Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak a 9 hetes...

Mit csináljak a 9 hetes kisfiammal, ha nem akarja a fejecskéjét jobbra fordítani, mindig csak balra, bárhogy teszem le, hason, háton, de még ha ringatom kézben, akkor is balra tekeredik?

Figyelt kérdés
2010. jan. 3. 20:57
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szia!

3. válaszoló vagyok.

Mindenképp mutasd meg a gyermekorvosnak a kicsit, Ő tudni fogja mi a gond.

A tortocollis magyarul ferdenyak szindrómát jelent. Méhen belüli rossz fekvés miatt alakult ki: 60 centivel született és faros volt végig. Csak egy irányban tudta fordítani a fejét, mert az egyik oldalon megrövidültek a nyakizmai, a másikon pedig megnyúltak. Ezen kívül nyaki hypotóniája is volt a méhen belüli kényszertartás miatt.

Így kellett tornáztatnom: egy valaki lefogta a vállait, hogy ne emelkedhessen fel, én pedig elfordítottam a kis fejét tenyérrel mindkét irányba. Naponta 5-6 alkalommal. 2 hétig iszonyatosan sírt, aztán kezdett rendbe jönni a nyaka.

Írd meg légyszi, hogy mit mondott a dokitok, érdekelne.

És ne ess kétségbe, rendbe fog jönni!

2010. jan. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat, nagyon kedvesek és segítőkészek vagytok!!

Mindenképp megírom, hogy mit mondott az orvos!

2010. jan. 4. 23:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!