Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy pár kérdés az, USB-s,...

Egy pár kérdés az, USB-s, külső merevlemezekről (? )

Figyelt kérdés

Ugyanúgy lehet rájuk telepíteni bármilyen programot, mint a belső HDD-kre, vagy olyan mint egy pendrive, csak nagyobb kapacitású?


Lehet arra telepíteni az operációs rendszert?


Nem lassú az adatátvitel? Mert egy pen drivera a gépröl 100mb is kb. 10másodperc. Amely 10 másodperc alatt addig a belső merevlemezre, fél gigát is felmásolok, vagy többet.


Köszönöm a válaszokat előre!


Ja és még egy kérdés: Hogyan tudom megnézni azt, hogy milyen alaplap van pontosan a gépemben, anélkül, hogy szét kellene hozzá szedni? Van erre valami program?


2011. jan. 5. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:
az első kérdést nem tudom viszont a másodikra a válasz: CPU-Z vagy AIDA64 programmal meg lehet nézni
2011. jan. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 czibles ***** válasza:

Ugyan olyan mint 1 pendrive, csak nagyobb kapacitással.


A sebesség meg annyi lesz amilyen technológiával kötöd a gépre (USB, Fireware, ....), Fejből nem tudom, hogy melyiknek mennyi az átviteli sebessége, de ezt megtudod nézni neten.


Telepíteni is tudsz rá, viszont csak azon a gépen tudod használni amelyiken telepítetted (C-re is ír dolgokat attól függetlenül, hogy te most nem a C-re hanem a E-re telepíted).


OP rendszert is tudsz telepíteni, és akkor ha USB-HDD-ről bootolsz az fog indulni bármely gépen (ami képes USBről bootolni).

2011. jan. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

> Ugyanúgy lehet rájuk telepíteni bármilyen programot, mint a belső HDD-kre,

Lehet, de szerintem nem érdemes. Az biztos, hogy lassabban fognak betöltődni.


> vagy olyan mint egy pendrive, csak nagyobb kapacitású?

Nem. Ugyanolyan HDD van benne, mint a gépben belül.


> Lehet arra telepíteni az operációs rendszert?

Elméletileg lehet, de fogalmam sincs hogyan. Bekapcsoltam egyszer úgy a gépemet, hogy már be volt kapcsolva a külső HDD. Megnéztem a BIOS-ban, hogy látszik-e a boot listában, de nem volt ott.

2011. jan. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat, sokat segítettek!


Lenne még egy kérdésem: Egyszerre két belső merevlemez lehet egy gépben?(Annyira nem értek a hardveres részekhez.)

Lehet egyszerre mind a kettőt bootolni?

2011. jan. 5. 18:14
 5/8 czibles ***** válasza:

Annyi vinyót tehetsz a géped amennyit rá tudsz kötni az alaplapodra.

Többnyire 4 hely szokott lenni, de ebbe beleszámít a DVD író is.


Egyszerre hogy gondoltad? a monitor egyik felén A OP rendszer a másik felén meg a B OP rendszer?

Nem lehet egyszerre kettőt. Külön-külön lehet őket indítani.

2011. jan. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Úgy gondolta, hogy ha beleteszek a mostani mellé egy másikat, akkor ugyan úgy működik majd az új is mint a régi? Tehát mind1 melyen van az op., ugyanúgy működni fog?

És mikor bekötöttem az újat, akkor kell valamit állítani? Vagy azonnal meg is jelenik a Sajátgépben az új meghajtó? Vagy be kell állítani a BIOS-ban, hogy bootolja be azt is?(Így gondoltam azt, hogy egyszerre.)

2011. jan. 5. 18:26
 7/8 anonim ***** válasza:
Pendrive/Nem/De/Everest
2011. jan. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 bp1985 ***** válasza:
Nekem a gépbe van 6 vinyóm, + 2 db külső van. Telepíthetsz rá akármit, nem lesz lasabb. Nekem is van játék a külsőn, ugyanolyan, mintha a belsőn lenne.
2011. jan. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!