Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 8 hós babám nagyon kevés...

A 8 hós babám nagyon kevés tápszert fogad el naponta. Kb.3 dl-t. Lenne egy mentő ötletem. Vagy másképp hogyan tudnám elérni a napi ajánlott mennyiséget?

Figyelt kérdés
Most már kap sajtot, jövő héttől natúr joghurtot és túrót kezdek adni neki. Arra gondoltam, hogy a tejpépet nem babavízzel, hanem tápszerrel készíteném. Mi a véleményetek erről?
2010. jan. 3. 22:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Én 12 hó után tehéntejjel csináltam, szal biztos jó lesz tápszerrel.

8 hósan ehet napi 2x főzeléket! Inkább ebédre vacsira azt kéne kapjon. Az ágyban meg nasizhat egy kistápszeres pépet. Főzelékben a husi, sajt is fehérje forrás.

2010. jan. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
az enyém 9 hónapos, csak 2,5 deci tápszert eszik. a többi sajt, túró, joghurt.
2010. jan. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
és természetesen normális kaják is, zöldség, gyümölcs, hús, még mielőtt valaki azt hinné, hogy csak tejtermékkel etetem a gyereket:)))
2010. jan. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Senki nem hisz ilyet! :))))
2010. jan. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez tök jó ötlet, én is így csináltam és nem jött be. De próbáld ki, hátha neked bejön. Illetve bejött hetente kb egyszer. Aztán már ennél is ritkábban. A száját sem nyitotta ki ha meglátta és így járt a tejbedara, a zabpehely és társai. Egy ideig viszont bejött a nestlé gabonapelyhek, de ott is csak a pehely a tápszeres lötyi megmaradt na jó néha megitta.

De nálunk később így járt a tej az összes formájában (kakaó, kávé, karamell, cukrosan..., UHT, házi, laktózmentes formában is)

2010. jan. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Megesz mindenféle tejpépet, tejbedarát. Ezért gondoltam erre a megoldásra. Ma ki is próbáltam és észre sem vette, hogy tápszer az alapja.

Csinálhatom így hosszú távon is szerintetek?

2010. jan. 3. 23:42
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom 10 hós,és 300ml-t iszik meg egy nap.

A többi joghurt,túró sajt,stb..

2010. jan. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Felesleges tápszerrel készíteni a tejpépet, ugyanis az is tejalapúnak számít :o)

Tehát ha megiszik 3dl tápszert, mellette eszik 100-150 tejpépet és adsz neki joghurtot és túrót akkor meglesz a napi kb fél liter tejalapú kajája. Én tejpép helyett sokszor csinálok tejbedarát,tejberizst,gabonapépet tápszerrel, sokkal olcsóbb mint a tejpépek.

2010. jan. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
na mondjuk ez is igaz. :-)))))
2010. jan. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!