Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnék, hogy megigya a...

Mit tehetnék, hogy megigya a tejet?

Figyelt kérdés
Hamarosan 14 hós lesz a lányom. Eddig gyógytápszert kapott, de szeretnék már tejet adni neki. Próbáltam cukorral kicsit megédesíteni, tettem már bele Nesquick kakaóport, kevertem tápszerrel, de nem issza meg. Tudtok tanácsot adni? Egyáltalán: mi történik akkor, ha egyáltalán nem iszik tejet?
2009. dec. 31. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:
A gyógytápszerbe kell beletenni minden alkalommal egy picivel többet. Először csak 1 evőkanálnyit, aztán 2-tőt, és így tovább.Játékosan nyalogasson az ujjacskájával picike tejjel hígított Nesqik kakaót, és később azt is lehet tejjel mégjobban hígítani.Az én kisunokám úgy szokott rá a kakaóra, hogy mindig kávét akart inni, amikor a férjem kávézott. A kávéscsészébe tettünk kakaót, és FORRALT!!! tejet-akkor is ,ha pasztőrözött- és Ő is kávézott. Így szokott rá a kakaóra, amit még most is minden reggel iszik, pedig már óvodába jár, ami nem is baj, mert nem megy üresgyomorral reggel oviba.
2009. dec. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jó ötlet amit az első ír, tegyél a tápszerhez mindig többet. Vagy Maci kávéval is lehet keverni és pici cukorral a tejet.

Egyébként én és a hugom nem ittuk meg a tejet, a kakaót is csak úgy, hogy anyu mindig odakészítette éjjelre és amíg nem ébredtünk fel rendesen, addig ittuk. Ha rájöttünk mi az, akkor vége volt, többet nem kellett. Én mai napig nem iszom meg a tejet, max kakaót, de csak a boltit, a hugom tejeskávét azért szereti a kakaó mellett. Semmi bajunk és mi is tápszeresek voltunk.

2009. dec. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A nagyobbik lányom kb 3,5 hónaposan döntött ugy hogy nem iszik többet tejet,tápot.Na az igazán nehéz ügy volt.Azota sem iszik,eszik tejterméket ,kivéve egy yoghurt italt .Ő 3 éves mult és semmi baja 104 cm és közel 14 kg.
2010. jan. 1. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!