Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi alapján kapta a gyereketek...

Mi alapján kapta a gyereketek a nevét? Miért pont azt a nevet kapta? Hogyan sikerült megegyezni a névben? És mi lett ez a név?

Figyelt kérdés

2014. jún. 5. 17:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Mivel akkor halt meg a nagypapa amikor született ezért természetesen róla neveztük el így lett belőle Csermanek Nagypapa becenevén papi, papó, papus
2014. jún. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

Különleges nevet szerettünk volna adni neki, olyat amit Olaszországban is "megértenek" és itt is..

Apuka Olasz, én Magyar. Hamar egyeszségre jutottunk, mert majdnem ugyanazok a nevek tetszettek.

Kivéve:Alessia. Ezt oárom szerette volna, de nekem nem tetszett.

Ellie lett a neve. :-)!

2014. jún. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Megegyezni meg nem sikerult,de nekunk is az a szempont,hogy Magyarorszagon is megertsek a nevet,igy valoszinuleg 2 nevet adunk,amibol legalabb egynek nem kell magyarazni a kiejteset:) A ferjem sok szerintem szep nevet leszavazott,neki eddig a Kiara Nefeli parositas tetszik.Ez is az en javaslatom volt,de nekem jobban tetszik az Ivi,Liana,Vivienne.Elobb-utobb majd azert megegyezunk.
2014. jún. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Hát...nálunk, én általában engedékenyebb :) vagyok. így kikértem a párom véleményét. fiúban nem volt sok ötletem, csak a Bence, évek óta, de annyira sok van belőle hogy fel sem dobtam. a párom az Adriánt tanácsolta majdnem azonnal belementem, mert régen is tetszett. hogy páromnak honnan jött? nem kérdeztem de mondta hogy régen tetszett neki. így lesz Adrián Attila (apja után). és így 30 hetesen el sem tudnék képzelni más nevet a babának.


ha lány lett volna a párom Dorotinak szerette volna, és meg Emíliának. a páromnak még (azt hiszem) az Óz a varázslóban tetszett meg ez a név, én meg az Emíliát egy filmben hallottam. mivel a fiúnk is két nevet kap, így ha lány lenne akkor ezt a két nevet adtunk volna neki, illetve ha a következő kislány lesz nagy eséllyel ez lesz a neve :)

2014. jún. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Kettes az Ellie nevet így anyakönyveztétek, vagy valaminek a becézése? Nekünk is tetszik az Ellie de csak mint becenév.
2014. jún. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nálunk az volt a szempont, hogy magyar eredetű neve legyen. Amikor még meg sem fogant, illetve amikor kiderült, hogy terhes vagyok, akkor a Magor nevet szántuk neki. Főleg az apukája, de én sem tiltakoztam. Lánynévben nem is nagyon gondolkodtunk. Aztán ahogy telt az idő, rájöttünk, hogy ez a kis lurkó egyáltalán nem "Magoros". Így lett belőle Botond. Hogy kinek az ötlete volt, azt már nem tudom, de onnantól kezdve egyértelmű volt, hogy nem lehet más.

Ha lány lett volna, Boglárka lett volna. Vagy Dalma, ha sikerült volna meggyőznöm a férjemet.

2014. jún. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

volt egy név ami igazán nem tetszett soha :) de terhesen valamiért úgy éreztem, hogy az a gyerekem neve. nem tudom miért, de ragaszkodtam hozzá. férjemnek se tetszett, az elején még tiltakozott is :)

aztán ő is választott egy nevet, így mentünk szülni... mikor ránéztünk, határozottan egyetértettünk, hogy márpedig az a neve amit éreztem :D

nem bántuk meg, mindenki szerint nagyon illik rá (egyébként az elmúlt 3-4 évben elég gyakori lett, benne van már az első 50-ben, mikor született akkor még elég elfeledett név volt)

2014. jún. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

5-ös, igen!:-)

Olasz vezetéknévvel. Kettős államppolgár, így adhattunk neki ezt a nevet.

Simán Ellie. :-))

2014. jún. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én mindig mondtam, hogy ha kisfiam lesz Noel lesz, de előtte született 3 kislány, 4. baba lett a kisfiam, de előtte pont itt a gyakorin olvastam a Benettnevet ami nem tetszett akkor egyáltalán nekem, pár hét múlva álmodtam a kisfiamról már nagyobbacska volt hintázott Benettnek szólítottam, hát így lett Benett Noel. Most már tetszik ez a név.
2014. jún. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nagyon-nagyon sokat vitatkoztunk a neveken. Nem találtuk egymás neveit jónak a férjemmel. Végül a férjem nevét kapta és egy olyat, aminek Magyarországon is van névnapja, hogy ne maradjon ki az ünneplésből. :)
2014. jún. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!