Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tejszaporítás céljából naponta...

Tejszaporítás céljából naponta hányszor fejjek, és mennyi ideig? Bejött ez a módszer nektek? Mennyivel növelte meg a tej mennyiségét?

Figyelt kérdés
Az elejétől kezdve 2 mellből szoptatok, a babám egyre ügyesebb, már 1,5 óra helyett 40 perc alatt szívja ki a 2 cicit. Sajnos napi 1-2 alkalommal pótlás kell neki, bár nem sok. 5 hetes a babám. Nagyon szeretnék neki több tejet...
2010. júl. 6. 06:36
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

Minden szoptatás után fejjed a tejet, de csak addig, amig rendesen jön, ha már csak egy-egy csöppet tudsz kipréselni, akkor már nem szabad eröltetni.

A babád nagyon lassan szopik, 20-25 perc után vedd el töle a cicit, mert egyrészt csak kirágja, másrészt meg nem tanulja meg, hogy rendesen szopjon, ne csak cumizzon. Ha ennyi idö után leteszed és a többi tejet kifejed, akkor egyrészt jobban beindul a tejtermelésed is, másrészt a pici is észreveszi, hogy éppen éhes, és igyekszik rendesen szopni.

2010. júl. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Szeritnem ne vedd el tőle a cicit. Majd ő tudja meddig kell szopiznia. Babám is egyik ciciből megeszi ami neki kell 10 perc alatt,másikból kell 1óra. Egyszerűen nem tud abból enni. Probáld ki szerintem a homeós bogyókat,az is bevállt (nekem).Egy ideig én is két ciciből szoptattam,de rájöttem hülyeség volt,mert azóta az egyikben kevesebb volt. Próbálj meg más helyzetekben is szoptatni pl fekve:)
2010. júl. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
S szopi közben mmég masszirozd is őket,mert azzal neki is könnyebben jön a tej.
2010. júl. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szoptast annyi ideig, amíg neki jól esik (ha ez egy óra, akkor egy óra, ha 5 perc, akkor annyi) és minden szopi után fejj.

Azért ne vedd el, mert még ha csak komfortszopizik is (csak cumizik, már nem eszik) akkor is éri még az inger a mellet illetve megnyugszik a babád is. Attól ne félj, hogy csak így tudod később megnyugtatni, hisz ahogy nő, egyre inkább talál magának egyéb eszközöket erre.


Sok sikert és kitartást!

2010. júl. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xStefix ***** válasza:
100%

Egyetértek. Csak szopi, igény szerint, semmi időbeli korlát vagy mesterséges "kütyü"!

Aki a 40 vagy akárhány percet javasolja, az nem igazán érti a szoptatás valódi működését... Tényleg a komfortszopi miatt kell a cumizási idő, illetve a több mellingerlés még a tejed mennyiségének is jót fog tenni.

A napi 1-2 kis mennyiségű pótlást pedig simán elhagyhatod, mert teljesen felesleges (gyanítom, hogy délutánról, estéről van szó). Szoptasd ilyenkor is igénye szerint, azaz várhatóan még gyakrabban és hosszabban. Ezzel ismét csak megnyugszik és a tejed is több lesz. (Élettani jelenség, hogy a nap végére egyszerre kevesebb tejünk van, de ez a tej egyrészt jóval kalóriadúsabb, másrészt a gyakori szopival ellensúlyozható ez a fajta "tejhiány".)

Sok sikert!

2010. júl. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Igen, délután és este kell kis pótlás. :)

Kitartok, OK, megígérem. :)

2010. júl. 7. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!