Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igazán csinos anyukák, ti...

Igazán csinos anyukák, ti mikor döntöttetek a szülés mellett? Vagy a külső nem volt gátoló szempont?

Figyelt kérdés

Mikor jött el az az idő, hogy már képesek voltatok akár hónapokra lemondani arról, hogy jó testetek legyen?


Mert persze az nem valószínű, hogy jó genetikával+sporttal és helyes étkezés folytatásával valaki "úgy" marad, de ezért hetekig/hónapokig nagyobb lesz az ember. Én nagyon félnék így tükörbe nézni, akár egy napra is. Sosem voltam még "nem sovány".


Tudom, hogy előbb-utóbb elhízik/megöregszik az ember, de egy ducibb embernek ezt könnyebb elfogadnia, mint annak, aki világéletében csinos volt.



2014. jún. 2. 14:53
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
92%
felesleges a kérdésed...amíg egy nő nem tudja elfogadni azt, hogy megváltozik a teste a várandósság idején, az ne szüljön. Amúgy meg rengeteg ismerősöm van, aki szülés után csinosabb, mint előtte....persze van kontra is, meg én, akin van plusz 4 kiló, de sehogysem akar lemenni
2014. jún. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
90%

Te egyszerűen csak még nem vagy érett az anyaságra, ha ezen kattogsz, hogy milyen szörnyű ha valaki fél-egy évig nem lehet kocká, deszka hasú.

Aki le akar fogyni szülés után az le is fog és visszanyeri a korábbi formáját. De ha ez az életed sarkatatos pontja, hogy mennyire vagy vékony akkor ne is foglalkozz a gyerekvállalás kérdésével.

2014. jún. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
90%
Pont nem érdekelt az alakom:) tudtam hogy helyes étrenddel és mozgással vissza tudok fogyni. Aztán a szoptatás bezavart, de mindennek van "ára". Nem lettem olyan vékony mint régen, de a férjem imádja, hogy kikerekedtem.
2014. jún. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
87%
Amíg ez egy kicsit is foglalkoztat, addig nem szabad szülni. Nagyon nagy hiba lenne. Egyszerűen nem vagy rá érett.
2014. jún. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 A kérdező kommentje:
De akkor sose szüljek, ha örökre fontos lesz, hogy jól nézzek ki? 27 vagyok, meddig várjak még...:(
2014. jún. 2. 15:11
 6/58 anonim ***** válasza:
93%

Én tényleg giga csinos voltam. Rengeteg fotózáson, szépségversenyen vettem részt. Valahogy most jobban érzem magam. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem lennék újra olyan csinos, de még lehetek :-)


171cm vagyok, 49kg voltam. Most 69kg. Szeretnék 58-ra lefogyni, reméljük idén sikerül.


Attól, hogy anyuka leszel nem kell lepukkantnak kinézni.

2014. jún. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
91%

Soha nem voltam kövér, bár diót sem lehetett törni a hasamon... átlagos testalkatúnak mondanám magam, amivel én nem mindig voltam megelégedve, de a környezetemtől MINDIG pozitív visszajelzéseket kaptam.


Tudod mikor éreztem magam a legszebb, legvonzóbb, legcsinosabb nőnek?A két terhességem alatt. Nem híztam sokat, csak a pocakom gömbölyödött, pedig azt ettem amit kívántam. Hihetetlenül jól éreztem magam a terhes bőrömben, és szintén rengeteg dícséretet kaptam milyen csinos kismama vagyok.


Egyet értek azokkal akik szerint korai még neked a babavállalás. Amíg úgy érzed elcsúnyulsz terhesség alatt, és ez tényleg vissza is tart, addig ne vágj bele.

2014. jún. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű, hogy még igen messze állsz a gyermekvállalás gondolatától, ha az egészből ez a probléma aggaszt.

Majd ha a pároddal már komolyan gyermeket szeretnétek, akkor majd eltörpül a jelentősége ennek, majd meglátod, hogy terhesen is lehet csinosnak meg szépnek lenni. Nem feltétlenül hízik el mindenki, én most is látok nagyon csinos kismamákat sokat, alkati kérdés meg életmód is meg táplálkozás függvénye.

Én aerobic oktatóként is dolgoztam, mikor az első babámat vártuk. Már az elején kiderült, hogy veszélyeztetett terhes vagyok, mert a lepény rossz helyen tapadt. Ezért mindenfajta mozgástól el voltam tiltva. Szóval 48kg voltam lánykoromban, és 72 kg-osan mentem szülni, mégis mindig dícsértek, hogy milyen csinos terhes vagyok.

