Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Idegen nyelvű tapasztalat...

Idegen nyelvű tapasztalat babákkal?

Figyelt kérdés

Van egy jóbarátunk, aki nem magyar, de itt él - magyarul kicsit beszél csak.

Mi angolul kommunikálunk vele, de nem az az anyanyelve. Most 5 hetes a gyerekünk, nagyon várja már, hogy találkozzon vele (nem egy városban élünk). Kérdezte, hogy milyen nyelven beszéljen majd a babával?


Én javasoltam, hogy az anyanyelvén, hátha ragad rá valami. De elbizonytalanodtam, hogy mivel mi nem beszéljük az ő nyelvét, hosszútávon nem fog-e megkavarodni a gyerek, hogy hozzá más nyelven beszél, mint hozzánk?


Illetve ha kb két hetente tudnak találkozni néhány órára, várható, hogy valamennyit elsajátít a gyerek az ő nyelvéből is?


2014. jún. 25. 17:47
 1/9 anonim ***** válasza:
ennyi kevés a nyelv elsajátitásához, felesleges azon a nyelven beszélnie hozzá.
2014. jún. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Viszont magyarul egy kb 3 éves gyerek szintjén beszél csak, így milyen nyelven kommunikáljon vele?
2014. jún. 25. 18:32
 3/9 anonim ***** válasza:
jó ideig még tök mindegy lesz hogy szol hozzá. késöbb meg lehet pl angolul és ti forditotok neki. Gondolom külön egyedül nem elsz a gyerekkel. mire rendesen kommunikálhat vele addigra lehet ö is jobban megtanul magyarul, már ha akar.
2014. jún. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

De, lesz vele nélkülünk is nagyobb korában. Hááát, úgy elég nehéz jó kapcsolatot kialakítani egy gyerekkel, hogy ott áll közöttük egy tolmács.


4 éve él itt, én tanítok külföldieknek magyart, higgyétek el, rohadt nehéz nyelv. Indoeurópai nyelvekből 4-5-öt gyorsabban meg lehet tanulni, mint a magyart egyedül. Agglutináló, tárgyas-alanyi ragozású, magánhangzó harmónia, stb.

2014. jún. 25. 19:25
 5/9 anonim ***** válasza:
Néha beszélhet hozzá az anyanyelén, hogy a baba azokat a hangokat is tanulja, de azért ilyen gyakori találkozás nem elég szerintem ahhoz, hogy túlzottan sok ragadjon a babára. Szóval szerintem magyarul beszéljen. Ha nagyobb lesz a baba, addigra az ő nyelvtudása is javul, ismerek egy indiai nőt aki 5 éve él itt, egy éve még alig-alig értettem amit mond, de azóta baromi sokat fejlődött, tökéletesen beszél, meg nem mondaná senki, hogy nem él itt legalább 10 éve.
2014. jún. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Magyarul beszéljen, egy 5 hetest nem zavar ha nem beszél túl jól,de teljesen felesleges,hogy angolul beszéljen hozzá.Nem fog semmit elsajátítania gyerek arról nem is beszélve,hogy szegény tanuljon meg majd először magyarul csak utána angolul,ha mindkét szülője magyar akkor nem érdemes sőt,még negatív hatása is lehet.
2014. jún. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"ennyi kevés a nyelv elsajátitásához, felesleges azon a nyelven beszélnie hozzá."


Ez nem igaz. Anyukám új férje (bár beszél magyarul, de akcentussal) csak héberül beszélt születésétől kezdve a kisfiúnkhoz. Volt, hogy csak havonta találkoztak, mostanában kicsit gyakrabban. 18 hónapos a kicsi, és tökéletesen érti őt.

2014. jún. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nem kavar be. A ket/tobbnyelvu gyerekek/emberek (en is) megtanulnak beszelni mindket nyelven, es semmi bajuk sincs, ertenek mindent. Ennyi kis hatas nem jelent semmit, nem csak, hogy nem zavar be, de nem is tanul semmit. A folyamatos, kovetkezetes tanitasa a több nyelvnek vezet oda hogy a kisgyerek ket/tobbnyelvu lesz. :)
2014. jún. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A többnyelvű gyerek teljesen más tészta,mintha egynyelvű.A két dolog nem ugyanaz,csak manapság divat minél hamarabb szegény gyereket idegen nyelvvel gyötörni úgy,hogy a sajátján még nem is tud.
2014. jún. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!