Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értethetném meg apámmal...

Kismutyesz_ kérdése:

Hogyan értethetném meg apámmal, hogy a szeretetet nem pénzben mérik?

Figyelt kérdés
Azzal álltak elő, hogy kérjek a nagyanyámtól pénzt szekrényre, hogy olcsóbban megússzák. A szobámba kéne. 100 eurót... A nagymamám csak nyugdíjból él, nem bank. Persze szégyenkezve elé álltam, hogy adjon kölcsön. Egyébként a szüleim is ki tudnák fizetni, csak így KICSIT később lesz. Nem sürgős nekem. És itt jön a lényeg, hogy a nagymamám nem adott rá pénzt (nem is baj), és amikor ezt elmondtam a szüleimnek akkor apám egyből mondja, hogy: "Azért nem ad rá pénzt, mert nem szeret téged? Én át látom a dolgokat. Nézted, hogy mennyi kaja van a hűtőjében?" stb... Ilyen szövegek. Nagyapám meghalt, temetésére fizetnie kellett 1000 eurót, és még más kiadások. Apám nem fogja fel ezeket. Hogy értessem meg vele, hogy nem mindenki tejeli a pénzt és nem ettől függ a szeretet? Fejre tudtam volna állni ettől.
2013. nov. 27. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Azért a szüleid ezt ritka gerinctelen módon oldották meg... Ha neked nem sürgős, akkor miért téged hoztak ilyen kellemetlen helyzetbe???
2013. nov. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nagyon szomorú, hogy bölcsebb vagy a szüleidnél, példát vehetnének rólad. Hidd el ők sem hiszik hogy a szeretet a pénztől függ, ez inkább érzelmi zsarolás volt a részükről. Szomorú dolog, de inkább hagyd rájuk, te pedig maradj olyan okos és rendes lány amilyen vagy. :)
2013. nov. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mert szinte semmit a büdös életben nem tudtak letenni az asztalra. Nincs sok pénzük, de 220 eurót azért ki tudnak fizetni a szekrényre. Ezt utólag persze mondták. (ez a teljes ára) Ja és 16 éves vagyok.
2013. nov. 27. 20:05
 4/9 A kérdező kommentje:
2-es. Fiú vagyok...
2013. nov. 27. 20:06
 5/9 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki, hogy "Apa, ha szeretnél, nem a nagyanyámnak kellene könyörögnöm a szekrényért. Na csók.". Ezzel a hozzáállással, ezt érdemelné...
2013. nov. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5ös, ez szomorú, de jogos, én ezt tenném. Ráadásul kérdező, ez kinek a szülője, az apád az anyóstól akar kunyerálni vagy a saját anyjától?
2013. nov. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Anyós... De a saját szüleitől is már kért rengetegszer. Anyám meg bele megy a játékba ha apám kitalál valamit.
2013. nov. 27. 21:49
 8/9 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ez nem a te dolgod. Ha felnőtt emberként ezt ő maga nem tudja, akkor az egész veszett fejsze nyele.
2013. nov. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

huhuuuu...rémesen hasonlit az egész a párom családjára...ott anyósom homokba dugja a fejét, aposom minden pénzt elver és kéreget a saját anyjától is...hiteleket halmoz fel...bár már nem tud mert minden banknak szolgáltatónak magánszemélynek tartozik...

és ő is ilyeneket mond...azt hiszi, hogy férjem nagymamája pénzzel vette meg a szeretetünket, meg ilyenek...pedig dehogy, csak őt van miért szeretni:)

ha majd egyszer kölcsönt, hitelt akar veled felvetetni nehogy megtedd!!!!!!

2013. nov. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!