Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt akinek nem forgolódott...

Volt akinek nem forgolódott babája 6 hónapos kora végére?

Figyelt kérdés

Babám 7 hónapos lesz és még nem fordult át sokszor. 2-3 alkalommal hasra, hátra is csak egy párszor. Doktornője nem mondott rá semmit.

Volt valaki így? Mikor kezdett aktívabban megfordulni?Forgolódni?


2014. jún. 3. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Nekem van egy lányom, ő 4 hónaposan hasra fordúlt, 5 hónaposan hasról hátra, 6 hónaposan felült, s elkezdett mászni.


Most van egy fiam.

4 hónaposan nem cainálják semmit, hason is csak 1 percet ha elvolt, fejet nem emelte, sírt hason. Bejelentkeztünk konduktorhoz, ott megmutatták hogy tornáztassam, hogy szeretted sem meg vele a hason fekvést, hogy tanítsam fordulni, kúszni mászni.

Otthon gyakoroltuk naponta többször, egyre többet volt hason,

elkezdett 5 hónaposan hason hátrafelé kúszni,

majd 6 hónaposan elkezdett mászni, s csak akkor tudott hasról hátra fordulni!

6 hónapos kora után 2 héttel felült

7 hónaposan felállt, selkezdett lépegetni a bútorok mellett.

Eztán 2 héttel volt az, hogy ha háton feküdt, akkor hasra fordúlt, oda mászott valamihez, s felállt, és ment.

Olyan volt mint egy Bogár, tudott mindent, de ha a hátára esett, csak feküdt, nem tudott felállni.

Nemrég 10 hónaposan elkezdett járni egyedül!

2 hét alatt már olyan szinten ment, egyedül átlépi a küszöböt, ha leül, a szoba közepén, már ülésből feláll, nem kell oda másznia bútorokhoz.


Az időben elkezdett torna sokat segít!

Batárnőm lánya 1 éves elmúlt, még csak oda vissza fordul, s most vitte el szakemberhez, ahol megállapízották hipotón.


Szerintem idelye valahová elvinned.

2014. jún. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam örökösen hason volt, mégsem fordult sose ! Mindent csinált, de nem fordult. 4 éves lesz, okos ügyes értelmes, az átlagnál több mindent tud.
2014. jún. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
De ha néhányszor átfordult már, akkor tudja a mozgást. Szerintem akkor lenne baj, ha még soha nem csinálta volna. A következő lépés a kúszás lesz, de azzal ráér 9 hónapos koráig.
2014. jún. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Oldalra szépen fordul, lábait is átrakja, csak a karjai gátolják benne, nem tudja kihúzni és elkezd nyöszörögni és sírni - ha hasra fordul

Volt,hogy hason volt és húzta lábait maga alá, nem nagyon csak picit. És ha ül akkor húzza fel magát, hogy állni akar

2014. jún. 3. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!