Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Ti miért vágattátok...

Anyukák! Ti miért vágattátok le a hajatokat szülés után? Szinte mindenkin ezt látom.

Figyelt kérdés

Nemrég több kolléga/volt csoptárs is szült, mind-mind levágatták évekig növesztett hosszú hajukat kleopátrára, vagy még kisebbre.


Miért csinálják ezt a nők?


27N



2014. jún. 20. 21:59
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
63%
Én nem vágattam le.De sokan szerintem azért,mert azzal kevesebbet kell vesződni.
2014. jún. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
57%

nekem is sok ismerős levágatja... egy részük biztosan azért, mert valóban praktikusabb mint a hosszú haj. Én nem szeretem nőkön a rövid hajat, kevés nőnek áll jobban, mint a hosszú, és a hosszú szerintem szebb is, ugyan még kezdő kismama vagyok de nem tervezem levágatni.

Na meg vannak olyan típusok is, akik azt mondják fellengzősen: "majd ha kisbabád lesz neked se lesz időd ilyen gyermeteg dolgokkal foglalkozni mint a hajad". Hát, őket szívből sajnálom, hogy nincs heti kétszer fél órájuk hajat mosni :) szar életük lehet :)

2014. jún. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
96%

Annyiból zavaró, hogy a baba előszeretettel kapaszkodik bele, de nekem ezt ragyogóan megoldja egy hajgumi. Mielőtt közelebb hajolok hozzá, összegumizom - mondjuk nyáron amúgy is, mert megsülnék.

Gondolom van, aki inkább levágatja emiatt.

2014. jún. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
84%
Ezt én is hallottam,hogy majd ennyi időm se lesz. Én úgy voltam vele,hogy azért apuka is el tud lenni a babával addig míg hajat mosok pl. És tényleg :-) Pedig nekünk eléggé harcias volt a babánk az elején :-)Szóval azóta is hosszú hajam van.
2014. jún. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
60%

hát igen, van néhány anya aki úgy tekint a gyerekvállalásra mint valami szent küldetésre, és onnantól hogy megszületik a gyerek, semmi másnak nem élnek, csak neki, megszabadulnak mindentől, ami rájuk nézve költséggel jár vagy időigényes, maguknak semmit, a babának mindent. Na nekik valóban nem jut idő a hajmosásra :)

De tisztelet a kivételnek, ezzel most nem bírálni akarom azokat, akik praktikumból vágatják le, sőt lehet valaki annyira igényes a hajára, hogy már inkább azért vágatja le, nehogy a gyerek kárt tegyen benne. Ezt is el tudom képzelni. Én azért meg hagyom hosszúnak, mert a férjemnek és nekem is így tetszik, és kell, hogy legyen egy szelet a mindennapokban magamnak és kettőnknek is :)

2014. jún. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
73%
azert mert sokaknak hullik a hajuk szules utan es ez sokkal latvanyosabb hosszu hajnal. en a het het napjabol otszor egyedul vagyok a babaval es neha tenyleg alig tudok a hajmosasra idot szoritani. de megoldom. 7 evem van benne. nem fogom levagatni :-)
2014. jún. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Én most vágattam le kleopátrára, mert hátközépig ért eddig a hajam, vékony vagyok és alacsony, nagyon gyerekes fejem volt tőle.:)


És erről jutott eszembe, hogy vajon ez egy jelkép, hogy valaki anya lett?:)) Egyébként a rövidebb hajat is tudja a gyerek ugyanúgy szaggatni, nem is értem, aki azért vágatja. És a rövid hajamat is mosni kell 3 naponta, mint a hosszút:)

2014. jún. 20. 22:11
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

nekem most valamivel rövidebb, mint régebben, most kb. 20 centis, régen fél méteres volt...nyilván a kettő között van különbség, megmosni ugyanannyi idő, kifésülni lényegesen gyorsabb...erre értettem hogy a rövidebb praktikusabb...

de nem hinném hogy ennek jelkép értékűnek kellene lenni :)

2014. jún. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
41%
Milyen vicces ahogy. Olvastam a.kerdest eppen a fodrasz szekben ulok es a derekig ero hajamat megszedettem es alulrol a szalkajar levafattam 3 gyerekes anya vagyok :) bocsi a helyesirasert de telcsirol vagyok
2014. jún. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Én még a terhességem alatt vágattam le, mert onnantól, hogy kiderült, babát várok nem festettem a hajam (azt terveztem,hogy bevettem a saját hajszínemhez közeli árnyalatra, de előbb jött a baba, mint számítottam :D) És azért vágattam le, hogy minél gyorsabban lenőljön, de azóta buzgón növesztem vissza, nem szerettem röviden! De hallottam már olyanról is, aki a szülés utáni hajtás miatt vágatta le, mondván, hogy a röviden kevésbé látszik meg...hát nem tudom
2014. jún. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!