Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van egyre több tápszeres...

Miért van egyre több tápszeres baba? Régen, nagyon régen mi lett volna ezekkel az újszülöttekkel?

Figyelt kérdés
Másik anyuka szoptatja, vagy dínótejet :) kapnak?
2014. jún. 14. 21:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
30%
Hogy mi lett velük régen, azt nem tudom, el sem tudom képzelni. A környezetemben azért van sok tápszeres baba, mert az anyukának kevés a teje, nem akar küzdeni, hogy beinduljon. Így szinte 100%-ban tápszeresek lesznek, nincs ezzel semmi baj. Mindenkinek szíve joga. Én személy szerint megküzdöttem a kisfiammal, hogy szopizzon (cumizavaros lett a kórházban). 2 napon keresztül küzdöttem, szinte egész nap cicin volt mire rájött, hogy a ciciből is jön, nem csak a cumisüvegből. Nekem megérte, 26 hós koráig szoptattam. Én mindenkinek azt javaslom, hogy küzdjön.
2014. jún. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
70%
Régen is voltak tápszeres babák, csak nem reklámozták ennyire a szent anyatejet, így most nagyobb visszhangot kap, ha valaki nem szoptat.
2014. jún. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Mert változik a kor, a szoptatás fontossága egyes nőknél stb. Réges rég csak tápszer nem volt, de akkor is volt nem szopó baba, ha nem is ilyen sok mint manapság. Akkoriban még a tehéntej, kecsketej, na meg másik anyuka teje teljesen elfogadott volt.
2014. jún. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Régen adtak nekik tejet ha nem volt anyatej,amúgy nincs mit csodálkozni annyira stresszelik az anyukákat még a szoptatással is,hogy persze,hogy sok esetben elapad.
2014. jún. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Semmi tápszerellenesség, tényleg csak kíváncsiság van bennem.


És ahol (törzsi élet, vándorlás stb.) nem voltak háziállatok sem?


A nagyon fiatal babákra gondolok.

2014. jún. 14. 21:35
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Párom mamája azt mesélte,hogy a krumpli levét is itatták régen ha nem volt tej
2014. jún. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Másik nő szoptatta (pl szoptatós dajka). A tejtestvér kifejezésről hallottál? :)
2014. jún. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
kb 50 éve nagynéném nem tudott szoptatni, egy másik nőtől kapták az anyatejet, akinek viszont sok teje volt.
2014. jún. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Anyukámnak a 80-as években nagyon sok teje volt, ezért az ő tejét is odaadta (nem tudom, milyen rendszerben) egy másik csajnak, akinek nem volt. Mi egymásnak tejtestvérei voltunk.


Akik vándoroltak, azok is találkoztak állatokkal és növényekkel, hiszen ők mit ettek/ittak volna?:)


Egyébként 1. kérdésedre a válasz: stressz, szépségideál kergetése, vagy pl. vissza kell menni dolgozni hamar, ilyesmik miatt lehet.

2014. jún. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Lattam egy ismeretterjeszto filmben hogy valamelyik torzsnel (sajnos nem emlekszem hol) az a szokas hogy tobben is szoptatnak egy babat amig az anyanak beindul a teje. Az ilyen kozossegekben altalaban tobb nonek is van teje mert sokaig szoptatjak a gyerekeket. Sot olyanrol is hallottam hogy kepes megindulni a tej egy olyan nonel is aki nem szult ha szukseg van ra. Ez az allatoknal ez gyakran elo is fordul. Persze ezek az emberek teljesen mas eletformat elnek, eletuk szorosan fugg egymastol a nok hormonalis rendszere is "ossze van hangolva". A mi modern tarsadalmunkban az anyak sokszor magukra maradnak. Es egy rohano vilagban nagyon nehez lelassitani es csak magunkra es a babara figyelni, raadasul ott az a rengeteg informacio arrol mit hogyan KELL csinalni ami miatt stresszelhetunk.
2014. jún. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!