Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kb mennyi idővel az oltás...

Piroska és a farkas kérdése:

Kb mennyi idővel az oltás beadása után lázasodott be - ha belázasodott - 2 hónapos babátok?

Figyelt kérdés
2014. jún. 11. 18:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Kb. 4 óra múlva kezdett nagyon sírni. Nem tudom, volt-e akkor láza, mert annyira zokogott, csak azt láttuk, hogy tűzvörös lett a combja, azonnal beadtunk neki egy Nurofen kúpot lefaragva, mivel nem csak lázra jó, hanem fájdalomra is. Olyan pánikban voltam, mert annyira zokogott, nem mertem lázméréssel próbálkozni. A kúp után 5-10 perccel beájult a karomba, még a pelenkát sem adtam vissza rá, nehogy megzavarjam, úgy aludt a karomban 2-3 órát. A gyerekorvost felhívtuk, mert a kicsi úgy zokogott, mint egy kis felnőtt, rázta a vállait is a sírás, azt mondta, a pirosságnak 3-4 óra alatt el kell múlnia. Úgy is történt, amikor felébredt a karomban, már nem volt piros a combja. Akkor mértünk lázat, de csak hőemelkedése volt, ami megmaradt kb. 1 napig. Éjszaka 1,5-2 óránként mértük a lázát, hátha felmegy, de nem ment feljebb, így több kúpot nem adtunk. De a combjában még most is, 9 nap után is érzem a csomót és néhány napig nem tudtuk őt hason altatni, de még a karunkban is kényelmetlen volt neki, ha a combja hozzánk ért, szóval nagyon fájt szegénykémnek. Még annyit, hogy ez a 3 hónaposaknak való Nurofen kúp nagyon jó, de félbe kell vágni hosszában, ami nekünk nem sikerült, mert eleve olyan pici, végül lefaragtuk róla a felét, de így meg olyan picike lett, kb. az ötödiket tudtuk beadni, a többi mind elolvadt a kezünkben.
2014. jún. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A kisebbikem a 3 honapos oltastol lazasodott be, o is kb 3 ora mulva. Aztan 3 napon at volt hoemelkedese.
2014. jún. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!