Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3 gyerekre felügyelek: 2...

3 gyerekre felügyelek: 2 fiúra (5,6) és egy lányra (8). A fiúk hallgatnak rám és jól viselkedenek, de a lány hisztirohamot kap mindenen ami nem tetszik neki. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
A szülők egy nagyjábóli napirendet felállítottak, hogy egy kicsit tanuljunk/gyakoroljunk, aztán mozogjunk valamit. De mivel ez a kislány olyan akárcsak egy méregzsák, egyszerűen nem tudom rávenni, hogy tartson velünk ezekben a dolgokban. Nem hallgat sem a szép szóra, sem az erősebbre.
2010. júl. 9. 02:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát ő már nagyobb,és lány,jobban átlátja a helyzetet,hogy mit lehet megszegni,hol vannak a határok nálad.Legyél határozottabb,nyugodt hangnemben mond el neki,hogy:Nézd,én szívességből vigyázok rád,de te bután viselkedsz.Példát kellene venned a két kisebbről,akik hallgatnak rám,ráadásul fiúk!Ne viselkedj így,mert hidd el nem érsz el vele semmit,és azt hiszem,a szüleidnek sem fog tetszeni ha nem csinálod meg a rád szabott feladatokat.Segíts inkább nekem légyszíves,a kicsikkel,mert egyébként nagyon értelmes,és jó kislány is tudsz lenni,ha akarsz.Ha valami gondod van,akkor ne hisztizz,hanem gyere oda hozzám,és szépen megbeszéljük,én meghallgatlak.Legyünk jóban OK!

És dicsérd sokat,ha valamit jól csinál.

Hidd el meg fogja érteni,ha egyenlő félként beszélsz vele,és kifejted a véleményed,és ha megkérdezed mi a gondja,akkor válaszol.

Én is gyakran vigyázok ilyen idős fiúkra-lányokra egyaránt,és nekem is van egy 7 éves fiam.

35/N

2010. júl. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%

Ja és ha hisztizik,mérgelődik játék közben mondjuk,akkor azonnal nyugodtan ültesd külön,állítsd ki a játékból 5 percre,vagy amíg le nem higgad.Ne is szólj addig hozzá,mert csak jobban felhúzza magát.

Amikor belekezd,rögtön állítsd le ezzel.

2010. júl. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1.Kérdezd meg tőle,hogy mi a probléma!

2.Mondd el neki,hogy kiállítod a játékból,és nem fogsz szólni hozzá,ha folytatja a hisztit!

3.Ha folytatja tovább a hisztit,akkor nyugodtan állítsd ki a játékból,amíg be nem fejezed a fiúkkal.

4.Mondd neki,hogy gondolkodj el azon,amit csináltál,meghogy most ezt mire volt jó!

5.Mondd neki,hogy az anyja ezt kérte tőled,és neked kötelezséged teljesíteni,amit ő kér!(vagyis nem kötelezséged,de gondolom jó ha telejsíted..)

2010. júl. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!