Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiam súlya féléves...

A kisfiam súlya féléves korában nem éri a születési súlya dupláját. Ez nagy baj?

Figyelt kérdés

3640 g-mal született.

Most alig múlt 5 hónapos, de biztosan nem éri a kb. 7300 g-ot.

Jelenleg 6830 g. Mostanában elég lassan hízik.


2012. dec. 27. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Azért majdnem meglesz. Ha baj lenne, már szólt volna a gyerekorvos. Gondolom havonta jártok hozzá. Nem tudom mit eszik, de lehet tápszert váltani, vagy a hozzátáplálást elkezdeni. Beszéld meg a védőnővel és a gyerekorvossal.

Az én lányom 4 és fél hónapos és csak 6 kiló. Nagyon szép formás, erős baba. Makk egészséges.

2012. dec. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam sem érte el. 4010 g-mal született és most 1 évesen 9 kiló! Nekem azt mondták, hogy ő ilyen alkat + le is mozogja. Én is sokat idegeskedtem ez miatt, de a doktornő azt mondta, hogy amíg eleven, jó kedélyű, nem beteges addig semmi gond. Ő ilyen alkat. Azért a doktornővel beszélj! Jó babázást! :)
2012. dec. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez nagyon belefér, nyugodj megy. A gyerekek mind másképp fejlődnek, genetika, stb...

Az én lányom 3,4 el született, egy évesen több mint 10 kiló volt, akivel együtt szültem, annak 4 kiló felett volt a lánya, és egy évesen a 8 kilót sem érte el, mégis mindketten egészséges, vidám babák.

2012. dec. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3320g-mal szuletett a lanyom

6hosan 6200g

7hosan 6600g

12hosan 8200g

14hosan 9000g


nem dulpazott fel evre, meg mindig nem haromszorozott pedig mar jocskan elmult egy eves, ez van, nem egy joevo, minden erdekli csak az eves nem, de nem tunik vekonynak

2012. dec. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Viszont ha az átlagos 3-3,5 kg-hoz viszonyítunk, akkor megvan a duplázás!

Nekem anno úgy mondta a védőnő és a gyerekorvos, hogy a nagyobb súllyal született babákra nem vonatkozik ez a megállapítás.

Mindkét fiam 4 kg körüli súllyal született, szépen is néztek volna ki fél évesen 8 kilósan, 1 évesen pedig 12 kilósan... :)

2012. dec. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én fiam 3800grammal született, és fél évesen a 7600gramm helyett 7200 volt- de nem keveselte senki. Egy évesen- ha tripláz 11,4kg-nak kellett volna lennie- de ő 9200gramm volt!

Ez a duplázás-triplázás csak átlagos súlyú babáknál igaz szerintem is!

Teljesen jó a súlya a babádnak!!

2012. dec. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. dec. 27. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!