Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos babámnak jön a 6....

10 hónapos babámnak jön a 6. foga és nem hajlandó semmilyen főzeléket enni (szerintem azért mert meleg) és joghurtból, túrókrémből is csak max. Egy fél dobozzal eszik meg. Nem baj ha tápszert adok neki? Azt megeszi az egészet.

Figyelt kérdés
Így is kicsi a súlya, nem akarom, hogy még kevesebb legyen ezért akarom neki a tápszert adni mert azért attól legalább hízik valamennyire. 7,5 kiló.
2009. dec. 31. 09:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Hűtsd le neki a főzeléket.Ne tápszert adj neki,mert most már szüksége van a gyümölcsökre és főzelékekre.A tápszerben nincs semmi valódi tápérték,csak hízik tőle,de sem az immunrendszere nem erősödik,sem a szükséges vitaminokat nem kapja meg.
2009. dec. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Oké tudom, hogy szüksége van rá de ha egyszer nem eszi meg? Van, hogy meglátja a kanalat és kiabál meg dobálja magát. Valamit csak kell ennie, nem? A tápszer meg tele van vitaminnal szerintem.

Vagy tegyem cumisüvegbe a főzeléket?

2009. dec. 31. 10:02
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én babámnak is van ilyenje néha. Nyugodtan adjál neki tápszert, hiszen mindegy mit, csak valamit egyen. Ha most a fogzás miatt az esik neki jól, hidd el, hogy a főzeléket cumisüvegből sem fogja elfogadni.

Pár nap, és újra rendesen fog enni. Ne erőltesd a kajálást, mert elmegy a kedve tőle még jobban.

2009. dec. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyugi, jól csinálod! Nem kell éheztetni, elég borzasztó lehet, hogy fáj az inye, éhes ő, csak most ezt nem akarja és kész. Ugyanezba helyzet 14 hósommal, csak tápit eszik 3 napja. 1 fog már kijött. Nem fogom éheztetni. Volt már ilyen , szépen visszaállt minden.
2009. dec. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen biztos, hogy éhes. Kipróbáltam, hogy nem adtam neki semmit ha nem ette a főzeléket meg a joghurtot csak fél óra múlva megkínáltam teával. Szegénykémtől alig bírtam elvenni a cumisüveget meg akarta inni az egészet. Akkor döntöttem úgy, hogy adok neki inkább tápszert. Azt be is vágta rögtön.

Köszi a válaszokat!

2009. dec. 31. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!