Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy értethetném meg a lányomm...

Hogy értethetném meg a lányommal hogy nem jo amit az 5 hónapos unokámmal csinál?

Figyelt kérdés
Kisunokám 5 hónapos, és úgy làtom a lányom mindent borzasztoan siettet nála. Még csak 1 hónapos volt mikor kitalálta hogy a pici fia mászik és mindenkinek ezt hiresztelte. Persze ennek fele se volt igaz... Még éppen betöltötte a 3 hónapot kitalálta hogy a pici fel akar magátol ülni. Èn mondtam neki hogy ilyen nincs és ne is engedje még neki, teljesen rámförmedt. Most ott tartunk hogy 5 honapos a picurka és ülteti a lányom lassan 1 honapja, de persze ugy hogy magától nem tud felülni és még megülni se tud rendesen ha felülteti sem. Játszotéren is beleültette a babahintàba ami egyáltalàn nem is tartotta a kicsit, teljesen belecsuszott làtszott hogy nem tudja tartani magát. Tegnap mentem hozzájuk és bent ült az unokám az etetöszékben. Teljesen összegörnyedve a feje is előrebukott rá az etetőszék tàlcájába. Mégcsak nem is dönthető a szék. Mikor szoltam a lányomnak az volt a válasza mit csináljon ha egyszer ülni akar. És az uj hülyesége hogy mostmár állni is akar. Egyszerüen nem tudom hogy értessem meg vele hogy ez nem jo a kicsinek. Nem hallgat rám de nem akarom hogy baja legyen a gerincének..
2014. júl. 2. 07:53
 1/9 anonim ***** válasza:
szegény baba :( védőnő, orvos tud ezekről? hátha rájuk hallgatna.
2014. júl. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia, igazad van az tényleg nem jó. Mond neki, hogy a védőnőt, gyerekorvost kérdezze meg legalább, ha neked nem hisz, majd ők elmondják nekik. Vagy mond, hogy legalább neten olvasson utána. Sajnos, ha nem jár utána, mert nem érdekli, vagy nem hallgat rád, akkor annak a kicsi látja kárát. Nekem 7 hónapos múlt a fiam, de az etetőszékben is csak teljesen hátra döntve ülhet(mint a hordozóban),mivel még nem tud felülni, nem tudom, hogy övék dönthető-e legalább arra rá kéne venni, hogy döntse, ha olyan. Mond neki, hogy biztos nem akar rosszat a picinek, de legalább járjon utána, ha neked nem hisz.
2014. júl. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szólj a védőnőjének és a gyerekorvosnak, de sürgősen. Nagyon nagy bajt fog okozni a kicsinek, ezt ne hagyd.
2014. júl. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én is azt mondom, hogy ajánlj neki netes oldalakat, könyveket, esetleg gyógytornászt..esetleg a védőnőjét is megkereshetnéd(net, facebook,telefon)hogy segítsen a lányod felvilágosíásában és mondogasd csak neki, hogy káros amit tesz a gyerekkel, had stresszelje, mert visszafordíthatatlan károkat tesz most a kicsivel.
2014. júl. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
szedj össze egy-két cikket a netről és tolt z orra alá,mert ha neki kéne keresnie,biztos nem veszi a fárdtságot!
2014. júl. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha rád nem hallgat, esetleg a férjével beszélj, hátha ő tud rá hatni. Vagy nincs valami barátnője akinek szintén van kisbabája? Szerintem próbálj valaki olyan emberen keresztül vigyázni az unokádra, akire hallgat a lányod :) Esetleg próbálkozhatsz netről gyűjtött cikkekkel, javaslatokkal. Legvégső esetben védőnő, orvos, mert amit csinál azzal helyrehozhatatlan károkat okoz a picinek :(
2014. júl. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem pszichés problémája lehet a lányodnak, szülés utáni depresszióra gondoltam, ahogy olvastam a soraidat. Nehéz neki a babával, ezért szeretné, ha már nagyobb lenne! Szerintem a vejeddel beszélj és kérjétek pszichológus segítségét. Szándékosan nem akar rosszat a gyerekének egy "normális" anya.

Egy volt depis anyuka :-)

2014. júl. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! Az a helyzet hogy a lányom senkire sem akar hallgatni, én vittem már neki ujságokat könyveket amibe a babàk mozgásfejlődéséről van szó de hiába, közölte hogy hagyjam a hülyeségekkel.Egyik baràtnőjének van egy 2 éves kislànya ő is probálta neki elmagyarázni hogy ez nem tesz jót a kicsinek, de csak azt hajtja hogy ez jó a gyereknek mert saját maga akar ülni. Nem akartam a védőnőnek szólni de ugy döntöttem muszàj lesz, két napja az àllàst erőlteti a kisunokámnak.. oda állitja a kiságy mellè hogy kapaszkodjon ès mondogatja neki hogy àlljon. Remèlem a védőnő tud hatni rá (bár azokat is lehülyézi) nem szeretném ha a kicsinek baja lenne. :(
2014. júl. 4. 06:47
 9/9 anonim ***** válasza:
szia, sikerült a lányodra hatni valahogy?
2014. júl. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!