Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tejkiütés terjed? A szájpené...

A tejkiütés terjed? A szájpenész visszajáró? A gombás popsi mitól van? 22 napos

Figyelt kérdés

A babámat minden elkapja :(

Nem értem az arcán a piros foltokat, pöttyöket. eleinte egy kevés volt, 4 nap múlva meg már ott tartunk az egész arcát beborítja, plusz a fejét, nyakát, tarkót, vállát, dekoltázsát, hasát..

a szájpenész csak addig nincs, amíg ecsetelem a szájpenész ellenivel. mégis hogy tisztítsam? eddig vízzel fültisztítóval töröltem körbe, erre jött a szájpenész.

a pelenkakiütést meg még meg is érteném. de doki jelezte, gomba, így canestennel kenem. elmúlt. és egyszer volt, hogy úgy tettem tisztába, hogy nem krémeztem be popsikenőccsel, meg csak törlőkendőztem (nem voltunk otthon)és már este ki is jött, de úgy néz ki, canestenre nem reagál egyelőre.

dokival csak jövőhétre van id.pontom, de amúgy sem tudok vele beszélni, mert mindig megríkatja a gyereket, így mindig azon vagyok, hogy menjünk már innen.


2014. máj. 28. 18:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Na, mély levegő, nyugalom! :) A tejkiütés nem terjed, de az újszülötteknél nagyon gyakori, magától el fog múlni. A szájpenész gomba, van amikor nehezen múlik. Ujjra tekert gézre tegyél rózsamézet (glicerines borax) és azzal kell kicsit erőteljesen dörzsölni a nyelvét, ínyét. Ha nagyon durva a helyzet, doki ír ki ecsetelőt. A szájpenészből leválhat, ami bekerül a baba pocakjába, onnan az emésztőrendszerbe és a popsiján okoz kiütést, ezt kell Canestennel véknyan bekenni. Mivel mostanában elég melegek voltak, így már simán lehet melegkiütése is a babának. Szellős, pamut ruhába kell öltöztetni. Ha nagyon csúnya, napközben tiszta vízzel lemosdatni a picit, esetleg hintőporozni. Sajna ezek mind hasonlóak, pici, apró, piros pöttyök a baba testén, kicsit pattanásszerűen. Hamar meg fogod tanulni, hogy melyik melyik és mit használj rá. :) A Sudocrem sokszor segít!
2014. máj. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Azt nem írtam, hogy a szájpenész visszajöhet simán! Amikor a kicsit kezeled, azokat a dolgokat, amiket a szájába vesz (cumi, játék, stb.) fertőtleníteni kell. Ha szopik, akkor a bimbódat is át kell törölni a rózsamézzel, mert téged is megfertőzhet.

2014. máj. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

de jó részletesen írtad :)

köszi

2014. máj. 28. 20:42
 4/12 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló tényleg jól leírta. A fiam alig volt pár hetes, amikor telefutotta a testét a tejkiütés, volt olyan fokt az arcocskáján, ahol mintha egybefüggő kiütésplakk lett volna. Szépen letisztult, de beletelt jópár hétbe. Aztán olyan 7 hónapos volt, amikor jött a szájpenész. Valóban a rózsavíz nagyon jó, a gyógyszertárban tudni fogják, miről van szó. A lényeg, hogy tényleg jó erősen kell dörzsölni a baba ínyét, nyelvét, szájpadlását. Én textilpelust tekertem az ujjam köré, azt átitattam a rózsavízzel. És a mellbimbót is ugyanígy fertőtleníteni kell. A popsiján a kiütések ellen pedig a meztelenkedés a legjobb ellenszer. Most már elég jó idő van, engedd picit meztelen popsival pucérkodni. Aztán persze pelusozás előtt Sudocream vagy Neogranormon. Kitartás!
2014. máj. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
most nézem a szájecsetelő amit használok, az a borax glicerinum amiről írtatok rózsavíz. én erre azt hittem gyógyszer, hogy csak penész esetén kell használni, nem alapból
2014. máj. 29. 17:02
 6/12 anonim ***** válasza:

Rózsaméz, nem rózsavíz, szerintem véletlenül írta a válaszoló víznek. :) Egy szirupszerű folyadék. De jól tudtad, mert csak akkor kell használni, ha szájpenésze van. Alapból nem kell. Ha látod, hogy a szájában fehéres "valami" van, amit sima vizes gézzel nem tudsz letörölni, az valószínüleg a penész. De amúgy lehet fehéres a lepedéktől is.


1.,2. válaszoló

2014. máj. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
akkor ha csak szájpenész esetére kell rózsaméz, akkor ha épp nincs szájpenész, akkor mivel?
2014. máj. 30. 16:24
 8/12 anonim ***** válasza:
Miért szeretnéd mindenképpen kenni valamivel? Ha nincs szájpenésze, akkor nem kell kezelni, mert felesleges! Max. annyit tehetsz, hogy fürdés után vizes gézlappal áttörlöd a száját. Ennek csak annyi előnye van, hogy hozzászokik, hogy a szájában "matatsz", így amikor elkezd majd fogzani, nem lesz neki újdonság a dolog. Mert az első fogacskákat is sima vizes gézlappal kell eleinte mosni.
2014. máj. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

eddig vízzel tisztítottam és erre szájpenészes lett


vagy forralt vízzel kellene?

2014. máj. 31. 15:31
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem! Teljesen jól csinálod! :) Hidd el, nem tudod kivédeni így a szájpenészt! Ez nem rajtad múlik, nem a te "hiányod" vagy "felelőtlenséged", vagy nem is tudom mit hiszel... Ez szerintem 10 babából 9-nél jelentkezik a legnagyobb elővigyázatosság ellenére is! :) Ne parázd túl a dolgot! Én a második gyerekemnél azt hittem megúszom, de kb. 10 hónaposan kijött. Az elsőnél még néhány hónapos korában, sőt, töbnször is. Itt egy cikk róla, de neten találsz még róla. [link] Szóval nyugi, majd kinövi!!! :)
2014. máj. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!