Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen praktikát ajánlotok...

Milyen praktikát ajánlotok szájpenész kezelésére, ha 5 hós babám már nem akarja kinyitni a száját?

Figyelt kérdés
Csak 3 napig tudtam kezelni, mostmár nem működik közre, ha ki akarom törölni a száját. Jó, ha egyszer be tudom dugni az ujjam, de azonnal ráharap vagy kitolja a nyelvével, tehát max egy oldalon tudom megtörölni a pofija belsejét. Naponta minimum 3szor kellene alaposan, teljesen kitörölni a szájüregét, hát így nem megy. :( Ha valakinek volt hasonló nyűgje, hogyan oldotta meg ezt a helyzetet?

2014. jún. 1. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekünk írt fel az orvos ecsetelő folyadékot. Azzal kellett a szájüreget törölgetni. A szájpenész apró hólyagok sokasága. Ha csak símán törölgeted, akkor a hólyagok kifakadnak és fáj a babádnak.
2014. jún. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekünk is írt fel a gyerekorvos valami boraxos izét, mire kiváltottuk elmúlt magától. Születésétől volt kb 1,5 hónapos koráig, de mikor észrevette már épp múlóban volt.
2014. jún. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Természetesen az orvos által felírt Sol Acriflavin ecsetelő oldattal próbálnám törölni, ha hagyná. Cumit kenem vele, néha az ujjamat is hajlandó bekapni, amire előtte szintén oldatot tettem. DE a teljes szájüreget nem hagyja ujjra csavart oldatos gézzel kitörölni, ami fontos lenne a mihamarabbi gyógyulás miatt. Tehát erre vonatkozóan kértem valami tanácsot, hogy a nevettetésen kívül milyen praktikával tudnám kicsit tartósabban nyitva tartani a babám száját. Dugjak fakanálnyelet bele? Már komolyan ez is megfordult a fejemben, de ez drasztikusnak tűnik, arra is ráharapna...
2014. jún. 1. 17:21
 4/5 anonim ***** válasza:
....fogkefére is tettem...cumit mártottam bele....meg amit rágott illetve szájába vett....cicimre is tettem szopi előtt....Több gyermekes anyuka
2014. jún. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
6 hetes lányomnak nemrég volt, ecsetelőt kaptunk, kesernyés volt, azzal kell bekenni a száját nyelvét, és ahol van ill. a melledet is be kell kenni. épp tegnap hívott minket vissza a doki a doki a lakására, akkor mondta. nekünk elmúlt 3 nap alatt
2014. jún. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!