Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Korababák fejlődesét a korrigá...

Korababák fejlődesét a korrigált idő szerint kell nézni vagy a valós? Minden téren?

Figyelt kérdés
Egy 33hètre született babaànak a 6 hetesen kell figyelnie vagy 14?
2014. júl. 2. 20:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Kislányom is 33 hétre született. Semmit nem csinált időre, és az orvosok illetve a védőnő is azt mondta erre, hogy a korrigált korához viszonyítsunk.

6 hetesen nem csinált mást, csak szopizott és aludt. Nem figyelt Ő akkor még senkire.

2014. júl. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Korrigált idő szerint kell nézni mindent. Az én fiam is korababa, utánanéztem a dolgoknak. Az első időkben fontos a korrigált idő, ilyenkor még sokkal feltűnőbb a babák közti különbség, később már egyébként is akkora a szórás hogy nem lehet észrevenni hogy korababa-e a tiéd, pl van olyan baba aki feláll 6 hónaposan, és olyan is aki csak 11 hónaposan. És mindegyik teljesen normális. A te babádtól ne várd el hogy pl 5 hetesen visszamosolyogjon rád, nem fog, hiszen alig lát valamit és az agya sem elég fejlett még (az enyém 34 hétre született, 5 hetesen még -1 hetesnek számított, csak evett és aludt, azt sem tudta hogy már megszületett). Amit észrevettem, hogy a hasfájás a normál idő szerint alakul, kb az első 3 hónap a kemény, utána enyhül, ugyanúgy mint a normál időre születetteknél.
2014. júl. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy màr 10hetes korrigàlva 3 de mèg most sem figyelmes.....de ha a korrigàltat kell figyelembe venni akkor mèg nincs egy hónapos szóval van mèg reményem hogy nincs baj....vagy nem?
2014. júl. 2. 23:19
 4/4 anonim ***** válasza:

Háziorvosnak mond el a félelmeidet, Ő megvizsgálja. Vagy ha mentek koragondozásra, ott is megkérdezheted.

Szerintem még ráér a babád erre, mivel a korababáknak fejletlenebb az idegrendszere is.

2014. júl. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!