Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy alapból gyermekorvos...

Egy alapból gyermekorvos anyukának ha első babája születik, rutinosabban fog vele bánni?

Figyelt kérdés

Illetve mi lesz a különbség abban, ahogy ő ellátja a babát és egy másik elsőbabás anyuka? Gondolok itt az alatt, hogy hiába első a baba, rutinosabban fog pelenkázni, szoptatni ilyenek?


Tudom kicsit fura kérdés :)



2014. jún. 14. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze. A cukrász is rutinosabban süt gyerekének szülinapi tortát mint a gyerekorvos.
2014. jún. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy sok éves rutinnal rendelkező orvos, nem vette észre magán, hogy vakbél gyulladása van, így két lábon kihordta, és csak hónapok múlva került sebész alá.

Pedig nem egy embert elküldött már vakbéllel kórházba, ellenben magán nem vette észre.

2014. jún. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy gyermekorvos, még nem szoptatott babát. :) Valószínűleg a tanulmányai folyamán szerzett rutint abban, hogyan kell egy babához nyúlni és esetleg ügyesebben is pelenkáz. Lehet, hogy nem lesz olyan kétségbeesett egy kis melegkiütéstől, vagy egy oltás utáni hőemelkedéstől. Mert tudni fogja mi miért történik. De biztosan lesznek aggodalmai, mint minden első babás anyukának. De, igen, lehet, hogy egy kisebb előnnyel indul az első babás anyukák között. :)
2014. jún. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vannak dolgok amiben rutinosabb lesz, de pont emiatt vannak dolgok amiken valósznűleg jobban meg fog lepődni. Pl. hogy a szoptatást könnyű elmagyarázni, de tök más csinálni... stb.


Nekem a védőnővel való beszélgetések során szokott többször eszembe jutni a tanácsait hallgatva (nincs még gyereke), hogy bizony néhány dolgon nagyon-nagyon meg fog lepődni. :D (Nem rossz szándékúan írom, alapvetően adok a véleményére, de néha azért tényleg érezni, hogy nincs saját tapasztalata)

2014. jún. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyébként nagyon hülye példa, de jobb sajna nem jut eszembe: Nekem elég jó, sőt mondhatni nagyon jó a tájékozódó képességem gyerekkorom óta. Viszont pont emiatt ha nagyritkán mégis eltévedek azt sokkal nehezebben tudom kezelni mint mások, teljesen leblokkolok attól, hogy az a térkép ami a fejemben van nem stimmel...


Szóval ha az ember valamit csak "elméletben" tud, az a valós életben sokszor inkább gátló tényező.

2014. jún. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, én ezt tapasztalom. Hiszen látok gyerekeket, eleve nem teljesen idegen számomra ez a világ, attól még új élmények értek, de tisztában vagyok pl. bizonyos élettani folyamatokkal, amik miatt nem hiszem, hogy "a gyerek most tuti meg fog halni azért, mert terhesen meggymagot ettem"-volt nemrég egy ilyen kérdés:)


ja és: alapból gyermekorvos?:)) ezt sajnálom, mert én tanultam évekig azért, hogy az legyek, más meg csak úgy az lesz alapból?:))

2014. jún. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!