Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért vagyok idióta, ha csak...

Miért vagyok idióta, ha csak azt adom rá a gyerekre, ami nekem tetszik?

Figyelt kérdés

Ízlés kérdésben nem vitatkozom senkivel, mindenkinek más az ízlése. A gyerekünknek viszont egyelőre nincs saját ízlése, így mi ketten a férjemmel (de leginkább én) döntjük el, hogy mit vesz fel.


Ezt pár rokon nem tudja megemészteni, mert mondtam is, hogy ne hozzanak neki ruhát, mert nem fogom ráadni, ha nem tetszik.


Mi ezen olyan irtózatos? Miért kellene hagynom, hogy más öltöztesse olyan ruhákba, amik nekem egyszerűen nem tetszenek és kész? Miért kell magyarázkodnom, hogy miért nem tetszik meg hogy miért én döntöm el? Mégis kinek kellene?


Komolyan lehet én vagyok teljesen hülye, de már nagyon elegem van ebből. Sajnos ez már nem az első, mikor ezzel kiakasztottak, mert pl. a babaszobába is mindenáron mindenféle micimackós meg mikiegeres szivacsdíszt akartak hozni, de mi egyáltalán nem olyan babaszobá terveztünk és én voltam a szemét, amiért mondtam, hogy ami lakásunk és az a szoba is úgy fog kinézni, ahogy az nekünk tetszik.


Minden család meghülyül a gyerektől és azt hiszik, hogy mindenbe joguk van belemagyarázni?


A nevelés kérdésre sok mindenkit hallok panaszkodni, de amiről most én írok, arról sose. Vagy ez mást nem zavar?


2014. máj. 28. 02:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kevésbé zavar ez, mint, ha a nevelésbe, táplálásba szólnak bele, de megértem, hogy neked ez is olyan fontos, és nekik is meg kéne, főként a szobai dolgokat. Én is lábrángást kapok a mikiegeres és micimackós dolgoktól, meg a nyomott mintától, amit kerülgetni kell a vasalóval, de sokszor kapok olyan cuccot, ami tényleg tetszik. Ha közvetlen a viszony, próbáld irányítani az ajándékozást, pl. mondd el mikor szóba kerülbek a ruhák, hogy pl. nem szereted a nagy mesefigurákat, a kis virágos/állatmintás/csíkos/kockás/egyszínű dolgok jönnek be, vagy nem szeret az ilyen-olyan színeket, mert a gyerek cuccai pl. bézsek vagy fehérek stb. hátha veszik a lapot.
2014. máj. 28. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ameddig csak egy-egy ruhadarabrol van szo, ne hergeld magad, fogadd el mosolyogva, aztan max. add ra egyszer amikor ujra jonnek, vagy ameddig kepet keszitesz rola, es elkuldod nekik. Ennyi orom had jusson mar a rokonoknak is.


Egyaltalan nem gaz, hogy a csak Neked tetszo ruhakat adod ra, de ilyen hatarozottan szovatenni, kvazi megszabni, mit hozhatnak ajandekba, mar az. Te orulnel, ha kedveskedni akarnal, es fintorognanak az otletedtol? A babaszobat is megertem, de most oszinten, egy kisbabanak mit tudsz vinni ajandekba? Ruhat, jatekot, pelenkat. Akkor mar inkabb a ruhara szavazok, a masik ketto minosegere igencsak kenyes vagyok. A ruhat legalabb kinovi.


En az elemmel mukodo jatekokat tiltottam volna ki szivem szerint, megis

beszivarogtak a lakasba...es persze nem tudom eldugni, mert keresi rajtam a Karcsi bacsi ajandekat. Nnnaa....akkor inkabb lenne egy ronda polo, mint egy elemzabalo kinai fos.

2014. máj. 28. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
24%

Természetes, hogy a gyereket anyuci öltözteti.

Azonos színekben, hajviseletben járnak.

Persze, vannak olyan színek, fazonok, frizurák, amik egy pici gyereken nevetségesek.

Ne vidd túlzásba, a gyerek nem a Te második kiadásod.

Változik a divat, mások a társadalmi körülmények.

