Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha naponta lefejek kb.100 ml...

Ha naponta lefejek kb.100 ml tejet, ezzel is tudom nóvelni a tejem mennyiségét? A fejés egész napos lenne,40-30-20-10 ml-s adagokban, ahogy sikerül.

Figyelt kérdés
Mert növelnem kellene a mennyiségét, szeretnék majd a fagyasztóba is eltenni egy keveset.
2011. jún. 15. 08:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy igen, lehet hogy nem. Ki kell próbálni. NEm tankönyv szerint működünk. Én pl semmit nem tudtam fejni, mert nem indult be a tejleadó reflex, akármit csináltam, de a lányom másfél éve szopizik, fél éves koráig semmi mást nem fogadott el. Az unokahúgom melléből dől a tej, akkor is ha semmit nem csinál vele. A barátnőm tudta fejáéssel szaporítani, a kolléganőm akármit csinált, mindíg kellett pótlás. Ez van. Próbáld ki. Sok sikert.
2011. jún. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, esetleg további válaszok?
2011. jún. 15. 16:29
 3/5 xStefix ***** válasza:

Rendszeresen próbálj fejni, lehetőleg mindennap ugyanabban az időben, és egészen addig fejj, amíg mondjuk az előző napi mennyiséget / előző adagot (pl. 20 ml) sikerül kihoznod. Nézz utána a neten a fejési technikáknak és próbálkozz, neked mi válik be ezekből (bimbósodorgatás, mellmasszír, kézi fejés stb). Ha úgy látod, hogy beválik a dolog és még nincs elég tej, akkor naponta megpróbálhatod mondjuk 10-10 milivel emelni a szintet, addig, amíg elég nem lesz. Ha olyan típus vagy és kitartóan csinálod, minden további nélkül sikerülhet.

Jó munkát! :)

2011. jún. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igen, kitartó vagyok. Nem mindig sikerül másnap többet fejnem, néha ugyanannyit, néha kevesebbet.

Ettől még nőhet a mennyiség?

2011. jún. 16. 07:52
 5/5 rozsmozs válasza:
Mikor megszületett a kislányom akkor a növérek megmutatták, hogyan kell masszírozni a mellett (körkörösen, apró, finom kis ütögetésekkel), valamint leszívás elött, amilyen meleget elbír a melled, olyan meleg vizesruhát tegyél rá. Ez fellazítja ezeket a tej mirigyeket. Nekem bevállt, rengeteg tejem volt, több mint 2 éves koráig cicizett a lányom. Ja és kicsit izgultunk hogy lesz e tejem, mert a családomban sajnos senki nem tudott szoptatni. Én igen. Valamint laktoherb teát ittam sokat.
2011. jún. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!