Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes fiam,37 hétre 2410...

3 hetes fiam,37 hétre 2410 g-mal született. Most 2740 g, és alkalmanként 100 ml-t eszik, de a védőnő szerint csak 60 ml-t ehet. Baj, hogy sokat hízik?

Figyelt kérdés
Ne adjak neki többet, azt mondja. Ha nem adok üvölt míg meg nem kapja az adagját, van hogy a két etetés között ( 3 óránként etetek, lefejt tejet és tápszert kap üvegből) végig sír, ha éhes. Mit csináljak szerintetek?

2014. júl. 2. 13:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Etesd az igénye szerint.
2014. júl. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
nem írtad el véletlenül a 3 hetes súlyát? 300 gramm hízás 3 hét alatt egyáltalán nem sok, sőt.
2014. júl. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt soha nem ertettem hogy mondhatnak ilyet hogy kevesebbet adj neki enni.Szerintem 3 orankenti etetes normalis,o kis sujjal szuletett ezert iparkodik a hizassal ami szerinten jo.Az en babam nagy sujjal szuletett,es mindig jo etvagya volt nagyobb is az atlagnal de soha nem mondta az orvos es a vedono hogy ne adjak neki enni.Amig egeszseges,vidam baba nincs miert aggodni.Ugy adj neki enni ahogy eddig ,o majd eldonti mennyi kell neki.
2014. júl. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Annyit adj neki amennyit kér, megpróbálja utolérni a kortársait. A kisebbik fiam korababa, 34 hétre született 2400 g-mal, a kórházban is rengeteget fogyott, végül 2100 g-mal hoztuk haza, most pont 3 hónapos és 5500 g. Anyatejes. Érzi hogy meg kell nőnie mert még picike :) A védőnő éhezzen ha akar, de ha a babád enni akar akkor hadd egyen. Figyeld a súlyát és kinézetét, és ha kezd kórosan elhízni akkor ráérsz csökkenteni az adagját, de szerintem erre nem soko esély van, 2740 g-os baba biztos nem kövér. A védőnők annyi hülyeséget össze tudnak hordani...
2014. júl. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Jól írtam a súlyt. 2410-zel született, lement 2280-ra, majd a kora osztályról 11 naposan 2490-nel jöttünk haza. 1 hét alatt hízott 2740-re már itthon, és a védőnő sokallja a 250 g hízást 7 nap alatt. Túl lehet etetni szerintetek egy gyereket?
2014. júl. 2. 13:50
 6/17 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem sok 250 g hízás! Mivel kis súllyal született!

Annyit adj enni a babádnak amennyit kér!

Nem értem h miért kéne egy kisbabát éheztetni! Azért mert ő épp többet eszik! Az én kislányom 5 hónapos mindig is többet evett az előírttól 4 hónapos koráig azóta meg kevesebbet eszik.... 1 hetesen is volt h 100 ml megevett.... így lakott jól, ennyi! Nekem is mondták h ne adjak neki többet, de én sose éheztettem! Szerintem egy felnőtt se mindig ugyanannyit eszik, akár agy napon belül, akár másnap!

2014. júl. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

6os vagyok!


Ja és nekem mondták h mivel ilyen sokat hízik vízzel szoktassam le az éjszakai evésről, azt mondták etessem meg 10-11 körül utána reggel 6-7 ig csak vizet adjak neki és majd leszokik!!... na én ilyet nem csináltam és kb 2-2.5 hónapos kora óta átalussza az éjszakát!


Sztem a baba is érzi mikor lakik jól, mikor érzi jól magát :D

2014. júl. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi is ugyanígy voltunk az én kisfiam 2500 grammal született 37 hétre, 10 napig volt korán, 2620-al jöttünk haza ű. 2 hónaposan már 5 kiló volt. ő is 100 ml-t evett ennyi idősen, a védőnő meg leordított, hogy elhízott cukorbeteg felnőtt lesz belőle... Nekünk egyébként egy igazán hülye védőnőnk van, a szakma szégyene, nem részletezném... Én annyit adtam neki amennyit enni akart, alig büfizett vissza, boldog volt és kiegyensúlyozott! Most már 20 hónapos 12 kiló , úgyhogy elhízott nem lett! Attól, hogy ő egy újszülött, tudja mennyire éhes és mennyit akar enni, úgyhogy etesd igény szerint!
2014. júl. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is hülyeség egy újszülöttet diétáztatni. A gyerekorvos is azt mondta,hogy annyit adjak neki,amennyit kér,felesleges hogy ordítson az éhségtől,és nem is helyes.
2014. júl. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem érdekelne a védőnő....

Mindig igény szerint etettem őket,heti 350-400g-ot híztak,se a védőnőnek se a gyerekdokink nem volt egy szava soha. Ennek ellenére egyik se volt soha duci baba,sőt.....

2014. júl. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!