Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leírnátok nektek mit tud, mit...

Leírnátok nektek mit tud, mit csinál 11 hónapos babátok? Nagyon le vagyunk maradva?

Figyelt kérdés

Kislányom nemsokára 11 hónapos mégis attól félek, nagyon le vagyunk maradva, vagy hogy valamit már "tudnia kellene" és hogy rosszul csinálok valamit. Első baba...


Elöljáróban elmondom, hogy mozgásfejlődése neki más, mert ferde nyakkal született és Dévényre járunk. Most kúszik, a lábai kicsit feszesek így azokat nem nagyon használja, vagy nem eléggé. Már próbálkozik a térdeléssel, négykézlábazással. Ülni, állni tehát még nem tud, és mászni sem.


Baba, mama, apa, pa, hasonlókat mond. Integet, fejét rázza, zenére "táncol" (billeg jobbra-balra a fejével). Nagyon mosolygós baba, mostanában az integetés a mindene. Ha kisgyereket lát, mondja, hogy baba, bár ezt néha felnőttekre is. :) Már tanítgatom neki a tapsolást, de még nem igazán tudja. Két tenyerét nem üti össze, hanem az én kezemet szokta az egyik kezével csapkodni. Ha kúszik és valami előtte az útjában van, azt félretolja.


Evés terén... Nehezen akarta elfogadni az ételeket. Szereti a főztömet, de a gyümölcsöket nem eszi meg, csak babaétel vagy nyers formában. Szívesen megkóstol dolgokat, de inkább még a pépes ételeket részesíti előnyben. Ja, egyébként tápszeres.


Reggel tápszert iszik, utána még visszaalszik. 10-11 körül gyümölcs, de ebből általában keveset eszik. Utána is szokott aludni, ekkor általában többet. 13-14 körül ebéd, általában főzök. Délután is van, hogy elalszik még. Uzsonna sztracsis tejpép szokott lenni. Vacsora vagy ami ebéd is volt, vagy gyümölcsös babaétel, de van, hogy nem kéri. Inkább a tápszer ami kell neki.


Ami bajom van ezzel a napirenddel, hogy az éjszakát még nem alussza át. Éjfélkor még fel szokott kelni és néha még 2-3 körül is. Akkor eszik tápszert. Mostanában valahogy olyan bonyolult lett minden és az az érzésem, hogy valamin változtatni kellene... Régebben már kezdett átállni, hogy nem aludt nappal már, csak délben egy nagyobbat, de most megint sokat alszik keveset. (Bár most ez a nagy meleg is álmosíthatja). Ja igen, vizet szokott inni, nagyon ügyesen, egyedül fogja az üveget.


Tudnátok nekem tanácsot adni, változtatnom kellene valamin?


2014. jún. 11. 19:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%

Fiam már közelebb van az 12 hónaphoz, mint a 11-hez.

10 hónaposan elindúlt, most már stabilan jár, szalad.


Tapsol, viszont nem integet, nem mondd semmit. Néha mintha azt mondaná Any Any Any vagyis Anya, de nem mindig nekem mondja.


6-kor kel, mindenki akkor kel, Apa viszi a nagyobbat oviba.

Akkor megy a házimunka. Eddig szopizott, de most abba kellett hagyni, mert beteg lettem, megfáztam, s kapta erős antibiotikumok, a víz vagy a szörp amit megiszik. Mellé kenyér vajjal, sajttal, májkrém, vajkrém, lekvár, rántotta.

9-10 között joghurt, danonino, vagy krémtúró, vagy görög gyümölcs joghurt.

10-12 alszik

12-13 ebéd, valami főzeléket amit mi is eszünk feltétel le turmixolom, vagy tartalmas levest, vagy lecsó, vagy paradicsomos gombóc... Turmixolva

Uzsonna 1 banán, vagy 10 szem eper, vagy barack, ezeket eszi szépen.

Alszik 16-17, vagy 17-18 között

Ha felkelt nyammog valamit, keksz, sajtos tallér, túró Rudi, tejszelet, majd

19-20 között vacsi, főzeléket kap

Eddig szopi volt lefekvés előtt 9-9:30körül, de ma víz lesz.

2014. jún. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%

Nálatok pl. Ezeket hiányolom, joghurt, túrórudi, krémtúró

Kenyér, keksz


Szinte úgy eszik mint egy fél éves.


Pl. Ilyen idősen már szokták pohárra szoktatni a gyerekeket.

Fiam nagyon szépen iszik pohárból, de szinte minden ilyen 11-13 hónapos gyerek a baráti körben.


Önálló evés. Ha elé teszed bekapja-e.

2014. jún. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Külföldön élünk és itt túró rudi nincs. Vagyis van magyar bolt de nekem a túró rudi valahogy túl cukros és csak emiatt nem megyünk oda, elég messze van. (arról nem is beszélve, hogy hiába vennék egy zacskót, apával megennénk egy nap alatt... :D) Van itt ilyen Fruchtjoghurt, olyat szokott enni. Mondjuk múltkor láttam krémtúró-szerűséget, akkor azt fogok neki adni. Főtt tojássárgáját már szoktam neki adni ételbe keverve.


