Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalat retaldált koraszül...

Tapasztalat retaldált koraszülötel? Mire számíthatok? Lesz valaha egészséges gyerekem?

Figyelt kérdés

#koraszülött #Retardàlt
2014. ápr. 30. 05:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez nem azt jelenti,hogy a gyereked beteg lesz. Én is feküdtem kórházban retardáció miatt vettek fel,ami azt jelenti kicsi a babád.Nekem már nagyon meszes,érett volt a lepényem nagyon hamar,ezért a kicsi nem növekedett megfelelően,kaptam gyógyszert,ami javította a keringést.Végül időre született 2700grammal,egészségesen.

Hány hetes vagy? Ez azért fontos kérdés.

2014. ápr. 30. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Sajnos màr megszületett súlyos toxèmiàm volt ès be kellett fejezni a terhessèget betöltött 33hèten. 1380gr ès 37 cm született meg a fiam....gondoltuk hogy kicsi lesz mert a csalàdomban mindenki 3000gr alatt született ès az apja felül is max 3200gr gyermekek vannak de hogy ennyire ez megrèmiszt....

Nem tudom mire szàmítsak....

2014. ápr. 30. 06:33
 3/9 anonim ***** válasza:
35%
nekem is intrauterin sorvedás miattlett sürgősségi császár a 33 héten. 5 évre rá 3 kiló feletti, egészségrs babám született.
2014. ápr. 30. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

Behozza majd a lemaradást! mire 2 éves lesz, akkora lesz mint a többiek!

Meglàtod nagyon hamar el kezd hízni, nőni. Az elején, az első 3 hónapban van hogy havi 1 kg híznak a babák!

2014. ápr. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az én babám is 33 hétre született.

Te írtál nekem privit?

2014. ápr. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nyugi nem lesz baj!

Nekem a lányom 2000g és 44cm volt amikor megszületett időre!

Szépen be fogja hozni egy kettő!!!

2014. ápr. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6-os vagyok és makk egészséges! 5 éves nagy lány
2014. ápr. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Fiam 32. hétre született szintén toxémia miatt. Retardációt állapítottak meg nála, 1460 grammal és 39 centiméterrel született. Egy ronda fertőzésen is átesett születése után, 7 hetesen hozhattuk haza. Ma már egy makkegészséges 12 hónapos baba, 8400 gramm és 74 cm. Nem nagy baba, de nagyon mozgékony és ügyes fiúcska. Nem kellett gyógytornászhoz járni és hál'Istennek az egyéb koraszülöttséggel összefüggő problémák is elkerültek minket. A kérdésedre válaszolva: igen, lehet teljesen egészséges babád!
2014. ápr. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A lényeg az, hogy meg kellett szülessen, mert a méhen belül már nem fejlődött egészségesen, ezért is lett pici. De hidd el, ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy sérült gyermeked lesz! Ha nem szenvedett oxigénhiányt, ha minden rendben volt a szülés alatt és az azt követő időszakban akkor szépen lassan utoléri majd a súlyát és egészséges lesz.
2014. ápr. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!