Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elmondaná nekem valaki, hogy...

Elmondaná nekem valaki, hogy sok szülő miért lovagol ezen a bölcsőde-óvoda kérdésen?

Figyelt kérdés
Nem, nem lesz a gyermeknek semmi baja, ha közösségbe megy. Nem, nem lesz lelki beteg ettől. Nem, nem fogja kevésbé szeretni az Édesanyját vagy az Édesapját. Nem, nem hal bele senki sem ebbe. Miért kell ezt így felfújni??
2011. okt. 11. 13:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
72%
Tudod mért? Mert sokan nehezebben engedjük el a gyerekünket. Akármilyen magyarázata lehet ennek, pl. mert beteg volt, vagy mert koraszülött, egyebek. És mert féltjük. És mert aggódunk. És sokunknak első gyereke. De ha még második, akkor is. Miért veszed figyelembe ezeket a kérdéseket, ha ennyire zavar??!!
2011. okt. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
75%

Jólvan, ügyes vagy, megmondtad a frankót. Remélem, ettől szép lesz a napod!


(Egyébként egyetértek veled, de annyira szúrja a szemem, mikor valaki csak azért tesz fel egy kérdést, hogy jól megmondja a tutit.)

2011. okt. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
40%
Másodiknál a pont.
2011. okt. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért "fújják fel" sokan a bölcsibe iratást, mert szívük szerint otthon maradnának, és ők nevelnék gyermeküket, csak az anyagiak miatt nem tehetik ezt meg. És fáj a szívük, hogy az eltelt 2 év minden egyes együtt töltött napja után, ezentúl a nap nagy részét nem a gyermekükkel fogják tölteni. Nem ők nevelik, nem ők tanítják meg újdonságokra, nem ők látják amint először sikerül lerajzolni valami újat, stb-stb...

Van akiket megvisel az "elválás", és e fajta kétkedéssel reagálnak rá.

Örülj neki, ha téged nem viselt meg ez az időszak!

2011. okt. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, éppen most tanuljuk ezt a részt elválás, beszoktatás.


De én is anyuka vagyok és nekem is nehéz még úgy hogy éppen ezt tanulom és tudom hogy 1 éves kortól mindegy kivigyáz a gyerekre, csak megfelelö legyen ez a személy és 3 gyerekeknként 1 gondozó.

2011. okt. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
54%

nem vagyunk egyformák.

valakit ez visel meg de nem pánikol ha a gyerekből spriccel a vér és higgadtan cselekszik.

engem nem különösebben viselt meg az ovi,nem paráztam rajta de azzal kikerget a világból hogy 5percre nem bír csendben lenni,folyton nyüzsög, beszél kérdez nyávog bőg hisztizik mindig van mondandója.

ami nem baj mert imádom megbeszélünk mindent partner vagyok, csak néha nem hallom a csengőt mert annyira mondja

csak akkor van csönd ha eszik.

2011. okt. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

... nekem is az első gyermekem, 10 hónapos volt, amikor vissza kellett jönnöm dolgozni, mert különben kirúgtak volna. lázgörcsös baba lévén azt hiszem bátran mondhatjuk, hogy rettegtem, 4 görcse volt az elmúlt 2 évben. féltettem, mindennél jobban, azt szerettem volna, ha otthon vagyunk mi együtt!! de nem lehetett és ezeket a dolgokat vagy érzéseket egyetlen egy pillanatra sem engedtem, hogy lássa rajtam, mert csak Neki okoztam volna ezzel félelmet, negatív érzelmeket. szóval ugyan úgy reagáltam én is erre, mint minden Édesanya!! de egyszerűen nem értem, hogy miért kell ezt ennyire felfújni?? attól még nem lesz jobb vagy könnyebb!! és nem maradhatunk otthon a kicsivel...

kedves válaszolók, akik nem a kérdésre tértek ki, köszönöm, hogy "hozzá szóltatok"!!

2011. okt. 11. 13:28
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem fújják fel az anyukák ezt a kérdéskört.

Csak tudod mivel ez egy kérdezős oldal, előfordul hogy teljesen különböző anyukáktól egy nap alatt tucat ezzel kapcsolatos kérdés fut be.

Mindegyiknek csak egy kérdése van, az ország különböző pontjairól írnak,és lehet hogy soha másik kérdést még nem is tettek fel.

Lehet hoyg tök jól kezelik ezt a bölcsi-ovi kérdést egyébként, csak felmerült benne valami és rákérdezett it..


Nem tudhatod, de az az egy tuti: itt mindig sok ilyen kérdés lesz mert :

1. ez egy ilyen oldal

2. még a legügyesebb anyukának és gyerkőcnek is adódhatnak nehézségei/kérdései

3. nem mimndenkinek megy ez könnyen

4. van aki nem csinálja túl jól de kemény jellem, van aki meg jól csinálja ugyan de lelkileg sokkal jobban meviseli

stb...


Sorolhatnám.

Szóval nincs ez felfújva.

De ha kérdése van valakinek akkor ugyan had tegye már fel egy pontosan az erre a célra kitalált oldalon!!!!

2011. okt. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
87%

azért, mert nem mindenki olyan okos és fasza mint te

aki nem veszi félvállról, az nyilván egy puding

aki aggódik, az egy selejt

akinek érzései vannak, annak meg minek egyáltalán gyerek?

2011. okt. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
... nos, egyáltalán nem vagyok "fasza", ahogy a kedves válaszadó fogalmazott... nem vagyok és nem is leszek soha tökéletes Anya, mert szerintem olyan nem létezik. rengeteg kérdést tettem már fel itt és nagyon sok hasznos választ kaptam innen már. mondhatom, hogy lettek barátaim az oldalról. de az utóbbi hónapokban folyton ezt a kérdést hegyezik ki (ahogy az elmúlt hetekben az abortuszt) és folyton csak azt olvasom, hogy úr Isten mi lesz?? azt hiszem, hogy sokan nagyon boldogok lennének, ha "csak" ez lenne a problémájuk, hogy beszoktassák a gyermeküket egy intézménybe.
2011. okt. 11. 13:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!