A gyerek nemcsak Karcsi bácsi elemes orángutánját követeli rajtad, hanem a szomszéd gyerek kütyüjeit is szeretné.

Mi akkor akadtunk ki a legjobban, amikor anyám a 13 éves lányomnak rendszeresen megvette *a szexre buzdítással teli* Százszorszép c. tiniújságot. Gondolom, ma is van ilyen, csak más címen. Ha nem papíron, akkor interneten.

A falra mászás a családi ajándékoktól és a ruházkodástól a kamaszkorban.


Nagyon nehéz a családban egyensúlyozni, főleg ha van egy gazdag rokon. A gazdagság és az ízlés fordított arányban áll egymással. A másik nehéz eset, amikor a munkában főfőnök nagypapa a családban is a törzsfőnököt játssza.

Átnyúl a fejeden.

2014. máj. 28. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretem ha feladnak a gyerekemre a kedves rokonok valami szörnyen ronda ruhát,ezért ha mamák,nagynénik vigyáznak rá,mindig viszek neki még váltó ruhát is, engem az idegesít mikor anyósom -4fokban alig ad rá kint ruhát de bent meg dupla nadrágban van vagy mikor képes 2-3 nap ugyanazt a gyerekre adni,csak mert Ő is ezt teszi,ezért szoktam előre kikészíteni a ruháit,de amit a legjobban utálok mindenhonnan szerzett használt cipőt ad a fiamra,akinek van sok rendes cipője,és képtelen felfogni,hogy nem kéne.Se stílus,se igényesség,csak hatalmas ízlésficam,ezért inkább már előre készülök.Ha valamit kapsz köszönd meg nem kell ráadni tudod hány ruhát,cipőt játékot hoztak ami vagy ronda volt vagy ócska stb,megköszöntem szép elraktam vagy elajándékoztam,ne bántsd meg Őket akkor sem ha nem egyezik az ízlésetek.
2014. máj. 28. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Egy dologért irigyellek kicsit, hogy nálad vannak rokonok, akik elmennek, érdeklődnek a gyerek iránt, sőt mi több, még ruhát is visznek neki. Nálunk ilyen nincsen sajnos. Egyetlen rokona a gyerekemnek az én szüleim, Hála Istennek velük nagyon jó a kapcsolata. Anyósomat pedig évente 3-4 alkalommal látja. Én nem szólnék a ruha miatt, elrakod, elajándékozod, felrakod a netre tudom is én számtalan dolgot lehet kezdeni vele, de alapjában véve csak ajándékról van szó, amivel kedveskedni akartak neked és a gyereknek. Szerintem ez legyen életetkben a legnagyobb problémátok! Ezt komolyan mondom!
2014. máj. 28. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt adom rá elsősorban, ami nekem tetszik. szerintem ezzel mindenki így van.

Ne azt mondd, hogy ezért ne hozzanak ruhát! Inkább mondd azt, hogy rengeteg ruhácskátok van, hozzanak inkább mást (játékot, popsitörlőt,stb..)szerintem közeli rokonoknál az is belefér, ha konkrétan megmondod, hogy mire van szükség.

mi a családban nagyobb alkalmak előtt körbeküldünk egymásnak egy bevásárlólistát online bababolt oldaláról, hogy ezekre van szükség. persze nem kell pont onnan és nem pont olyat, de látják, hogy most inkább játék, ruha vagy pelenka kellene:)

2014. máj. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
31%
Lehet, hogy a stílusod nem tetszett nekik. Ha hasonlóan hoztad a tudtukra, mint ahogy ide leírtad, nem csodálkoznék rajta.
2014. máj. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ez az, hogy nem hasonlóan adom a tudtukra, mert volt gyerekszobám. Vannak olyan rokonok, akiknek finoman szólva nincs ízlése, igénye viszont rettentő erőszakosak is, úgyhogy készültem előre, mert tudtam, hogy ez lesz.


Eleinte még azzal próbálkoztam, hogy csak kedvesen mondtam mellékesen, hogy ó, már most annyi ruhája van, hogy sose kerül mindre sor, nem is férünk, már gondolkodok rajta, hogy bezsákolom egy részét, mert tényleg rengeteg, csak, hogy megelőzzem. De semmit nem ért.


