Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves a kislányom, megeszi...

Egy éves a kislányom, megeszi a kenyeret és a különböző péksütiket ügyesen, meg a sajtot és a virslit kicsire vágva, de más darabost nem hajlandó, rögtön öklendezik és ami még rosszabb 10-ből 9-szer hány is. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Pépesen mindent megeszik, amit kora szerint megehet. Pl. imádja a brokkolit, pépesen szó szerint zabálja, de ha már egy kicsit darabosra hagyom akkor hányás jön az első kanál után. Próbáltam már hogy kenyérrel felváltva adom, vagy kiskanál helyett nagykanalat használtam, de egyik sem jött be. Valakinek valami ötlete? Nagyon elkeseredtem.
2010. jan. 5. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb ötlet: ne erőltesd!

Egye azt amit szereted falatozva, amit meg pépesen szeret azt úgy. Az enyém most lett 10 hós és kb. 2 héttel ezelőttig mindentől öklendezett ami félrizsszemnyi méretnél nagyobb volt.

Aztán egyik nap nem kellett neki semmi pépes, semmit nem evett... elkeseredtem és kínáltam neki mindent... na, kellett neki a sonkás kenyér katonázva, a virslikarika, túróstáska, stb...

Pedig előtte 1-2 nappal még fulldoklott mindentől. Hagyni kell, hogy maga döntse el mikor kell neki új íz/állag/ stb.

2010. jan. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
azért hány, mert nagyon darabos az étel amit lenyel és a gyomor nem tudja megemészteni. meg kell tanítani a rendes rágásra. remélem neked sikerül az én lányom már 4 éves és szintén sokat hány. még előfordul, h mohóságában gyorsan eszik, nem rágja meg az ételt, előfordul, h egy erősebb böfi miatt jön minden vissza. az is okozza, ha erősen köhög, nagyon erősen sír, esetleg ha meg van fázva és a felgyülemlett váladékot nem köpi ki, hanem lenyeli (pedig szólok neki, de akkor sem) ezt sem dolgozza fel a gyomor. remélem nektek javul.
2010. jan. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szereted=szeret - elírtam, bocsi
2010. jan. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Elsőnek: Nem erőltetem, vagy szerintem nem erőltetés, ha egy héten egyszer kap valami más darabos dolgot is, mint amit már eszik. De azért megnyugtattál! Köszönöm!

Másodiknak: Hát remélem javul nálatok a helyzet, nem lehet könnyű, hisz olyan rossz látni, hogy hánynak, főleg mikor előtte szívesen ettek.

2010. jan. 5. 13:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem csináld ugyanígy, egy héten egyszer kínáld meg darabosabbal. Vagy adj neki abból, amit Ti esztek, hátha azt jobban elfogadja.

Én vettem olyan bébiételt, ami már darabos részeket is tartalmazott (ált. 8 hónaposaknak való) és megpróbáltam hasonló állagúra csinálni az ételét. Így a darabos kaja nem volt száraz, és a 4 fogával is elboldogul 14 hónapos fiam.

2010. jan. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!