Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy élitek tul, ha pár hos...

Hogy élitek tul, ha pár hos babátok (enyém 5 hos) megfázik?

Figyelt kérdés
szerintem kicsi Dia megfázott, de nem vok bennt biztos. nem tudott elaludni az este, ahogy szokott, meg éjjel is mikor felébredt nehezen aludt vissza. légzésén ugy hallom, mintha szipogna... ti mit csináltok ilyenkor?honnan tudjátok, hogy megfázott? stb..
2010. jan. 3. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha szörcsög az orra: orrcsepp+ orrszívás. Ha lázas(popsiban mérve 38.5) lázcsillapító (addig borogatás vagy fél Germicid). Nyugi! Hányszor meg hányszor lesz még ilyen, meg még rosszabb is! Az a fontos, hogy ne csinálj belőle túl nagy ügyet, mert a baba észreveszi, hogy stresszelsz és rá is átragad. Igen, megfázott, majd elmúlik..
2010. jan. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem csinálok nagy palávert belölle, ha lázas kúp, porsz-orszi. És ennyi. És másnap doki.
2010. jan. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha folyik az orra, vagy csak szörcsög, akkor kiszívom, és biztosan kap C vitamint cebion csepp formájában. Figyelek rá, hogy sokat igyon és figyelem a "lázát" is, hogy van-e?! És persze, ha baj van, akkor aggódom, de igyekszem mosolyogni rá és jókedvűnek látszani. Orvoshoz csak akkor viszem, ha lázas. Ami nálam be szokott vállni az önnyugtatásra, hogy végiggondolom én mit szoktam érezni akkor mikor meg vagyok fázfa és mit szoktam csinálni olyankor. Ez mindig megnyugtat, mert én nem csinálok nagy gondot belőle. Azért, ha nagyon aggódsz fordulj orvoshoz, vagy hívd fel a védőnőt.
2010. jan. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
9 hós lányom 5x volt felsőlégúti nyavajás, ebből 2x látta orvos, aztán már csak telefonon hívtam, elmondtam a tüneteket (testhő; váladék jellege, színe, mennyisége; közérzete; stb.)de mindig azt mondta, ne menjek, csak tegyem a dolgom, amit eddig is. :)) A fenti lányok leírták. Nem viszem be a rendelőbe további fertőzésekért. Ha köhög, akkor mindenképp, mert meg kell hallgatni a tüdejét. Egy fontos dolog: orrszívás folyamatosan, ha nem akartok a fülészeten kikötni. Sokan nem szeretik, anyukák sem csinálják, de szerintem hasznos.
2010. jan. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
milyen teát érdemes neki adni? vagy milyen folyadékot? és a kézi orrszivo jo? nekünk az van! kicsit durvának tünik bekapcsolni egy porsivot... vagy? célravezetőbb lenne?nem fáj nekik? Diát pl zavarja, ha az orrába teszem az orrszivot....
2010. jan. 3. 12:08
 6/7 anonim ***** válasza:

Minden gyereket zavarja ha az orraba dugjak az orrszivot.Képzeld,az mennyire zavarná.ha felszúrnák a fülét...Próbáld ki az orrszívót,és meg fogsz lepődni,mennyi trutyit kiszív...Előtte lazítsd fel Sterimarral,vagy Phisyomer oldattal mindenképp.És a napi Cebion menjen.Én 10 cseppet szoktam 9hós fiamnak.

Nyugi,és a lázat figyeld.ha van doki,de nagyon FONTOS a lazcsillpitas!Nurofen vagy Germicid.Én felhivnam a vedőnőt hogy megnyugodj.Lehet picit étvágytalanabb is lesz majd a Manócska,de kitartas.Lesz még ilyen sajna...

2010. jan. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,én kipróbaltam elötte az orrszivót,és NEM FAJ.Csak úgy iranyítsd a kis csövecsket,hogy ne a nózi belső falat szívja.Ha lerakódik a trutyi,abból van a szövődmény,és láz!Hörghurut,arcüreg gyull,tüdőgyuszi és társai.SZÍVD KI!
2010. jan. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!