Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Montessori Mária kétnyelvű...

Montessori Mária kétnyelvű óvoda és bölcsőde, járatja ide valaki a gyermekét? Szeretnék róla többet tudni mint anyagi mint a dadusok, óvónők!

Figyelt kérdés
2010. jan. 4. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Zuglóira gondolsz??????
2010. jan. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
21.kerületi.
2010. jan. 14. 10:38
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos azt nem ismerem. A montessori modszer szerintem jó. De ha felhivod öket van nyiltnap amikor bemehetsz és megnézheted egy napjukat. (részét) Akkor láthadod a dadusokat, ovonöket. De szerintem a gyerekeket nézd ha szivessen mennek és boldogok akkor az jó hely.
2010. jan. 15. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
61%

Szia!


Gyermekem második éve jár a csepeli Montessori Maria kétnyelvű óvoda és Bölcsőde bölcsődei előkészítő csoportjába. Az első évben nagyon meg voltunk elégedve, 55 ezer forint volt akkor a havi díj. Ez hamar 65-re majd most 75-re emelkedett. A bölcsődei díj mellett az ebéd is ezzel arányosan emelkedett, ez még havi 10-12 ezer forint. Emellett gyümölcsöt külön kell vinni és a külön foglalkozásokért is plusz pénzt kérnek (ez kb. havi 5000). Más szülő egyéb adományokkal is igyekszik javítani a helyzetét (számítástechnikai eszközök, kertrendezés, stb. mi is ezt tettük, hogy a gyerek bejusson.) Mindez az anyagi része, nem érdekelne, ha megérné, de sajnos idén problémáink adódtak. Nem csak nekünk, más szülő is jelezte, hogy már a bölcsődében magas elvárásaik vannak a gondozónőknek a gyermek viselkedésével kapcsolatban. Az önállóságra nem nevelik, hanem elvárják, hogy önállóan egyen, öltözködjön, minden apróságot észrevételeznek, amelynek hatására diagnózist, majd más (fizetős) terápiát vagy vizsgálatot ajánlanak. Úgy érzem, inkorrekt lett az egész! Mi az állami óvodába megyünk át éppen. A montessori módszerről meg annyit, hogy mivel az oviban nincs "normális" játék, csak montessori eszközök, ezek miatt az ovis gyerekek reggelente a bölcsit szállják meg és az ottani játékokkal határozottan "kiélik magukat". Az angoloktatás pedig sajnos baromi hibás, mivel nem anyanyelvi oktatókkal zajlik.

Ismerek olyanokat is, akik meg vannak elégedve, de szerintem lehúzás az egész. Erre figyelj oda.

Üdv,

M.

2010. jan. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,így már máshogy látom a dolgokat!
2010. jan. 19. 10:18
 6/7 anonim válasza:
100%

Mint nevelési tanácsadó, hozzáfűznék pár gondolatot M. írásához.


A magas elvárásokról:

Egy óvoda általában azokat a dolgokat várja el a gyermekektől, amikre azok a koruknál fogva egyébként alkalmasak. Ez az elvárás segíti őket abban, hogy ezeket a képességeket megszerezzék. Ha az önálló tevékenységet a korhoz kötődő képességek ellenére várnák el, akkor az összes gyermeknél felmerülne ez a probléma.


Az alapítványi óvodák (és iskolák is) díja magas. Ezért az összegért a gyermek viszont olyan képzést kap, amit az állami óvodákban nem kap meg. A két tannyelvű óvodákból kikerült gyermekek általában később sem vallanak kudarcot a nyelvtanulásban, az így megszerzett tudás pedig mindenképpen a hasznára válik majd, ehhez semmi kétség nem fér.


Fontos viszont megemlíteni, hogy a szülők elvárása az alapítványi oktatási intézményekkel szemben sokkal magasabb, ami sokszor érthető is. Számtalanszor találkozom azonban olyan esetekkel, amikor a szülő a saját feladatait elhanyagolja a gyermekével kapcsolatban, mondván, hogy "az óvoda dolga, azért fizettem". Sajnos ez egy rendkívül hibás nézet, hiszen az óvoda csak kiegészíti az otthoni nevelést (még az alapítványi is). Megfigyeltem ugyanakkor, hogy azok a szülők, akik képesek előteremteni egy alapítványi óvoda díját, általában nem rendelkeznek annyi szabadidővel, amennyi az egészséges gyermekneveléshez szükséges és elvárható lenne. Az emiatt kialakuló problémákat könnyen az óvoda nyakába varrják, ami eljárás azért is egyszerű, mivel a szülő fizetett az óvodának, ami sajnos jelen fogyasztói társadalmunkban sokakban azt a képzetet kelti, hogy ő mindent megtett az ügyért.


