Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7,5 hósan vajas kenyér? Ti...

7,5 hósan vajas kenyér? Ti nem gondoljátok korainak?

Figyelt kérdés

Védőnőm mondta hogy adhatok már a babámnak kis vajas kenyér falatokat és eheti azt amit már mi! 2 hónapja kezdük a hozzátáplálást! Én jót röhögtem rajta hogy már most vajas kenyeret kellene adnom neki.Amúgy anyatejes. Ti mit gondoltok? Vagy adjak már neki csirkecombot is a kezébe? :))

BUÉK!


2009. dec. 31. 12:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
13%

Én meg rajtad röhögök.

Szegény gyerek.

Igen csirkecomb is mehet.

Ostoba!

2009. dec. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%

Én azt javaslom ne hallgass rá. vissza kéne az ilyet küldeni az iskola padba. Még hogy egye amit ti!

Helyesen teszed, ha szoptatod s ha már elkezdted hozzá táplálni legyen az a te és az ő ízlése szerint. Ne holmi védőnői hóbort szerint.

Búék.

dietetikus anyuka:)

2009. dec. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
szia! Az én védőnöm is ilyen. 4 hónapos volt a fiam, amikor már azt mondta hogy adhatok neki párizsit, meg virslit is. Tápszeres volt, igy akkor kezdtem a hozzátáplálást. Meg rakjak a tápszerbe kakaót, fözzek neki levest, leveskockt rakjak bele. Úgyhogy vannak ilyen védőnök:(
2009. dec. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én 1 évesen adtam először a babámnak vajas kenyeret. Szerintem 7,5 hónaposan korai, bár amit én csináltam, az meg késői. Viszont az én babám ekkor érett meg rá, hogy "falatozzon". Az enyém 7,5 hónaposan még szinte csak szopott, nem nagyon evett rendes kaját.
2009. dec. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ha van tejed, akkor nem nagyon kell aggódnod. Lehet neki adni már dolgokat, de azért ugyanazt mindenből, mint egy felnőttnek semmiképp. Az én védőnőm is ilyen volt. Bőven volt még tejem, de már a babám 4 hónapos korában elkezdte mondani, hogy ideje lenne elkezdeni a hozzátáplálást... most 14 hónapos a babám, még mindig anyatejes nagyrészt, ez így jó. Tapasztalat: a védőnők tanácsait nagyon szelektálni kell, nagyon sok butaságot mondanak sajnos. Te vagy az anyja, te vagy vele, te látod, hogy mit lehet és mit nem, nem a védőnő.
2009. dec. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
hát mi simán adtunk már a babáknak ennyi idősen mindent. 1-2 falatot nyugodtan lehet. a családomban 1 éves korára minden baba azt ette, amit mi, csak a nagyon fűszeres ételeket nem. apró kenyérbelet és összenyomott csirkemellet szoktunk adni.
2009. dec. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
9 hónapos a babám, elvileg már lehetne, de én nem adok neki. a fehér kenyér egészségtelen (mi sem esszük), teljes kiőrlésűt meg még nem lehet.
2009. dec. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kedves ELSŐ OSTOBA TYÚK!


Szar napod lehet ma! Maradjon is így, boldog lehet melletted a családod.

2009. dec. 31. 14:36
 9/12 A kérdező kommentje:
Természetesen eszik a babám mindent amit ebben a korban lehet. Húst is. Naponta többször is. Csak meglepődtem a vajas kenyéren illetve azon hogy mindent amit mi eszünk már ehet, beleértve a tehén tejet, a fűszeres ételt és mindet amit el tudtok képzelni. Köszönöm a normális válaszokat!
2009. dec. 31. 14:38
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan kaphatna, és kaphatna picire felaprított vagy darált csirkecombot is. Én 8 hós koráig szoptattam, kb nem evett mást, azóta is szívok az etetésével, pedig már 2 éves. Amúgy a barátnőm lisztérzékeny (gondolom a list miatt nem tetszik a vajaskenyér) és a Heim Pál kórházban azt mondták neki, hogy mivel ő lisztérzékeny 4 hós korától kapjon a baba minimális gluént, hogy hozzászokjon a szervezete. Szerintük ez az egy éves korig nem kell glutén hülyeség. És ha belegondolok a mi korosztályunkban még sokkal kevesebb az allergiás, mint a most 15-20 éveseknél, ahol bejött a "modern" táplálás.

Szerintem ne szóljuk le egymást csak azért mert mást tartunk jónak. Inkább beszéljünk a problémákról normális emberek módjára, hisz mi mind a legjobbat akarjuk, remélem egymásnak is! BUÉK!

2009. dec. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!