Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes másfél éves kortól...

Érdemes másfél éves kortól átszokni mosható pelenkára?

Figyelt kérdés
Ha igen,nem tudom hàny darabot kell beszereznem?Milyet?Vateràról fogom rendelni.
2014. jún. 23. 11:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Felesleges...lassan szobatiszta, pár hónapra nem éri meg, ahhoz túl drága. De ha úgy látod, még legalább egy évig kell a pelus, akkor elgondolkodtató.

Ha tudsz naponta, kétnaponta mosni, akkor 10-15db külsőt érdemes venni. Nem tudom,milyen fajtát veszel, de éjszakára kell a dupla betét, plusz nem árt a belső háló (nem így hívják,de nem jut eszembe a neve), amivel a nagydolgot egyszerűen a wc-be tudod dobni.

2014. jún. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Láttál már ilyet élőben?

Egy polár bugyi, amibe tenni kell 1-2 betétet.

Olyan vastag, nyáron bele sül a gyerek, csak nagy ülepű nadrágot tudsz adni. Úgy képzeld el, mintha 3 eldobható pelenkázni adnák a gyermekedre egyszerre, annyira vastag.

A kakitól gusztustalan foltos lesz.

2014. jún. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok: még annyi, hogy nekünk volt a 2. gyereknél, nagyon gyorsan átázott, popsikrémet nem használhatsz,mert akkor nem szívja fel a folyadékot, hamar piros lesz a kicsi popsija. Én csak azért használtam,mert allergiás az eldobható pelusra, konkrétan a latexre, és mivel szinte mindegyikben van,mi nem használhattuk.
2014. jún. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi!Akkor maradunk a papirnàl! :)

Azèrt gondolkodtam el rajta,mert pàr napja valaki kèrdezte,hogy melyik a jobb.Papir,vagy a mosható!Èn a papirt javasoltam,erre mindenki lehurrogott. :)

Amugy valôban nem làttam moshatôt mèg èlöben. :)

2014. jún. 23. 11:56
 5/9 anonim ***** válasza:

Latex van a pelusokba?! Az komoly,nem is tudtam.Van ami fajtát nem bírt annyira a lányom,viszont én latex allergiás vagyok.

Egyébként szerintem drága beruházás lenne már erre a kis időre.Nálunk olyan kevés eldobható fogy,hogy tuti nem vennék moshatót.Amióta bejött a meleg és iszik is,kap reggel tisztát,kap déli alvás elött,kap du és este.De rengeteg ideje csak reggel,délbe,este kapott újat,plusz persze ha kakilt.

2014. jún. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen nàlunk is ennyi fogy! :)

Àtfutott az agyamon,hogy ha moshatós lenne,akkor most megvennèm,ès kitartana amig leszokunk vègleg a pelusrôl.UGY gondoltam veszek kb 10db-ot,ès többè màr nem kell pelust vennem mert lassan leszokik majd.Akkor azzal mèg spôrolunk is,meg utàna tovàbb tudom adni.Ki tudja meddig leszünk pelusosak,mert a bili mèg nem megy,de nem is eröltetem mondjuk.Meg annyira dicsèrtèk pàr napja az oldalon,hogy milyen jó,mert börbaràt stb.DE igaziból, nem tudom mennyibe kerül,meg hogy valôjàban milyen.Mennyire nedvszivô.Na mindegy akkor most màr nem varriàlgatok.

2014. jún. 23. 12:33
 7/9 anonim ***** válasza:

A moshatózás akkor éri meg, ha már az elejétől, pl. már 2-3 hónapos kortól erre áll rá az ember. ismerek egy párt, nekik nagyon bejött. Egyszeri befektetésel 15 pelussal kísérték végig az egész időszakot, míg szobatiszta nem lett a gyerek. (egyébklnt hasmarabb is lett szobatiszta) Nekik szinte sose pirosodott a gyerek popsija, vagy ha néhányszor előfordult akkor sima sheavajjal kenték be és egy napig kapott eldobhatót. Éjszakára ők is eldobhatót használtak, általában a moshatózósok így csinálják. A kakifogó meg nem drága bele. Az csak egy papírcsík.

Egy másik párt is ismerek, nekik azért nem vált be, mert a gyerekük eléggé husis és neki kénylemetlen volt.

Mi most várjuk a babát és kacérkodunk a gondolattal, hogy kipróbáljuk. De másfél éves gyereknél már nem éri meg befektetni.

2014. jún. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem megéri. Ha másért nem, akkor azért ha ennek hatására 1-2 hónap múlva szobatiszta lesz. :)


Nem mindegyik pelus műszálas és nem is latex-ből van a vízzuáró rétegük. Bár ha abból is lenne, akkor sem lenne belőle probléma, mert nem ahhoz ér a baba bőre közvetlenül. Egy vékony (nanométeres nagyságrend) poliuretán réteg van fölhordva jersey-re, vagy egyfalas frottírra, vagy fürdőruha anyagra, ami valamennyit szellőzik, de vizet nem ereszt át.

2014. jún. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
* ja , bocsi a latexet félreolvastam, azt hittem, hogy a mosható pelusra írtátok
2014. jún. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!