Önálló evéssel azért vagyok gondban, mert mivel ülni még nem tud így a pihenőszékében etetem és nem tudok elé rakni semmit. De igazad van, most már kellene egyedül is csipegetnie az ételt! :( Én is éreztem... Néha szoktam neki adni zsemlét, gyümölcsöt, de akkor olyan kosz lesz, egyből lehet átöltöztetni... A pihenőszéke pedig lassan mehet a kukába már nem tudom lassan kimosni belőle az ételt..


Cumisüveről hogyan tudnám pohárra szoktatni?

2014. jún. 11. 20:26
 4/11 A kérdező kommentje:
Ha nyújtok neki ételt, akkor fogja és bekapja, de nyammogja rágni próbálja de nem eszi meg hanem a végén kiköpi :(
2014. jún. 11. 20:27
 5/11 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem nem feltétlenül kell tudnia pohárból innia. Vannak az itatopoharak, vegyél neki olyat, azzal kezdd el raszoktatni a későbbi pohárból ivasra.

Az én fiam is lassan 11 hónapos.

Ő 9 hónaposan állt fel, azóta már totyog a bútorok mellett. Mászni kb két hete kezdett csak el, addig ő a kuszast favorizalta. :-) ülni is kb. azóta tud, amióta állni. Integet és puszit ad, táncol, tapsol és szétramolja az egész lakást.

Ennyi mindent viszont nem tud mondani mint a Te lányod.


Szerintem az éjszakai etetest lassan már el kellene hagynod. Az én fiam is tapszeres, de én már jó pár hónapja nem etetem éjszaka. Egyszer próbáld ki azt, h ha felkel, akkor visszaaltatod etetes nélkül. Ha sikerül akkor nem azért kel mert valóban éhes lenne. Én így csináltam.

A fiam kb. 6 hónapos kora óta átalussza az éjszakát.


Egyébként az etetes kb. Nálunk is így néz ki.

Ja, és még csak 2 foga van, az is kb 2 hete jött ki! :-)

2014. jún. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igaz az enyém 8 hós.

Mászik (négykézláb) 3 hete. Kúszni azt 6 hós korától.

Baba mama papa, va(ez egyxértelműen a kutya).

Állni tud kb 7 hóss kora óta. Most a kiságyyban lépeget.

Szerintem is az étrendje elég babás.. Már szinte mindent ehetne.


A mozgása le van maradva, de mivel ferde nyakkalmszületett, így ez megfelelő! 15 hóss koráig kell járnia, addig szaladni fog :-)!

2014. jún. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi lányok, nagyon sokat segítetek! Neki már mind a 8foga kint van elöl és már hátul is láttam egy fehér fogacskát! De rágni nem nagyon akar. Ma reggel próbáltam vele kis vajas kenyeret, bevette a szájába, rágcsálta picit, aztán forgatja a szájában és kiköpi. Szóval ezt még gyakorolnunk kell. Aztán nem is akart többet próbálkozni, adtam neki tápszert és egyből vidámabb lett.


Pár napja pedig feltérdel a kiságyban és a szélében megkapaszkodik. Nekem is van egy olyan érzésem, hogy először fel fog állni és utána mászni és ülni. :)

2014. jún. 12. 09:30
 8/11 anonim ***** válasza:

nekem is 11 hónapos lesz nemsokára a kislányom.

én még nem adtam neki túrórudit,krémtúrót..stb-hanem mindent itthon készitek neki-gyümölcsös túrókrémet,gyümölcsjoghurtot.szerintem ilyeneket nyugodtan adhasz-készithetsz neki.én már nem eröltetném nagyon a tápszert-már annyi mindent ehet.(legalábbis én már mindent adok,de én még külön főzöm neki-fűszer nélkül-ez az én hülyeségem,de majd egy éves kora után kap fűszert.

szerintem nem rossz a napirend-és első babával az ember még bizonytalan.bátran próbáld,amit úgy érzed,hogy érdemes

éjszaka-jaj,az nálunk is katasztrófa,de már túl vagyok azon,h izgassam magam rajta.én rontom el,de letojom,inkább,mint egész éjjel orditson-és mindenkit felkeltsen.ha csak egy gyerek van,akkor én megpróbálnám éjjel visszaaltatni(ha mindig ugyanakkor kel-az megszokás-nem éhség)de ha nem zavar,akkor egyen akkor is.bár én nem hiszem,hogy éhes

milyen tanácsra lenne még szükséged?

2014. jún. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Miert lettem lepontozva??
2014. jún. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tejszeletet is próbálhatsz neki adni, kekszeket, hogy gyakorolja a rágást.

Most màr ez lesz, koszos lesz minden evés után, de hát úgy tanúl meg enni, ha ő is gyakorolja.

Annak ellenére hogy nem tud ülni, szerezetek egy etetőszéket, s abban etesd!

Teljesen más mint egy pihenőszék, neki is könyebb, s neked is etetőszélben etetni. Arra a 10-20 percre lehet ültetni benne, gondolom az öledben

2014. jún. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!