Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van arra esély, hogy ha...

Van arra esély, hogy ha valaki az első babája szoptatásában teljes kudarcot vallott, vagy mindenféle nehézsége volt, előfordulhat akkor, hogy a másodiknál pedig simán megy? Járt valaki így? Megosztanátok a tapasztalatotokat?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 15. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyik ismerösöm járt igy, egyik az lelkileg angyon készült a szoptatásra a terhesség alatt pozitívan állt hozzá hogy igenis menni fog. amint megszületett a pici rögötn kért segitséget szoptatási tanácsadótól és igy rögtön lett is teje. Egy másik barátnömnek a gyerek nem volt rá hajlandó, na arra azt modnta a szoptatási tancsadó hogy iylet még nem látott hogy a gyerek sikitó rohamot kap ha scak közelitik a cichez, nem is tudta szoptatni, a következö már szopott ügyesen nem volt ilyen baja.
2014. ápr. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Fiam csak bimbóvédővel tudott szopni,de olyan kevés tejem volt,hogy már a kórházban pótlást kapott, megpróbáltam mindent, fejtem, szaporítottam, stb... de pár hét után már nem is akart szopni. Lányom már 4 órásan szopott, egy ciciben annyi tej volt,hogy jól lakott vele, itthon már kevesebb volt a tejem (sok stressz ért), de ha minden jól alakul Ő sokáig tudott volna szopni!
2014. ápr. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy szoptathatja a másodikat, nincs ennek semmi akadálya! Nem szbad attól félni, hogy megint nem fog sikerülni. Azóta eltelt néhány év, ez egy új terhesség, új hormonokkal, sok sok tapasztalattal mögötted. Én az elsőt gond nélkül szoptattam, a másodiknál annyira jól akartam csinálni,(elsőt két ciciből- második babát egyből akartam stb. "okos tanácsoknak" eleget téve) hogy teljesen rágörcsöltem és bár sikerült a szoptatás, de kínszenvedés volt. Szóval semmi pánik mert csak ez az egy dolog lehet az ellenséged!
2014. ápr. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Baratnom jart igy.
2014. ápr. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%

Gondolom, hogy lehetséges, bár szerencsére én mindkettőt tudtam jó sokáig szoptatni. Pedig amikor a fiam született, akkor kb. 4 napig nem tehettem mellre, mert inkubátorba került (méhen belüli fertőzést kapott, de szerencsére teljesen rendbe jött egész hamar). Addig kézzel fejtem (nekem ez jött be, hiába próbáltam mellszívóval...), vittem neki, azt adták oda fecskendőből neki a nővérek. Aztán a 4. nap környékén végre a kezembe vehettem és megpróbáltuk a szopizást. Őstehetség volt... :) azonnal ráérzett és abba sem hagyta 2 és fél évig... :)

Ne aggódj, simán sikerülhet!

Sok sikert és kitartást hozzá!

2014. ápr. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
BArátnőm a nagy fiát nem tudta egyáltalán szoptatni. Utána ikrei születtek, simán szoptatta őket. Tápszer sem kellet 7 hós korukig.
2014. ápr. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is van ilyen az ismerőseim között.

A második babánál ált több a tejcsi:) no meg rutinosabb az anyuka:)

Mi fordítva jártunk, lányomnál nagyon nehezen indult be, de végül 13 hónapig szopizott, fiamnál rengeteg tejcsim volt, nem tudott "jól" szopizni, 2 hónapig állandó mellgyulladásom volt, végül 1 évig üvegből kapota a tejcsit.

2014. ápr. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!