Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljes kimerülés szélén...

Teljes kimerülés szélén állok, és nem látok kiutat?!

Figyelt kérdés

Másfél éves a kislányom, hónapok óta azt érzem, hogy csak tekerek-tekerek a mókuskerékben, de nem jutok előre. Mindenért meg kellett küzdenem (teherbeesés, szoptatás alig ment, utána meghurcoltak a gyerek súlya miatt, ami ironikus módon túl nagynak találtak, a gyerek iratainak intézése, hozzátáplálás stb.) tehát ami nehezen mehetett abba én majd beledöglöttem mire sikerült. De túl tettem magam rajta, ez ezzel jár, azonban az utóbbi pár hétben minden rám szakadt, és sokszor csak azon kapom magam hogy bambulok bele a világba, hogy én ezt nem bírom tovább.

Első sorba erősen fogzik, szegénykém minden fogat megszenvedünk (éjszakai felsírások, kb 2 óránként, bármit használunk, alig akar enni), most ráadásul az őrlőkkel küzd.

Egy hete megfázott, tiszta takony, nyűgös.

Pár napja kijött a szájpenész a száján, az orvos (Anglia) nem akart ráadni semmit, mert "majd elmúlik magától". Ma sokalltam be, és vettem a gyógyszertárban egy krémet(ecsetelőt csak receptre adnak)

Plusz iszonyú hisztis lett, remélem csak a betegség(ek) miatt, mert eddig nem volt ilyen. A semmin, szó szerinti semmin elkezd nyűszíteni.

Tudom, hogy én vállaltam, tudom, hogy ez a dolgom, és nem a lányom hibája természetesen, de néha azon gondolkodom, hogy vagy valamiért bűnhődnöm kell, és ezért történnek ezek, vagy valamit nagyon rosszul csinálok.


2014. máj. 27. 16:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nagyon megertelek... nekem most majdnem 4 eves a kisfiam ... de nagyon egszenvedtem, vegig, ugyanigy , ahogy megirtad... es most sem egyszeru, legalabbis nekem... imadom am, nagyon szeretem a kisgorcsot :) , de k...a nehez.Kitartas kollegina! :)
2014. máj. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

kérdező, mozdulj ki. És a hozzáállásodon változtass. Innen intézek valakit. a Gyereknevelés nem problémák láncolatából áll, hanem kalandok sorozatából.

Élvezd azt ami jó. A babakorszak része a csecsemőség, babaság, fogzás, szeparációs szorongás, (a második pont 18 hónaposan van), dackorszak, szóval mindig van és lesz valami. Vagy rossz kedvvel vagy jó kedvvel csinálod végig, de így is úgy is végig fogod csinálni.

Kitartás kérdező.

2014. máj. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nem intézek, hanem idézek, bocsi, csak sietek
2014. máj. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

2-es teljesen igazad van. Másfél éve, csak a jóra figyeltem (nem mindig sikeresen), de nagyon nehéz, ha a fő vonalat a nehézségek adják. Tudom nagyon panaszkodás szagú, de nincs olyan dolog, ami a gyerek életében történt, aminél én nem izzadtam vért, hogy menjen. És egymás után, néha átfedéssel, mindig van valami, ami miatt nem kapcsolhatok ki, nem nézhetem a jó dolgokat. Nagyon meg tudja ám mérgezni a dolgokat.

És mindeközben imádom a lányomat, és azt mondom bármikor megtenném Érte újra ezeket. De félek hogy tönkre megyek ebbe.

Alapból kistestvért is akartunk neki, el is kezdtünk próbálkozni, de nem merem a páromnak mondani, hogy én megkönnyebbülök egy-egy sikertelen teszt után:(:( és ez nagyon rossz érzés

2014. máj. 27. 17:08
 5/11 anonim ***** válasza:

Amíg nem vagy rá felkészülve, addig ne vállaljatok még egy babát, és ez nem múlhat azon, hogy nem mersz(?) beszélni férjeddel.

Igen, nehéz, ezt nem vitatja senki. De a babát ketten vállaltátok, a szépségével és a nehézségével együtt.

Rendszeresítsetek valami programot neked, amikor apa el van egy két órát a gyerekkel, te pedig egy kicsit kikapcsolsz és feltöltődsz neked is jobb és a gyereknek is.

2014. máj. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Elég sok másfél éves anyuka ír mostanában hasonló problémákról, asszem elég sokan besokalltunk...

Nálunk az segít, hogy sok időt töltünk lent, amennyit csak lehet és mindig megtervezem, melyik nap mit fogunk csinálni, "betervezem" a bevásárlást, postát, játszóteret, sétát, más gyerkőccel találkozást, babamama klubbot, amennyit csak lehet kimozdulni és nem a "problémákkal" foglalkozni.

Azért is mondom neked ezt, mert tudod, a rossz dolog rossz dolgot szül, ha megelégszünk ami van, akkor jönnek a jó dolgok is. Ezt magamnak is mondom! Én is sokszor érzem, hogy nem bírom tovább.

A hiszti életkori sajátosság is, az én lányom is napi szinten hisztizik apróságokon és ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja.

2014. máj. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
Lehet, hogy nem a legjobb megoldás, de esetleg arra nem gondoltál, hogy bölcsibe add...? Lehet, hogy mindkettőtöknek jót tenne.
2014. máj. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én próbáltam volna beadni bölcsibe a kislányom, de teltház van, nem veszik fel akkor sem, ha munkám lenne se. Itt családi napközi sincs.

Utolsó előtti voltam

2014. máj. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szegény, ez így tényleg rémesen hangzik. Az én lányom is másfél éves. Az elején voltam ki mint a kutya, de mára úgy látszik sikerült felvennem a tempót. Bár pont a napokban, ma is, (hál isten most alszik :D) olyan hisztis,hogy lépni nem tudok, főzni takarítani is csak immel-ámmal, mert állandóan a lábamon csüng. Nagyon kiborító.Éjszaka min. 4szer felébred és sír, olyan vagyok most is mint a hulla, de nekem az a pihenés ha itt ülhetek egy kicsit. Egyébként a férjem szokta azt mondani, hogy sokkal könnyebb minden, ha beletörödsz, és nem azon agyalsz,hogy de már megint miért stb. stb. Először csak legyintettem erre, de ha elfogadod azt, hogy ezen változtatni nem tudsz, akkor könnyebb lesz. Nekem bevált. Ennyi nehézség ellenére is azt mondom sőt mit mondom, már rá is álltunk a kistesóra. Nyugalom, most lehet hogy a völgyben vagy lenn, de nemsokára felfele visz az út. Sok türelmet és kitartást!
2014. máj. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Végül is beszéltem párommal, és hazamegyek egy hétre Mo.-ra anyuékhoz, hogy kicsit "elkényeztessenek" meg unokázzanak. Utána pedig beírattam magunkat baba-mama programokra:)
2014. máj. 30. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!