Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 4 hónapos kisfiam fütyije...

A 4 hónapos kisfiam fütyije piros de a bört szépen lehet huzogatni csak gyűrödt mikor lehuzom. Ez mitől lehet? És mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

#szani
2014. máj. 28. 10:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia TILOS húzogatni a bőrt, attól piros neki. Egy éves kor körül kell foglalkozni vele fogja mondani védőnő, gyerekorvos. Mikor hazahoztam nekem mondta védőnő nem kell hozzányúlni. Utána is olvastam magától tisztul, ahogy pisil. Gondolom azért piros, mert piszkálod. Hívd fel védőnőt, gyerekorvost, ha gondolod.

babanet oldalán találtam

Beszélnünk kell a fitymáról és a fitymaszűkületről is. Minden kisfiúnak születéskor természetes módon (fiziológiás) szűkülete van. A makkot borító bőr, a fityma nem húzható hátra, és nem is szabad hátra húzni, mert ilyenkor berepedhet a széle, hegesedhet és kialakulhat a valódi szűkület. A bőr ilyen korban még természetesen hozzátapadt a makkhoz, és csak később válik el tőle. Ez eltarthat néhány hónapig, de mindenképpen az egy éves kor közelében kell erre a kérdésre visszatérni. Addig nem szabad húzogatni. Itt a link [link]

2014. máj. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne
2014. máj. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne huzogasd!!! Még nem szabad, megrepedhetnek az erecskek, meg nem kell! Majd 1 éves kor után...
2014. máj. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. És mit csináljak hogy a pirosodás elmúljon? Anyósom azt mondta hogy muszáj húzogatni mert ha nem húzogatom lerakódik és be fog gyulladni, aztán menni kell vele az orvoshoz mert felvágják neki. Nagyon aggódom hogy ez lesz a vége, de megkeresem a védőnőt ezzel a kérdéssel.Szerintetek elmúlik, nem kell majd felvágni?
2014. máj. 31. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!