Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon kevés 3 hós kisfiam súlya?

Nagyon kevés 3 hós kisfiam súlya?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3850 grammal született. Július 8-án lesz 3 hónapos. A súlya 5520 gramm. Csak anyatejet eszik. Kevés ez a súly?
2014. jún. 25. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Pont jó. Nekünk azt mondták, hogy havi 400 gramm hízás a minimum, amit "elvárnak", és olyan 500-600 grammot tartanak normálisnak.
2014. jún. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem keves. A kisebbik gyerekem 4 kiloval szuletett es nem dontoget hizasi csucsokat az biztos, de semmi baj vele. O 3 honaposan 5700 g volt. A te babadnak majdnem 2 hete van meg 3 honapos koraig, kevesebbel is szuletett, szoval az enyemhez kepest meg jobban is all :)
2014. jún. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
Nem rossz ez. Július 8. még majdnem 2 hét, addig még fog hízni mondjuk kb. 250-300g-ot, ha tartja a hízási tendenciát. Akkor bőven a korának megfelelő lesz a súlya. Persze az átlag feletti súllyal született, de legalább voltak tartalékai :)
2014. jún. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A heti minimum hízás 10 dkg. Ha ez megvan, akkor ne aggódj. Vagyis, egy hónapban legalább 400 grammot kell hízni, ez a nagyon alsó határ. Azt is nézd, mennyivel hoztad ki. Szerintem nem kevés, ha nem sírós, nyugodt baba, akkor biztos nem marad éhes.
2014. jún. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A fiam is csak anyatejes volt, ő is csak az elvárt minimumot hizta minden hónapban (400, max 500 g). Vidám volt, nem sírt, aludt éjszaka. A vedono es a gyerekorvos is azt mondta, hogy ez így jó. Akkor húzott bele a sulygyarapodasba, mikor mar mást is kapott (6 hónaposan)
2014. jún. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
még azon a két hét alatt felszedheti magát 5800ig is...
2014. jún. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Fiam 3200al született és kereken 4 kg volt 3 hósan.
2014. jún. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én babám 3700 grammal született és 5700 gramm volt 3 hónaposan, teljesen átlagos súlyú, formás kisbaba volt. Szerintem a tiednek is teljesen jó a súlya. Úgy vettem észre, hogy inkább a kisebb paraméterekkel világrajövő babáknál jellemző az elsó hónapokban a havi 1-1,5 kg-s hízás, a nagyobbak kicsit lassabban gyarapodnak (legalábbis a környezetemben).
2014. jún. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kislányom 3600 grammal született 3 hónaposan 5370, fél évesen pedig 6810 gr volt a súlya. Anyatejes mellette csak a gyümölcsöt eszi meg. Nem duplázta meg a súlyát az előírtak szerint, de az orvos azt mondta nincs ezzel semmi probléma, mert nagyon szépen fejlődik. Gyönyörűen ül már és mint egy kommandós úgy kúszik Gyakorolja, már a négykézlábra állást, de az csak ritkán sikerül neki. Borzasztó aktív baba:)
2014. jún. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!