Azok a szülők szokták a leghangosabban szídni gyermekük óvodáját, akik a legelemibb elvárható gyermeknevelési feladataikat is elmulasztják. Az a gyerek, aki az otthon töltött ideő alatt végig a tévé előtt ül, és a szülői gondoskodás kimerül annyiban, hogy óránként rádobnak egy zacskó csipszet, garantálhatóan tanulási és viselkedési problémákkal fog rendelkezni.

Még nem is említettem, ha a gyermek esetleg valamilyen veleszületett képesség vagy részképesség zavarral rendelkezik, akkor érdemes elgondolkodni, hogy a két tannyelvű helyett esetleg inkább valamilyen speciális óvodába írassák be, ahol képességeiknek megfelelő képzésben részesülhet a gyermek.


A Montessori módszereket nem ismerem behatóan, az viszont nem a véletlen műve, hogy nem "mega-power-action man"-nel vagy játék gépkarabéllyal vannak felszerelve.


Anyanyelvi oktatókra még felnőttképzés esetén sincs feltétlen szükség. Akinek egy óvodás gyermekkel ilyen elvárásai vannak, az nem áll a realitás talaján.


Mindenkinek azt javaslom, hogy ha ki szeretne próbálni valamilyen speciális oktatási intézményt, látogassa meg azt, vegyen részt a nyílt napokon, és beszélgessen más szülőkkel, beszélgessen olyan szülőkkel is, akinek a gyermekei kijárták már az adott intézményt és tapasztalatuk révén segíteni tudják a frissen tájékozódni kezdő szülőt.

2010. febr. 10. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Sziasztok!

Két gyermekem is jár ebbe az intézménybe. A lányom 4 éves és az oviba jár, a fiam 2 éves és bölcsis. Harmadik éve koptatjuk az intézmény padlóját, és életem egyik legjobb döntése volt, hogy ide írattam a gyermekeimet.

Az ovi és a bölcsi is 75.000,-/hó, plusz ebédbefizetés és a választott különórák. Én ezt az összeget nem tartom magasnak cserébe azért, amit kapok. Reggelente nyugodt szívvel hagyom ott mindkettőjüket, mert tudom, hogy megkapják a gondozó néniktől, az óvó néniktől és a tündéri dadusoktól is azt, amit én nap közben nem tudok megadni nekik.

A lányom két évet járt ide bölcsibe, ahol megkapta azokat az alapokat, amiket az oviban kiválóan használ. Egyedül öltözik, eszik, mosdóba jár, kötelességtudó, s sorolhatnám tovább...

A fiam szeptemberben kezdte itt a bölcsiben. Ő egy igazi kis rosszcsont. Eleven, akaratos, stb. Kicsit féltem is, hogy hogyan bírja, bírják majd. Mára a gondozó néniknek köszönhetően nyugodtan ül és egyedül eszik az asztalnál, egyedül tisztálkodik ,a foglalkozásokat végig üli. Nemrég kezdett el beszélni, de az első mondókája angol nyelven hangzott el (Twinkle, twinkle little star).

Az óvodai foglalkozások és szabad játékok nagy részben a Montessori módszerekre épülnek, amik számomra is hihetetlen módon csapódnak le a lányomnál. Ha csak azt nézem, hogy keresztlányom általános iskolai elsős matematika munkafüzetének elejét gondolkodás nélkül megoldja, illetve betűket ír, s tudja melyik az… Angolul utasításokat ad (helyesen kiejtve), énekel, verseket mond…

Néha azt érzem, hogy talán túl sok is amit itt tanul…

Szóval soha nem kívánhatnék jobbat a gyerekeimnek. Az ovi-bölcsi abszolút gyermekközpontú, a pedagógusok szakképzettek, a dadusokból árad a szeretet.

Egy jó tanács! Soha ne egy véleményre hagyatkozz, hiszen lehetnek az embernek személyes sérelmei, amik befolyásolhatják pillanatnyi véleményét. Nézz meg minden olyan óvodát, ahová a gyermeked járatni szeretnéd, s győződj meg a saját szemeddel is.


Bob

2010. febr. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!