Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora ruhatára van babádnak/...

Mekkora ruhatára van babádnak/gyerekeidnek? Mennyivel készülsz a nyárra egy már szilárdat is evő babánál? Többet mosol vagy a ruha több inkább? Kicsinek kell már lábbeli?

Figyelt kérdés
8 hónapos a kicsi fiam,5 éves a nagylányom,nagynál eléggé kifogytunk nyári holmiból s nem tudom vegyek e még,van vagy 8 rövidnaci,poló azt hiszem elég,ujjatlan kevéske,néhány szoknya,kicsi meg eszik már szilárdat elég sokszor történik baleset a bodyval,van vagy 7-8 rövidnacija,8-10 body,2 napozó néhány poló...
2014. jún. 6. 08:00
 1/8 anonim ***** válasza:
3 éves fiamnak sok ruhája van,szerintem még egy gyereket simán öltöztethetnék,és cipőből van 3 ,szandiból 2.
2014. jún. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én nem vásárolnék már túl sok mindent. Véleményem szerint 8-10 rövidnadrág, póló bőven elég. Még ha történik is baleset, és átöltözteted,akkor sem hiszem, hogy nem maradna váltó ruhája. Én heti kétszer mosok,egy négytagú ccsaládnak összegyűlik annyi, higy érdemes nosógépet kapcsolni. ilyenkor nyáron egy óra alatt megszárad a ruha. Az én lányomnak van olyan ruhája, amit úgy Nőtt ki, hogy nem is nagyon viselte.
2014. jún. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egy baba 8 hónapos korában kezd el tanulni kuszni-mászni, bár még kell nekik kis idő ugye, hogy megtanulják. Mivel még nem szaladgálnak az udvaron ezért biztos, hogy nem kell aggódni a piszkos ruhatárért. Ahogy írtad vannak balesetek a bodyval ez persze természetes minden gyerkőcnél.

Nyáron a nagy melegbe a napozó szerintem elengedhetetlen. Szerintem valami laza, szellős ruhadarabok azok jó ötletnek számítanak mivel őket is megviselik a nagy meleg nyáron.

Lábbeli a picinek, szerintem idővel amikor belekerül a babáknak való holdkompba elég egy kis zoknicska vagy egy jó szellős szandál ami tartja a bokáját. Persze ez attól is függ, hogy nálatok milyen a padlózat, nálunk kövezve volt a nappali és a konyha is ahol szabadon gurulgatott és sajna nyáron is kicsit hidegnek bizonyult ezért szellős szandálnál maradtunk.

Szerintem majd időről időre kifogod tapasztalni, hogy mire van szüksége a babádnak, én sose vásároltam előre, mert volt sajna, hogy amikor odaértünk, hogy hordjuk akkora kinőtte és feleslegesen vásároltam meg.

Rövidnadrág és póló az szerintem jó ha van. Kicsi lánynak a szoknya kis felsővel tökéletes.

2014. jún. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

10 hónapos kislányom van, elég nagy ruhatárral rendelkezik, de szükség is van rá, annak ellenére, hogy 2 naponta mosok.

Kb 25 db rövidujjú body (most május-júniusban már csak ezt adom rá felülre, így gyakran cserélem napközben, mert leeszi, leissza, összenyálazza stb), 10 db hosszúujjú body, 10 db vékony pulcsi, 4 db vastag pulcsi, 6 db rövidujjú póló, 8 db leggings, 4 db farmernaci (pamutosabb anyagból), 9 db harisnya, sok-sok zokni. (meg rengeteg pizsinek használt rugi), 1-2 ünnepibb kisszoknya, kisruha.


Nyárra tervezek még neki venni kis pamutruhákat, bugyikat (amit a pelusra teszek), ujjatlan bodyt, atlétákat. Cipője egyelőre csak kocsicipőnek használt kis divatcipő van, tornacipő, kisszandál, ilyesmi.

2014. jún. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: azt elfelejtettem írni, hogy a gyakori mosásra az is okot ad, hogy mostmár a séták alatt ki szoktam venni a kocsiból, hagyom, hogy másszon a fűben, játszótérre is szoktunk menni, tehát ilyenkor is koszol rendesen, ezek a ruhák ha hazaértünk, rögtön mennek mosásba. Ha kétszer megyünk egy nap sétálni, akkor ez már kapásból 3 adag ruha egy napra :)
2014. jún. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem elég az a ruha amitek van. Előre nem érdemes venni, ha esetleg úgy látod hogy mégis kevés akkor ráérsz venni pár dolgot. Én 2-3 naponta mosok a fiaimra (van féladagos progi a mosógépen), van egy 2 éves, és egy 2 hónapos. A nagyra kajánál előkét adok, így ritka a baleset, amikor pedig kimegyünk az udvarra, játszótérre és összekeni magát, adok rá tisztát a lakásban, és a délutáni/esti udvarozásnál visszaadom rá a koszosat. Ha nem keni össze magát akkor egész nap ugyanabban van. Kiöltöztetni max a dokihoz szoktam, vagy ha utazunk valahová és számít hogy igényes legyen. Amikor esetleg fogyóban a gyerekruha, akkor gyorsan mosok egyet, ha nem elég a cucc a mosógépben akkor berakom mellé pl a pizsamámat, vagy 1-2 pólót hogy meglegyen az adag.
2014. jún. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Fiam 11 hónapos, 2 hónapja jár egyedül stabilan már.

3 pár szandi

1 pár sport cipő

10 napozó, ha meleg van abban alszik, meg ha itthon vagyunk is van hogy az van rajta.

10db rövidujjú Bódy

10 db póló

10db rövidnadrág

10db rövid kertésznadrág

Naponta 2 váltás ruha minimum elmegy

Homokozik, fűben űl, elesik, beletörik a fű

Ha hazaérünk a játszótérről átöltöztetem, mert pereg belőle a homok, kavics...


Van egy 5 éves lány

Délelőtt van csak oviban, de ha haza jön, egyből átöltöztetem, mert nagyon koszos!

Neki van 10 rövidnadrág

10 térdig érő leggings

10 rövidujjú

15 trikó

15 csini pörgős ruci


Börzén. Veszem a ruhákat, nagyon szépek, senki meg nem mondaná hogy használt, s csak 200-1500ft/db

2014. jún. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

17 hónapos lányom van.Most éljük az állandóan megyünk,homokozunk,egyedül akarunk enni korszakunkat.

Így elég sok ruhája van/lett.

2db szandál,1 balerina

1 db zárt cipő

30 db body

10 db póló

5 db rövid nadrág

5 szoknya

8 egyberuha,farmer ruha

3 db napozó

Egyenlőre nem tervezek többet venni.Most mindenből van elég,vegyes méretezésben.

2014. jún. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!