Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mennyire nevelitek a...

Ti mennyire nevelitek a gyereket a nemi szerepek szerint, vagy mennyire tudatosítjátok benne azokat?

Figyelt kérdés

Gondolok itt olyan dolgokra, hogy "egy nő hogy lehet már közgazdász" meg a "hogyhogy együtt főztök" vagy "mi az, hogy rendelitek a kaját és TE nem főzöl" vagy "az nem elég lányos szín" és a többi, biztosan ti is ismeritek ezeket a tipikus mondatokat. Vagy fordított esetben: "hogy lehet férfi fodrászod" vagy "egy férfi ne mosogasson már otthon".


Ezektől nekem kinyílik a bicska a zsebemben. Ne értsetek félre, nem egy faluban élek, csak elgondolkodtam, milyen szinten kell tudatosítani a gyerekben, hogy ő lány vagy fiú, és ezekhez társítani kell-e az embernek dolgokat.


Pl. rózsaszín ruhában járatjuk a lányt, meg azonnal kilövetjük a fülét, babát veszünk neki, meg főzőkonyhát. A fiúknak meg dömpert meg ilyeneket?


Ha a gyerek atomkutató akar lenni a játékban, akkor legyen inkább kozmetikus, mert az "lányos" dolog?


Ti hogy csináljátok?


27N (nem tervezek még gyermeket, csak elgondolkodtam ezen.)



2014. jún. 23. 14:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább ezt a társadalom befolyásolja mint a szülők.
2014. jún. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Amiket leírtál az első bekezdésben szerintem eléggé idejét múlt megállapítások. Manapság a többség már nem így gondolkodik. Vagy te sok ilyen kijelentéssel találkozol a környezetedben?

Én nem emlékszem rá, hogy tudatosan történt volna ilyen "nemi szerep szerinti nevelés". Nálunk a lányok is autózhattak, kedvencük a legó volt. :) Azért vannak határok, pl. szomszéd kisfiúnak kilakozták a körmét és úgy ment oviba. Nem mondom, hogy nem festeném be az egyik körmét, hogy lássa, hogy milyen, ha érdekli. De nem járatnám úgy az oviba. De nyilván egy felnőtt férfin is furának találnám a lakozott körmöt, ha pl. munka kapcsán kezet fognék vele :)

Én közgázra jártam, úgyhogy nekem nem fura, hogy egy nő közgazdász, sőt, több lány volt a csoportban, mint fiú :) Főzés szerintem eléggé férfias dolog, főleg ha a szakmát nézzük. A mesterfodrászok között is sok-sok férfi van. És normális társak megosztják a házimunkát, ha mindkettejüknek van munkahelye és kb. ugyanannyit dolgoznak.

2014. jún. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2., köszönöm, én is oda jártam.:) Én sok ilyen kijelentéssel találkozom az nagy felvilágosult Budapesten is, igen.:) A taxisofőröknek/kozmetikusnak mindig hazudok a szakmámról, mert aztán ilyesmiket mondanak, bennem meg felmegy a pumpa.:))
2014. jún. 23. 14:41
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Én egy FALUBAN élek, de még egy ilyen kijelentéssel sem találkoztam. Az meg hogy valaki nő létére közgazdász soha senkitől nem hallottam, pedig a húgom is az.
2014. jún. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
utolsó, esetleg a kérdésre tudsz válaszolni?:D
2014. jún. 23. 14:52
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

én a kétévesemet már most arra tanítom, hogy a lányokat előre kell engedni, pl a liftnél. a játszótéren farkastörvények vannak, ott az csúszik le előszor a csúzdán, aki hamarabb odaért :) de szoktam neki mondani, hogy most udvariasságból átengedjük a pl. hintát a kislánynak,mi addig keresünk más játékot... nem ellenkezik, nagyon lovagias!

néhány hónappal ezelőtt egy gyerekfoglalkozáson az egyik kislányon pelust kellett cserélni (pont mellettünk), ami nagyon érdekelte volna a fiamat. de én mondtam, hogy azért szemérem is van a világon, menjünk kicsit távolabb.az ott lévő pszichológusnő ezt meghallotta és meg is jegyezte, hogy nem sok szülő figyel oda ilyen apróságoknak tűnő dolgokra.

egyébként a fiam le se tagadhatná az y kromoszómát, de azért el-eljátszik a kislányos dolgokkal is, és tudja, hogy a mi az, hogy rózsaszín.

mivel imádja a porszívót, a házimunkába is besegít! :)

2014. jún. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%

Én hiába mondok a gyereknek bármit ha hallja másoktól a hülyeséget:) Amin én mostanában fennakadok: lányom 1 éves és ha véletlen van rajta valami világoskék, egyből megkérdezik, hogy fiú-e. (Azért adok rá kéket is, mert jól áll neki, gyönyörű nagy kék szemei vannak.)

Múltkor ami rajta volt: fehér póló,világoskék rövidnaci, fehér FODROS zokni és RÓSZASZÍN pillangós szandi.(Ráadásul a babakocsiban rózsaszín tündérke mellé felakasztva.) Erre kijelenti egy idegen: Fiú létére milyen lányos arca van. No comment.... Meg se kérdezte h mi a neve vagy milyen nemű csak így benyögi. Már sajnálom hogy nem azt válaszoltam: Magának is! (idősebb nő volt).

2014. jún. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak kicsit nevelem ezek szerint.


Lányom van, megcsinálom a haját, adok rá szoknyát, vannak "ékszerei" és babái. De szoktunk legózni, kocsizni, focizni is.


A háztartási munkákat együtt csináljuk, de látja hogy az apja is csinálja, szóval nem úgy azonosítja hogy az a nők dolga.

2014. jún. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Öltöztetés terén inkább a kényelem dönt, mint a színek, meg a fodrok. (Sajnos van, hogy a fiúosztályon sajnálkozok, pl mikor vastag nadrágot akartam venni a lányomnak de a kislány osztályon csak cicanadrágok vannak (Angliában!) és most nyáron is miniszoknyák voltak! de rövidnadrág nem-másfél éves korosztáyról beszélünk. az eszem megállt.)

A játszótéren feszt kisfiúnak nézik mert nem vagyok hajlandó fodros bodros tündibündi ruhában kivinni, amiben nem is tudna kényelmesen játszani. Mostanában belerakok egy kis rózsaszín csatot a hajában, de egy is néha "little boy"-ozzák.

Játékokban: van kisautója is, babája is, építőkockája, versenyautója, de kis konyha is.

Ha sír ösztönösen mondom hogy katona dolog:D

2014. jún. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%
Lányomnak sok rózsaszín ruhája van,mert kaptuk és mert szeretem ezt a színt.De hord sárgát is,kéket is.Abszolút nem fogom tiltani őt a másféle színektől.Kifejezetten mondtam már a nagyszülőknek,hogy mi vasutat meg autókat kérünk,babákat nem,mert nem akarok babázni vele.Egy babája volt,letépte fejét,lábát vagy síró rohamot kapott tőle.Az autókat eltologatja.20hónapos egyébként.Ha fiú lett volna is elvárnám ha már nagyobb,hogy ellássa magát szendviccsel ha én dolgozok.És tartsa rendbe a szobáját,ha fiú,ha lány.
2014. jún. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!