Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hét múlva lesz kisfiam 4...

1 hét múlva lesz kisfiam 4 hónapos. Pár napja piros pöttyök jelentek meg a bőrén, amik viszketnek neki (kaparja őket ezerrel). A kérdés az, hogy honnan lehet tudni így külső megállapításból, hogy ezek melegfoltok, tejallergia, vagy ekcéma?

Figyelt kérdés
Mindegyik viszket? Mit tehetnék rá házilag, amíg az orvos szabadságon van?
2010. jan. 3. 12:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A kislányom tejallergiás, az ő pöttyei nem viszkettek. Remélem, tudtam segíteni!
2010. jan. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi. Kérlek küldjetek még választ!
2010. jan. 3. 13:38
 3/12 anonim ***** válasza:
mit adtal neki enni? tapszeres, vagy anyatejes? mivel semmit sem irtal, nagyon nehez megvelemenyezni
2010. jan. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha melegallergia, akkor ahhoz általában valamilyen pocakprobléma is kapcsolódik, az én fiamnak is volt, azt mondták ekcéma. De azt is mondták, hogy a kiütés lehet sima vírusfertőzéstől is, így reagál az immunrendszer, nem betegszik meg a baba, csak pöttyös lesz:) Remélem ez segít. Adj neki fenistil cseppet, az elmulasztja a csalánkiütést, de előbb nézd meg, melegtől volt-e.
2010. jan. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Bocs, tényleg elfelejtettem: csak anyatejes, semmi mást nem kap.
2010. jan. 3. 15:03
 6/12 A kérdező kommentje:
És honnan tudhatom, hogy a melegtől volt-e a dolog?
2010. jan. 3. 15:04
 7/12 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam ekcémás és nagyon viszketett neki mikor először kijött. Akkor az ügyeleten azt mondták,hogy túlöltöztetem ezért melegkiütése van. Utána a bőrgyógyászaton megmondták, hogy ekcéma. Vidd el bőrgyógyászatra, oda elvileg nem kell beutaló!
2010. jan. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Fürdesd meg, ha a melegtől volt, el kell múljon. Ha nem múlik, akkor nem melegkiütés.
2010. jan. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
14.36-os vagyok, most láttam, hogy egy része hiányzik a válaszomnak, ne haragudj! Szóval a pocakprobléma a tejallergiához kapcsolódik, a melegkiütés meg attól van, hogy melege van. Fürdetéskor el kell múlnia, ha nem múlik, más okozza. Még egyszer bocsi!
2010. jan. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ma tud jönni hozzá a gyerekorvos.
2010. jan. 4. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!