Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hos babának szorulás végett...

4 hos babának szorulás végett hogyan adjam a kamillateát?

Figyelt kérdés
Milyen mennyiségben?
2010. jan. 1. 18:08
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Csak zacskos van otthon?Mennyi ideig áztassam?
2010. jan. 1. 18:12
 2/11 anonim ***** válasza:
Sztem sehogy,mert allergizálhat és nem tesz jót a bélbolyhoknak sem.Helyette meleg olajos hasmasszázs,hasmelegítés,pici olajat itatni vele,Laevolac szirup.Ha kizárólag anyatejes akkor semmit ne adj.
2010. jan. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Én a gyerekorvos javaslatára adtam neki. Kb. 2 dl vizet forraltam fel, a filtert csak addig tettem a forró vízbe amíg egy kis színe lett a víznek. Tettem hozzá egy kevés cukrot. Egy nap max. 1 dl-t ihatott meg. Remélem használ, nekünk bevált.
2010. jan. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én sem adnám neki. Egyszer végigbőgtem a gyerekemmel egy ilyen szorulásos kakilást, borzasztó volt, akkor megfogadtam, csak Levolac szirupot fogok neki adni. Ha sürgősen kellett, akkor meg angolvizet kapott, mert az tuti meghajtotta fél órán belül. Mondjuk ez talán 3x fordult elő a 7 hónap alatt. Mi a tápszerváltást kínlódtuk végig.

De a kamillateát az én védőnőm sem ajánlotta, mert kiszárítja a beleket, a bélbolyhokat, és csak rosszabb lesz, mert utána meg az miatt kínlódik.

2010. jan. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
most mit jelent hogy szorulásos ? hány naponta van széklet ? anyatejes ? az én babám 5 hós múlt nekünk 3-4 naponta van széklet( még anyatejes ). amikor már a 4. nap sem volt semmi, akkor éhgyomorra itattam vele 30 ml nagyon édes kamillateát. ez ált. bevált. az édes meghajtja őket
2010. jan. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
eddig naponta 2-3 -szor volt neki,most meg 5 napja semmi.Tegnap volt az 5.napja,használtuk a szélcsovet,glicerin kupot,de csak 3 orájára lett egy kevés eredmény az is zoldes -sárgás és nagyon megszenvedett vele.Azota is kínozza,mégsem jon ki neki semmi,ma legalább annyi volt,hogy a szelek már mentek neki.
2010. jan. 1. 21:40
 7/11 anonim ***** válasza:
Gondolom akkor tápszeres ha zöld kaki van... Most kezdtétek el a tápszert?Mert akkor elején szinte minden baba megszenved a kakival,mivel így sűrűbb a széklet...A kamilla teát pedig úgy kell csinálni,hogy 1dl világosra főzött teához 1 teáskanál cukrot kell tenni,de egy pár korty elég belőle...
2010. jan. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én ilyen esetben Laevolacot adnék neki 5ml-t. Nálunk a kamillatea nem használt se cukrozva se anélkül. De az orvos szerint jól meg kell cukrozni, mert cukor nélkül fog.
2010. jan. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az utolsónak igaza van. Cukrozva kell adni, úgy hajt, anélkül fog. De gyengére kell főzni.
2010. jan. 2. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
nem tápszeres kizárolag csak szopizik
2010. jan. 2. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!