Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel foglaljátokle a 15...

Mivel foglaljátokle a 15 honap körüli, örökmozgo babátokat a lakásban? Hogy birtok vele/tőle házimunkát végezni, és miket játszotok vele? Hogy értetitek meg vele hogy nem szabad, valamit?

Figyelt kérdés
2010. jan. 4. 09:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A zöldség pucolásnál besegít,pakolja a krumplit,répát ki-be a vödörből a tálba,és a végén tele a konyha zöldség héjjal,2 perc alatt össze söpröm.Amíg neki látok a főzésnek,ő kipakolja a konyha szekrényt,dobol a habverővel az edényeken meg hasonló...2pec rendet rakni utána,és az ebédet is sikerült elkészítenem.A mosógépet ő indíthatja be,amíg be/ki pakolom a gépet ő kedvére moshatja a fogát,utána a teregetés a leggyorsabb mert imádja adogatni a ruhákat.Csak arra kell ügyelnem hogy elég gyorsan teregessek,és jó hangosan nevetve dícsérjem,mert a 13hós fiam imádja mikor ügyes lehet. Van kis seprűje,ha sörörni kell segít(nagy koszt csinál,és szét söpri amit össze szedtem,de addig tudok tenni-venni a lakásban.)Port törölni is szeret,de még nem értheti a lényeget,ezért van hogy koszosabb az üveg asztal utána mint előtte. :) Természetesen akkor halladok a legjobban mikor alszik,és olyankor szusszanásnyi pihim is van.Bevásárolni,számlát befizetni a legkönnyebb,imád sétálni,babakocsizni és könnyű vele.Játék az egész napunk,kivéve ha átjönnek a nagyszülők mert valamiért nem szereti őket,és olyankor mindig órákig nyugtatgatnom kell,mire vissza rázódunk.Kapcsolgatja a tévét,szétdobálja a játékait,lehúzza a terítőket...de nem mondom neki hogy ne tegye.Amit nem szabad azt már érti.Nem nyúl a fürdőben a forró csőhöz(volt vele kissebb balesete),nem ütögeti az üveg asztalt már,és türelmesen vár ha öltözünk,pelust cserélünk mert tudja hogy ha rá ciccentek azt jelenti anya mérges és az nem jelnt számára jót.Ha olyan helyre megy vagy olyan dologhoz ér amit neki nem szabad,inkább elterelem a figyelmét mással,és elcsalom.Szerintem nem jó ha folyton azt hallaná ez a zsivány hogy NEM ,Nem szabad! inkább biztonságossá tettem a lakást,és ha lázadozik ellenem pl.: nyitogatja a fiókot és szólok neki hogy Vigyázz,mert utol ér a baj! de még is csinálja hagyom hogy becsipje az ujját.Tudom hogy durván hangzik,de már megtanulta hogyha a fiókot ki akarja húzni akkor a fogantyújánál tegye,aztán kipakolhatja. Pakolás az életem! :(
2010. jan. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

15 hónapos lányom dettó, mint amit az első irt. Leülni vele játszani nem igazán lehet, pici még, nem köti l sokáig szinte semmi. Kiveszi a részét ő is mindenből.

Pakol állandóan, én meg utána pakolok.

Ha valamit nem szabad, erélyesen rászólok, már hallja a hangomon, h valami nem jót tesz, de ha ez sem elég, odamegyek, mégegyszer elmondom, és elhozom onnan, elterelem a figyelmét.

Amjkor például pórszivózok, mindenhol jön velem, és ott keres valami elfoglaltságot, ahol épp vagyunk. Mikor felmosok, hát akkor tuti abban tapizgál, de nem tuudok mit csinálni vele.

Mindent csak lazán, és akkor nincs baj.

2010. jan. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ügyesen leírta az első. Én is hasonlóan csinálom. Egyedül a felmosás megy az alvás alatt mert ha vizes a kő akkor elcsúszik rajta. Néha csalok és belkapcsolom a kedvenc meséjét és akkor a nagyát megcsinálom még ő nézi a tv-t. A lakás ettől állandó romhalmaz mert egyet előre lépek kettőt hátra. Amit elpakolunk két perc múlva kétszer annyi van elől. Nekem is meg érti, hogy mit szabad és mit nem igaz én se viszem túlzásba a tiltást. Csak a tényleg veszélyes dolgkat tiltom mint pl: a konektor, tűzhely, üveg.
2010. jan. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!