Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől ilyen izgága, frusztrált...

Mitől ilyen izgága, frusztrált, ingerlékeny a 7 hónapos kisfiam? Volt valakinek így? Ez temperamentum vagy valami gond van? Van ennyi idősen hiperaktiv baba?

Figyelt kérdés
Még nem tud helyváltoztatást. Nem kúszik, mászik, egyszer-kétszer forgott. Minden másban értelmileg helyén van. Védőnő, orvos szerint nincs gond. Azonban én alig tudok itthon ellenni vele, folyton nyíg, elégedetlenkedik. Izgatottan jár keze lába, kivétel mikor alszik. Még evés közben is folyton izgága. Egyszerűen nem tudom mi lehet a gond. 9 hetes koráig volt hasfájós, ez elmúlt. Fogacskánk már van, de szinte születésétől ilyen ingerült, tehát szerintem nem fog. Voltunk teljes has, koponya, csípő uh-án, ott minden rendben volt. Koncentrációja elég rövid, hamar megunja a játékokat és elégedetlenkedik. Nagyin nehéz így :(
2014. máj. 29. 09:02
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Egyébként jó alvó, nyugodtan alszik. Nem tudom ez mennyire számít.
2014. máj. 29. 09:07
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia,

hát 7 hónaposan nem is kell tőle többet várni- koncentrált figyelem?? :) Ne viccelj, a 6-7 éveseknél kell 30-40 percet tudni megülni és hol van az még :)


Befolyásolhatják frontok, a napirend is, de bizony előfordul, hogy a te babád ilyen örökmozgó típus- ha egészséges, jól fejlődik, az orvos szerint is minden rendben, akkor neked "ezt dobta a gép", ilyen természetű.

Kicsit fog ez szerintem csökkenni, ha majd elkezd mozogni, illetve ebben a 7-8 hós életkorban nálunk is volt egy nagyobb hullám, amikor nagyon sírt, ha csak 1 percre is a látóterén kívül kerültem- olvass utána, ez is életkori sajátosság (...és igen- ilyenkor résnyire nyitott ajtónál pisiltem egy darabig és onnan kukuccsoltam meg énekelgettem közben:)


Az ilyen életkorú babáknak NEM kell, hogy legyen akár negyed óráig is figyelme: az a normális, ha valami felkelti egyáltalán a figyelmét, elnézegetni, eltapogatja 5 percig- amit te vársz el, az majd csak később lesz.

Türelem :)

2014. máj. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Igazából nem ilyen miatt vagyok elégedetlen, hanem például:

- nem kötik le a játékok, van, hogy fél percenként újat teszek elé

- nem tud 2-3 mp-nél tovább egy dologra (tárgyra, emberre) figyelni, csak nagyon ritkán

- ezekben az esetekben ingerlékeny, sírós hangokat hallat, jár keze lába

- ébrenlétek 70-80% ban ilyen, nem csak a hisztisek napokon

2014. máj. 29. 09:14
 4/11 anonim ***** válasza:

Az én lányom is ezt csinálta ennyi idősen. Most 14 hónapos és utál egyedül lenni. Hiába tud már járni mindig keresi a társaságomat, nem nagyon hagy egyedül, inkább jön utánam.

Akkor lett egy kicsit jobb, amikor 9 és fél hónaposan elkezdett mászni.

Ne várd el tőle hogy 3 percnél tovább el legyen magában, mert nem lesz így. A lányom is hamar megun mindent.

Ő ráadásul még nagyon rossza alvó is.

2014. máj. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ő szerencsére jó alvó, jó evő. Akkor ezek szerint lehet, hogy ez normális? A fiam mellett lassan egy ember is kevés, már nem győzzük beosztani, kivel legyen. Azok a babák, akiket én ismerek hozzá képest olyan mint a lassított felvétel. Fiamnak mindene jár, olyan mintha folyton ideges lenne :(
2014. máj. 29. 09:21
 6/11 anonim ***** válasza:
Mit eszik már? A széklete rendben van? Lehet valamilyen ételallergia is, bár erre az orvos biztos rájött volna már. Vannak ilyen természetű babák, ha nem találtak semmi rendelleneset nem hiszem,hogy gond lenne!
2014. máj. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Teljesen rendben van a kakija, elkezdtük a hozsataplalast. Szerintem nincs allergia.
2014. máj. 29. 10:30
 8/11 anonim ***** válasza:

Ilyen gyerek. Vannak ilyenek, nem minden baba eszik, iszik, s játszik!

A fiam 11 hónapos, semmi játék nem köti le 1 percnél tovább, egyésu nap jön megy, egyik szobából a lakásba... Ha alszik akkor va csak nyugton. Ez normális!

Az meg hogy sokat nyíg, nyafog, sírdogál, hát ez van, ilyen jutott neked:)

Nagyon sok ilyen baba van! Nem minden olyan mint a filmekben!

Hagyni kell néha kicsit sírni, hisztizni, hogy szokja nem mindig az van amit akar, neked is kell néha ezt azt csinálni! Addig tedd le hasra, had erősödjön, s csináld a dolgod!

2014. máj. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

"Az meg hogy sokat nyíg, nyafog, sírdogál, hát ez van, ilyen jutott neked:) "

Igazából ezért aggódom, hogy mi lehet ami miatt ilyen. Kívülről elég könnyű ezt rámondani, hogy ilyen hangos, keserves baba jutott nekem. Benne lenni, már nem ilyen vidám dolog.

Akkor lennék a legnyugodtabb, ha lenne egy jövőbe látó gömböm és azt látnám, hogy egészséges, értelmes.

Ezért is ha valakinek volt ilyen kicsinek a babája, később milyen lett?

2014. máj. 29. 13:09
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom is hét hónapos és szintén iszonyatosan izgága nem tud megülni igaz ő már mászik, de megijedtem amikor a vele egyidős szomszédkisfiút kb 2 hete a kezembe vettem és csak ült szépen nyugodtan, azt hittem azért mert idegen vagyok neki, de azt mondta az anyja nála is ilyen nyugodt.
2014. máj. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!