Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy nő terhes, futhat?...

Ha egy nő terhes, futhat? Gondolom a lovaglás teljes mértékben tabu.

Figyelt kérdés
És még a táplálkozásról kérdeznék. Halat lehet enni? A fűszeres, egzotikus ételek kizárva, vagy maradhatnak? És a gyors kaják, mint a pizza meg a hamburger? Olyat lehet enni?

2014. jún. 14. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Rubint Réka félidőig futott. Neki addig volt kényelmes.

Ha viszont terhesség előtt nem futottál, ne most kezdd el. :)

2014. jún. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A sporttal az helyzet, hogy amit eddig rendszeresen sportoltál, tehát a szervezeted hozzá van szokva, akkor lehet. Szóval futhatsz vagy lovagolhatsz, ha eddig is űzted ezeket, de értelemszerűen ne most akard lefutni a maratont vagy ugratni tanulni ill. ne most akarj először lóra ülni, ha eddig nem lovagoltál, de egy kis séta nem árthat szerintem (mondom ezt úgy, hogy lovagolok).

Kajákról: a hal nem árt, az egzotikus és a gyorskaja is jöhet, de csak mértékkel, ha megkívánod.

2014. jún. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
(Kettes vagyok, ha a lovaglásról még van kérdésed, írj nyugodtan privit. Én is kismama vagyok és még lovagolok, de csak mértékkel. Saját lovam van, az orvosom azt mondta, hogy addig mehet, amíg úgy érzem, hogy bírom, de azért most ne nyargalászak, ha lehet :))
2014. jún. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem úgy mondta a dokim, hogy nem futás, csak kocogás. Ha valamilyen sportot terhesség előtt is már űztél, akkor "csökkentett módban" továbbra is csinálhatod. A rázkódó sportok (pl. lovaglás is) kivétel, azokat kerülni kell. Inkább válaszd a kismama tornát, vagy jógát.

Táplálkozás: drog, alkohol, cigaretta kizárva. Nyers hús, nyers hal, tojás tiltott. Minden más mehet! Egzotikus étel alatt mit értesz? Fűszeres, csípős dolgok mehetnek, ha a gyomrod bírja. :) Gyors kaja.. Nézd, mindenki le fogja írni, hogy egészségtelen, ettől függetlenül ha megkívánod, néha simán belefér! Én néha kólát is ittam és semmi baj nem történt.

2014. jún. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Lovagolni és futni is már régóta járok, de egyiknél se szeretném nagyon megerőltetni magam. igazából csak attól tartok, hogy például a ló ledob és én a hasamra esek.

2014. jún. 14. 20:49
 6/8 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok ismét, amúgy nem tudom milyen szinten lovagolsz és mennyi idős terhes vagy, mert ettől is függ. Én félidős vagyok, de szabadon már nem lovagolok, csak futószáron. Pedig korábban terepre is jártam (nem terhesen).
2014. jún. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát van saját lovam, de nem vagyok egy nagy bajnok lovas, habár a férjem szerint rossz se, de nem járok versenyekre meg semmi ilyesmi. Most a hatodik hónapban vagyok.
2014. jún. 14. 21:02
 8/8 anonim ***** válasza:

Halak esetében a tengeri apróhalat kerüld, azokban nagyobb arányban van higany, ami nem tesz jót a magzatnak.

Gyorskaja - hát, felnőttnek sem tesz jót, úgyhogy mértékkel.

Fűszerek nem ártanak. Azt mondják, hogy a bazsalikom magzathajtó hatású, hát én pestot ettem a terhesség elején két pofára, a lányom már egy hónapos, úgyhogy nem hajtotta sehova :)


Könnyen romló, emiatt fertőzésgyanús ételeket tilos: nyers húsok, nem ellenőrízhető forrásból származó penészes sajtok (ha boltból, megfelelő tárolás mellett van, akkor ehető, de pl étteremben, ahol nem tudod mit művelnek a konyhában, akkor inkább ne). Ezen kívül csak az egyértelműen egészségtelen dolgokat kell kerülni.


A lovaglást én személy szerint a balesetveszély miatt kerülném. Ha pont most dob le a ló, az szinte biztos vetélés vagy magzatelhalás. A terhesség későbbi szakaszában, amikor már nagy súly van a hasban, a "rántások" miatt, ami a lovaglással jár, le is szakadhat a méh. De gondolom 7-8. hónapban már senki nem akar lovagolni.

A biciklizésnél is ez az egyik ok, ami miatt nem javasolják, ráadásul ott könnyű hasba kapni a kormányt, ha bukik valaki.

2014. jún. 15. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!