Nekem is van olyan, akitől kapok szépeket, szóval nem az a bajom, hogy más nem döntheti el mi legyen rajta. De vannak olyan "rigolyáim", amikhez ragaszkodok. Pl. nem fogom mini bohócnak öltöztetni. Lehet, hogy valakinek tetszik, ha pl. a kislányán a lila és a rózsaszín 5 árnyalata van rajta egyszerre, emelett még pöttyös, csíkos és fodros is mesefigura mintákkal, de én ilyet nem adok rá és kész. Ha az anyaga is rossz, akkor az már csak hab a tortán. És ezt nem mindenki érti meg. Mert jó az. Mert más is ráadja. Mert mert.


Ezek tipikusan azok az emberek, akik leszarják, hogy megkéred, leszarnak mindent, azért is folyamatosan, ismételten ránk erőltetik a saját ízlésüket. Nem azzal van a bajom, aki eljön látogatóba és hoz egyszer-kétszer egy kis ruhát. Hanem azzal, aki gondolja, hogy majd ő öltözteti a gyereket. Azért én sem úgy kezdem, hogy rögtön közlöm, hogy ez ronda és pfuj. De azért egy idő után, már szól az ember, mert kezd kellemetlen lenni, főleg hozzánk közelebb álló emberekkel.


Egyszerűen már nem tudok mit kezdeni ezzel és nagyon bánt, hogy még én érezzem rosszul magam. A legrosszabb a kötős rokon, mert egyrészt marha rosszul érzem magam, mert ugye jószívvel csinálja nyilván, meg hát hánynak nem köt senki. De szegény nem tud kötni, amit csinál, az ott szűk, ahol nem kéne, ott bő, ahol nem kéne, ráadásul mindig az ezer éve, innen-onnan megmaradt fonalakat használja, amik rossz minőségűek, rossz lesz az anyag tőle, csúnya a színük.. én próbáltam azt is, hogy mondtam veszek én fonalat, mert nem mindegy miből van, meg milyen, hogy akkor legalább az legyen normális, de még engem néz hülyének, hogy "jó az", mi bajom vele.

2014. máj. 29. 00:21
 9/10 A kérdező kommentje:
A másik a szoba, mikor meg se kérdezik, hogy van-e elképzelésünk, van-e szükség valamire, vagy egyáltalán. Csak beállít valami színes, rikító műanyag, figurás, hatalmas szarral, amit én soha, de soha nem választottam volna. És akkor használjuk. Mert ajándék. Mert jószívvel adták. Mert gondoltak rá. Ami oké, de úgy, ahogy a nappalimba, a konyhámba sem vágnék jóképet ahhoz, hogy valaki beállít egy neki tetsző kanapét, étkezőasztalt, vagy akármit, ugyanúgy a babaszobával is így vagyunk, mert azért egyelőre az is a mi lakásunk része, és mi fogjuk nézni minden áldott nap. És mondjuk mi visszafogott, pasztellszíneket, természetes anyagokat vettünk, erre kapunk egy nagy, zöld-piros-sárga, figurás, műanyag valamit.. Érted. Akkor is rosszul éreznéd magad, ha egy kisliba fos színű csíkos kanapét utasítanál el, mert eszedbe sem lenne olyat venni? Ugye nem? De akkor a bababútornál miért kell? Oké, hogy a gyereknek mindegy. De nekünk nem és a gyerek is a minénk, meg a lakás is, amiben lakik. És egyelőre mi döntjük el a dolgokat. És tök szar, hogy emiatt még érezzük már rosszul magunkat. Ha meg nem szólunk, akkor elborít egy rakás cucc, amit a hátunk közepére se kívánunk.
2014. máj. 29. 00:28
 10/10 A kérdező kommentje:
Ja és tudom én is, hogy nem kötelező ráadni. De sajnos pont olyanoktól kapjuk, akik látják is és miért nem az van rajta???
2014. máj. 29. 00:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!