Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 7 hónapos adhatok...

Kislányom 7 hónapos adhatok neki abból amit főzők?

Figyelt kérdés
Látom itt mindenki sokféleképpen táplálja a kicsijét. :)

2014. jún. 26. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 7.5 hónapos, még külön főzök neki, egyedül a húsleves, amit már megehet úgy, ahogy van, ha nem teszek bele sót. Még nem tartunk ott, hogy akármit egyen. Foga sincs még, így turmixolok :)
2014. jún. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha kért, akkor én adtam. Persze volt bekészítve saját korának megfelelő étel is.

Meg persze attól is függ, hogyan főzöl, nagyon zsírosan, fűszeresen, cukrot használsz-e? Ha ezek nem jellemzőek, akkor adhatsz neki szerintem.

2014. jún. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekünk már van 2 fog, de a bébiételek nem igazán jönnek be neki, inkább szopizik.
2014. jún. 26. 12:32
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem főzők sem zsírosan sem fűszeresen!
2014. jún. 26. 12:33
 5/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok: jaj, hát ha a bébiételek nem ízlenek, lehet, hogy ő az a fajta, akinek csak a "felnőtt" ételek tetszenek. Van egy ismerősünk, náluk sem akart krémes-pépeset enni a gyerek, csak amit ők is esznek, azt törték neki össze villával, és azt ette, mellettük az asztalnál. Az én törpém mindent eszik, csak adjak valamit :) lehet benne bármi és bármilyen mennyiségben, ezért még nekem kell figyelnem, hogy nehogy olyat egyen, ami még nem neki való, mert ő nem jelezné, csak nyel :) egyszer 6-6,5 hós korában elnéztem az egyik bébiétel üveget és 8 hósoknak való picit darabos étel volt, azt is félig megette, mire leesett, miért olyan fura a kaja :) Nem tudom, hogy ez mázli lesz, vagy hátrány... :) Próbálkozz te is a levesekkel, amiket ti esztek, krumplival, husival, villával összetörve :) :) lehet, hogy a te kislányodnak iylen felnőttes ízlése van :)
2014. jún. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

attól függ mit főzöl!

húsleves, zöldségleves nyugodtan mehet, csak hagyd ki a kockát, vegetát.

párolt zöldségek, csirkemell is mehet. főzelékeket is tudod úgy csinálni, hogy is ehessen belőle, én kiszedtem neki és utána öntöttem fel tejjel vagy habartam...

2014. jún. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, mire gondolsz. Nyilván pacalpörköltet vagy mexikói chilis babot nem. De egy kis húslevesben főtt husit, burgonyát, répát kevéske szerényen fűszerezett levessel gond nélkül. Készíthetsz neki különféle főziket is, a tejet rizstejjel kiváltva. A mi kislányunk natúrban is issza a rizstejet. (Nem tudom ismered-e, de 100%-ban növényi, gluténmentes, laktózmentes ital. Házilag is lehet állítólag készíteni. Gyakorlatilag a rizs főzésével készíthető el.)

8 hónapos kortól májat is ehet, margarinnal kikeverve nagyon jó a házi májkrém, kis hagyományos vizes alapú kiflire kenve.

Nem tudom, hogy ti kaptatok-e hozzátáplálási táblázatot, mi igen. Én aszerint haladok, és ha bizonytalan vagyok, hívom a védőnénit. Amiket írtam, azokat én is tőle hallottam, kipróbált, bevált dolgok. Most 10 hónapos a kislányunk, apróra kockázott sajtot, csirkemellsonkát, pulykamellsonkát, májkrémet, margarint, kenyeret ehet, illetve húslevesbe, zöldséglevesbe főzött husit, zöldséget ehet(ne), ha nem lenne finomabb neki az üveges. Bár a szendvicset imádja.

7 hónaposan még picit nehezebb, de egy hónap és már ő is ehet alap tejtermékeket (pl. túró, natúr joghurt, sajt), és úgy már azért könnyebb lesz igazítani a ti ételeitekhez.

2014. jún. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amikor az én gyerekeim 6-8 hónaposak voltak, gyakorlatilag ugyanazt ették, amit mi. Természetesen mi igazodtunk egy hozzájuk, azaz kevesebb fűszert és zsírt használtam, és átmenetileg kimaradtak a kicsi gyereknek nem való alapanyagok is.
2014. jún. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!