Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak a 9 hetes...

Mit csináljak a 9 hetes kisfiammal, ha nem akarja a fejecskéjét jobbra fordítani, mindig csak balra, bárhogy teszem le, hason, háton, de még ha ringatom kézben, akkor is balra tekeredik?

Figyelt kérdés
2010. jan. 3. 20:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ne aggódj az én kislányom is így volt ezzel,ha lila volt a fejecskéje,akkor is áterőltette a másik oldalra.Laposabb is volt az egyik fele a fejének.Aztán ahogy egyre jobban látott,el lehetett csalogatni a tekintetét a másik irányba,és aztán egyik napról a másikra magától a másik oldalon aludt.Szépen vissza formálódott a feje,szép gömbölyű.Van még ideje alakulni.
2010. jan. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia

Nálunk mindig csak jobbra fordította késöbb már mind2 oldalra,hátról vagy hasról mindig a jobb oldalára fordult késöbb már ezzel se volt gond.

2010. jan. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A kiságyba úgy tedd le, hogy jobbról érjék ingerek, így arra fogja fordítani a fejecskéjét. Én a másik oldalra fehér lepedőt kötöttem, hogy még a falat se lássa, ne vonja el a figyelmét.

Van erre tornagyakorlat is, nem mutatta az orvosod? Illetve a zárójelentésében nincs benne, hogy bármi baja lenn a babádnak? A kisiam torticollissal született, Ő produkált hasonló tüneteket.

2010. jan. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Semmit ne csinálj vele,neki így a jó.Idővel majd forgatja mindenfelé.Semmilyen mozgást,a fekvést sem szabad erőltetni.
2010. jan. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mi is így voltunk ezzel,a védőnő azt mondta,h ilyen pozícióban volt az anyaméhben-ehhez van szolva,de forgassam a fejecskéjét-én ezt úgy oldottam meg,h enyhén jobb oldalára fektettem és egy plüssmacival kitámasztottam a fejét,azóta azt az oldalát is szereti,már forgatja a fejét rendesen,mind a 2 oldalán alszik :O) sok sikert!

Üdv 8,5hetes babó ancija

2010. jan. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt csak a másik oldallal. Pont ennyi idősen voltunk fejlődésneurológián más okból. (kulcscsonttörés szülésnél)Ott vették észre, hogy nagyon jobbos a baba. Nekünk mutattak pár gyakorlatot illetve mondták, hogy a kiságyba úgy fektessük, hogy balról kapja az ingereket. Most 3 hós múlt és már nagyon sokat javult.
2010. jan. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok választ, kicsit megnyugodtam.

Igazából még nem szólta a védőnőnek sem és a gyerekorvosnak sem, mert pár napja vált ennyire komollyá a dolog, hogy egyszerűen nem tudok vele mit csinálni, ha jobb oldalára teszem le, elkezd egy kis idő után bömbölni, ha háton és kitámasztom a buksiját, szintén sír és csakazértis visszafordul, még ha bele is kell fúrnia az arcát a kitámasztó párnába akkor is!! :((


A tekintetét sem igazán tudom elirányítani jobbra, hiába próbálom színes plüssjátékokkal, bábozok, beszélek jobbról, semmi...


Kedves 3. válaszoló, mit jelent az, hogy torticolissal született a kisfiad?


Milyen tornagyakorlatok vannak erre a problémára? Le tudnátok írni?

Illetve milyen szakorvosnak kellene megmutatni a babucit??

2010. jan. 3. 22:23
 8/12 anonim ***** válasza:
a gyerekdoki adhat beutalót a fejlődésneurológiára. Nekünk a fejl.neu.doki mellett még ott volt egy Pethő intézetes konduktor is, aki megmutatta hogyan tornáztassuk. Pl. (baba háton fekve, egyenes tartásban)egy jó színes csörgővel felkelteni a figyelmét majd a csörgőt lassan elvinni egyik oldalra, ott időzni egy picit, odahajolni, beszélni hozzá, majd át a másik oldalra. De ami nagyon fontos, mindig igazgatni kell pl. pelenkázás közben, hogy egyenesen tartsa a testét és a fejét középen.
2010. jan. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor először is a gyerekorvosnak fogok szólni, majd ő továbbküld. Remélem, hogy még nem annyira súlyos, hogy ne lehessen korrigálni!!!
2010. jan. 3. 22:57
 10/12 anonim ***** válasza:

Az én kisbabámmal is ez volt a gond. Ő is mindig, minden helyzetben a bal oldara fordult.

A védőnő elküldött gyerekorvoshoz, ő meg a fejl. neurológiára. Megállapították, hogy hypotónia áll nálunk a háttérben. Azóta végigjártunk minden vizsgálatot és egy dévényes gyógytornász segítségével rendbe jött a babám.

Ne hagyd annyiban! Lehet, hogy valóban nincs gond, mint azt itt egyik anyuka mondta, de lehet, hogy kell egy kis torna neki. Járjatok utána, mert szerintem az a legmegnyugtatóbb, ha szakember mondja ki, hogy nincs gond. Mi nem értünk hozzá rendesen.

Minden jót kívánok!

2010. jan. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!