A szoptatás alatt nem fogytam-nem is akartam, a férjemnek is tetszettem így, csak a hasam idegesített, arra tornázgattam azért. Utána megszületett a kistesó, és mindent csináltam, csak tornázni nem tudtam, mert sose volt rá időm. Mindig majd majd majd. De azért két kisgyerek után szaladgálni is elég edzés. Amikor már nagyobbak lettek, fociztam, bicikliztem velük, apadtak a kilók.

Kérdés, hogy te miért vagy csinos? Csak ilyen jó a genetikád, vagy teszel is érte? Egészségesen étkezel, mozogsz sokat, sportolsz? Mert ha igen, nem kell félned, ha igényed van a mozgásra nem fogsz elhízni, mert előbb-utóbb megöregszik az ember, de elhízni nem muszáj...

És azt sem mondd, hogy egy duci embernek könnnyebb elfogadni, ha hízik, ez sértő, nem tudhatod, mi könnyebb a másiknak, de ha te nem akarsz elhízni, akkor tudsz érte tenni. Ja és azt írtad, félnél úgy a tükörbe nézni, hát hidd el nem lesz időd sem tükörbe nézni, ha babád lesz!!!

Amúgy mikor először hazajöttem nagy büszkén a kórházból, magamat csinosnak és karcsúnak képzelve, mert eltűnt az orrom elől a nagy hasam, apósom mikor meglátott, azt mondta, mi van bennem hagytak még egy gyereket, mert akkora hasam volt még szülés után. De mindez csak átmeneti, ezt kell elfogadnod, hogy átmenetileg esetleg nem leszel teljesen topmodell...

2014. jún. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
100%

Mindig vékony voltam, hogy csinos-e azt nem tudom. :)

Viccet félretéve, 36. hétben járok, és úgy nézek ki, mint aki lenyelt egy dinnyét, egyszerűen nem ment máshova eddig, aztán lehet, hogy az utolsó hetekben ez meg fog változni.

Ezt a genetikámnak köszönhetem, mert szinte az elejétől veszélyeztetett terhes lettem, aztán később elhárult a veszély, de mégis lusta maradtam, pedig voltak ám ígéretek. :)

A lényeg a lényeg, hogy ha hízásra hajlamos vagy, akkor nagy valószínűleg ez be is fog igazolódni a terhesség során is. Persze oda kell figyelni, hisz a sok szénhidrát nem csak azért "rossz", mert hízol tőle, hanem a babát sem kíméli. Ezért nem hiszek abban, hogy ha valamit megkívánsz, az azért van úgy, mert épp arra van szüksége a babádnak.


A kérdésre válaszolva, sosem volt kérdés, hogy az alakom, vagy a gyerek. Persze kicsit aggódtam, hogy elhízok, de ha odafigyelsz, nem fogsz 20-25 kg-ot hízni.

2014. jún. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:

Én sosem voltam kifejezetten csinos nő, de pont a terhességem előtt fogytam rengeteget, magamhoz képest tök jól néztem ki, akármit kinéztem a boltban, Minden rámjött (ez nálam nagy szó), imádtam. Amikor kiderült, hogy terhes vagyok, minden, de minden átfutott az agyamon, de az, hogy megváltozik a testem és újra pufi leszek, eszembe se jutott. Nem tudom az alapjáraton hízékony testembe mi ütött, de gyakorlatilag nem is híztam a terhesség alatt, volt egy nagy görögdinnye elöl, de szinte semmi más nem is változott. Iszonyatosan örültem, aztán jött a szoptatás, és felhíztam majdnem 85 kilóra, úgy néztem ki, mint egy kismalac, de nem érdekelt. Volt egy gyönyörű kisbabám, akit mindennél jobban szerettem (és szeretek a mai napig). A szoptatás abbahagyása után visszatértem a szülés előtti életmódomhoz, heti négyszer járok edzeni, egészségesen táplálkozom, és bár még messze a cél, sokkal jobban érzem magam a bőrömben, mint valaha.


Tedd félre a női hiúságodat és büszkeségedet, a külső nem minden, és az, hogy teherbeesel és kisbabát szülsz, korántsem biztosíték arra, hogy duci leszel, tehát lehet, hogy tök feleslegesen aggódsz emiatt. Ha pedig mégis felcsúszik pár kiló, akkor mivan? Semmi:) Helyes életmóddal vissza lehet hozni a régi (vagy még annál is jobb) alakot.

2014. jún. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!