hónapos.:-)
2014. máj. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
17 hónaposan 94 cm volt a lányom, akkor két hónap alatt nőtt 11 cm-t, most 25 hónapos, még mindig ennyi, ill. 1 cm-t nőtt. Magas, a bölcsijében is magasnak számít, mellé 13 kg kb., egy átlagos testalkatú, hosszú combú kiscsaj. A férjem orvos, soha nem merült fel sem benne, sem senkiben (körzeti orvos, ismerős orvosok, védőnő), hogy gond lenne ez.
2014. máj. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódj, nincsen baj a kisfiadnál. Az enyémet is két évesnek nézik. Most másfél éves, 86 cm, 12 kg és 22-es a lába. Amúgy 49 centivel és 2900 grammal született. Nálunk apósom 1.90 fölött van, 46-os lábakkal, úgyhogy van kire ütnie. :)
2014. máj. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az én fiam 19 hónapos, 87 cm, 12,5 kg. Ha úgy nézzük, 2 hónap van köztük, a te fiad 5 cm-rel magasabb, de 2 kg-val könnyebb. Viszont van egy ismerősünk, az kisfia is 17 hós és 92 cm, 12 kg. A magasságával nincs semmi gond, ha nem rátok, akkor távolabbi elődére is üthetett. Viszont a 10,5 kg lehet egy kicsit kevés. Az én fiam 9 hónaposan volt annyi és akkor se volt duci.
2014. máj. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az én fiam 2 éves lesz, 15 kg és 95 cm körül van, 24-es lábon él. Ő már nagyon régen 92-es ruhákat hord, mostanában állunk át a 98-as ruhákra. Én is magas vagyok, a férjem is, a nagyszülők sem alacsonyak, nyilvánvalóan ő sem lett alacsony.
2014. máj. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A tàblàzatba nem fèrünk bele. :) Annak viszont örülök hogy màs törpi is van magas.Apa 178cm.èn meg 170cm.Apukàm elèg magas volt,bàr nem tudom pontosan mekkora.Azèrt megnyugottam.Kèt ès fél hèt múlva megyünk oltàsra,azèrt ràkèrdezek.Ezek a hülye müsorok a tv-ben!Kellett nekem megnèzni?Ott hallottam erröl a dologról! köszi mindenkinek! :)
2014. máj. 26. 14:34
 9/14 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy sûlyra tõbb,azt màr règebben mèrtük,csak tippeltem. De tènyleg ,mert 2 hónapja az oltàsnàl volt 10,5kg. :) Bocsi!Nem duci tipus,de annàl tènyleg több mint amit irtam. :) 11-11,5kg körül lehet.A magassàgàra koncentràltam a kèrdès közben. :)
2014. máj. 26. 14:41
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem fogjátok elhinni, de az én kislányom 9 hónapos, és 80-86-os rucikat hord, kisebb, szűkebb 92-eseket. Súlyra 10 kg. Azaz, kb. akkora nagyjából fele idősen, mint a te kisfiad. Én is érdeklődtem a dologról, de az orvosunk és védőnőnk is azt mondta, nem kell aggódni, mivel ez még nem szélsőséges eset. A kislányunk 52 cm-rel és 3250 grammal, természetes úton született. Születése után kapcsolt rá, havi 1 kg-os gyarapodással, mostanra viszont ez belassult fokozatosan. Heti kb. 10 dekát hízik, néha már annyit sem. A ruháit már két hónapja hordja! :) Azt mondják az orvosok, hogy mivel az ő növekedése arányos, viszont inkább hullámokban nő nagyot, nem kell aggódni. Szóval, ti teljesen jók vagytok, nem kell aggódnod! :) Nálunk pl. az egyik dédi vékony és magas volt. Lehet, hogy nálatok is valamelyik felmenő alkatát örökölte a kisfiú. :)
2014. máj. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!