Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet úgy gyermeket megkereszt...

Lehet úgy gyermeket megkeresztelni, hogy 0 vagy 1 keresztszülője lesz?

Figyelt kérdés
Sajna nem tudunk senkit találni, aki alkalmas lenne a "feladatra".
2010. jan. 2. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
44%
Azt lehet, hogy csak egy személy, lehet férfi vagy nő a keresztszülő. Olyanról még nem hallottam, hogy 0 keresztszülő.
2010. jan. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1 keresztszülő elég, de minimum 1 kell..különben hogy gondoltátok?
2010. jan. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Csak megkeresztelni a gyermeket...., azt szeretnénk.
2010. jan. 2. 16:07
 4/6 anonim ***** válasza:

1 kell hozzá legalább. Az egyház szerint a keresztszülőnek az a feladata, hogy ha valami történik a szülőkkel, akkor ő vegye át a szerepüket, tanítsa az igaz hitre és a keresztény életre. :)

A keresztfiamnak egyedül én vagyok a keresztszülője, keresztapja nincs.

Nincs egyikőtöknek sem testvére, vagy unokatestvér? Esetleg egy nagyon jó barát/nő?

2010. jan. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi most érdeklődtünk utána és mondta a pap,hogy NEM kell hozzá keresztszülő sem.Már keresztelnek így is.A lényeg hogy te is tudod a hitre nevelni,nem kell hozzá a keresztszülő!
2010. jan. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Megkeresztelik keresztszülő nélkül is.

Jézus háta mögött se álltak keresztszülők. Vagy igen?

2010. jan. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!