Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik név tetszik a legjobban...

Melyik név tetszik a legjobban: Antal, István, Sándor, Ferenc, Mihály?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a többség szerint "régies, ódivatú" nevek, de mi mindenképpen ezek közül szeretnénk választani.
2014. jún. 15. 14:20
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy pont a Benettet említed, a 15 hónapos kisfiamat Benettnek hívják és szerintem ez egy mai modern név.

Mindenki olyan nevet ad a gyerekének amit gondol, de mindig meglepődöm hogy a mai világban elgondolkodik valaki ilyen régebbi neveken. Én még emlékszem arra amikor a Sanyikát csúfolták az ált iskolában hogy mennyire gáz a neve, szakközépben a Feri és Antal mint Antilop nevű évfolyam társunkat halálra cikizték a nevével. 25 éves vagyok, 10 éve cikinek számítottak ezek a nevek a korunkbeliek között, nem tudom hogy azóta változott-e a helyzet.

Nem akartam senkit megbántani, a véleményünket kérte ki a kérdező... Még jó hogy nem vagyunk egyformák... Na akkor szép világ lenne... :)

2014. jún. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindenkinek más tetszik. Neked nem tetszenek a régebbi nevek, én meg a Benettet nem adnám semmi pénzért. Így szép a világ, hogy más más az ízlésünk, ezért nem kell leszólni senkit, csak mert nekünk nem tetszik a választása.
2014. jún. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Ezekből csak a Mihályt választanám.
2014. jún. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Nekem még a János és József nevek is tetszenek! :)
2014. jún. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim válasza:
54%

Páromat Jánosnak hívják és annyira nem szeretem ezt a nevet hogy még sosem szólítottam a nevén :( 22L

Ezek közül egyik sem tetszik.

2014. jún. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Sándor (az én fiamat is így hívják)

A többi nem tetszik, talán még az István, de csak így simán, semmi becézés, Pista, Pityu, ezektől ráz a hideg.

2014. jún. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon szép nevek. Ízlés dolga, ki milyen nevet ad a gyerekének, de én pl. rosszul vagyok a Benett, Dominik és hasonló nevektől. A környezetemben a tipikus prolik adják ezeket a modern neveket. Ja, meg a cingók.
2014. jún. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Nekem az Istvánnak tetszenek a becézései is- Isti, Pisti, Pityu... szerintem nincs gond vele. Aranyosak.

Pl a Sándort is sokféleképpen becézik- kisfiam csoporttársa Sanyika- de sokszor Sankónak hívják az óvónénik. Ismeretségi körben és az oviban egyébként van Palkó, Gyurika, Lajos-Lalika, Antal, Lackó és Péter kisbarát/csoporttárs is. :)

EZ igazából ízlés dolga.

Én is inkbb ezeket a neveket preferálom, mint a Noel-Dominik-Benett-Kevin stb neveket. NEm mondom, hogy ez utóbbi nevek csúnyák, csak valahogy nekem olyan idegenek itt Magarországon. Külföldön jól hangzanak, de egy Nagy Dominik, Tóth Kevin nekem pl nem tetszik. :) Akkor mondjuk inkább a Domonkos mint a Dominik.

2014. jún. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!